Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Za celu sezonu se placa 2000.
Mogu ti reci da je bas taj dolazak izbeglica i ljudi sa one strane Drine i dobra stvar u ovcarstvu,pa oni najvise traze jagnjetinu.da nije njih ne znam ko bi kupio...
 
Druze nisam nista lose mislio za te ljude,oni su mi i najbolji i kupci i prijatelji. Problem je u tome sto ekstezivni nacin gajenja ovaca vise nije bio moguc i morale su 365 dana godisnje biti na jaslama sto je cist gubitak...
 
Kod nas su mlada jagnjad 280 din/kg.Slaba je ponuda ali gde god mrdnem van B.Baste (po okolnim selima) svi su puni,tj imaju malu jagnjad 15`tak kg.Narod se izgleda natempirao za Djurdjevdan-tada je ubedljivo najjaca cena u godini.Ja slavim sv.Georgija i prosle godine sam placao jagnje po 350 din/kg tako da verovatno ni ove godine nece biti jeftinije.:ppozdrav:
 
Dosta je velika kriza, slabo narod kupuje meso. U novom sadu u univer-marketu je izbila tuča kada su napravili akciju sa manjom cenom mesa za 100dinara.
Jedini spas je da opet pokupe jagnjad za izvoz u arapske zemlje. Bugari u dimitrovgradu imaju firmu koja se bavi tim poslom, prošle godine su očistili pešter od jagnjadi i dosta su zadovoljni kvalitetom.
 
Dosta je velika kriza, slabo narod kupuje meso. U novom sadu u univer-marketu je izbila tuča kada su napravili akciju sa manjom cenom mesa za 100dinara.
Jedini spas je da opet pokupe jagnjad za izvoz u arapske zemlje. Bugari u dimitrovgradu imaju firmu koja se bavi tim poslom, prošle godine su očistili pešter od jagnjadi i dosta su zadovoljni kvalitetom.
ne vredi kolega nas sto radimo i proizvodimo je malo,a onih sto leze 300dana a 60 trguju puno,ne mozemo za sve njih da zaradimo...
 
Nazad
Vrh