Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Па то јесте, знате шта сте ставили унутра. Ја све у правду, као неће нико преварити...
 
@ b92miki
na rumskom vašaru sad 3. tražili su po 240 d po kili a merili po 220 pa 200 din

što se koncetrata tiče tu ste sto posto u pravu da je najbolji onaj što ga kući napravimo ali ja kupujem hranu (seno i sojinu slamu ne ) kod nas je kukuruz 12-14 d pa gde su ostale komponente zato u rumiksu uzimam j 12 po 15.5 d po kg (juneći sa "12" posto proteina) za odrasle ovce a za jaganjce sa 18 % a da se meće ureja meće tu mi ne možemo ništa mož da ga kupiš ili ne ali sve fabrike stočne hrane meću ureju to nije nikakva tajna
 
Не знам пошто ти је тај за јагњад али тај јунећи би реко да је скуп, боље узми помешај кукуруза, мекиња, јечма и додај 20% сунцокретове сачме и премикса и добићеш бар 14% протеина за исту цену.
 
radio sam i to izadjem opet na skuplju cenu a nekad sam i sa vremenom jako tanak i onda mi jelakše kupiti gotovo mada ako povećam stado (a nadam se da hoću) moraće se drugačija ekon. politika voditi
 
Ево да мало изађемо из оффа...продао сам данас двоје код нас по 220дин. Имали су заједно 64кг. Иначе овде код нас је згодно, има откупна станица и закажу кад је откуп и нема малтретирања по пијаци.
 
Па ја рекох пошто су плаћали...углавном једном седмично буде, обично недељом поподне.То је фирма која се бави откупом стоке, измере, плате, дође камион не знам одакле и терају. Данас је отишло стотинак јагњади ако не и више.
 
Zgodno ne treba ti obilet,blizu ne ranis ko ludak u 3 u noc pa na pijac,cena je malo niza al sev to dodje na isto kad kalira,platis ulaz vagu itd....
 
Било би добро кад би и други форумаши јавили где има оваквих организованих откупа по целој Србији
 
МИЛАН je napisao(la):
Било би добро кад би и други форумаши јавили где има оваквих организованих откупа по целој Србији
to bi baš bilo lepo,jos kada bi bio neki otkup organizovam i u nasoj blizini(mislim bačkoj)
 
Valjevo,petak cenili po 220 al niko nije hteo da plati,bosanci kupili sve po 200 i 210 ali samo do 32 kg plafon tezine
kazu skupo im po 220 u vojvodini su 170 i 180 a naravno da nisu tamo otisli,sto jasno je naravno(cena puta i kvalitet)
 
ja jagnjad prodajem po 230din/kg nesato su mesari zatajili nece da uzimaju mora da nema ko da kupuje. nesto sam nacuo da mesari nece moci da kupuju od seljaka direkno nego preko zadruge koja ima prijavljenu vagu.
 
miladinovic je napisao(la):
Valjevo,petak cenili po 220 al niko nije hteo da plati,bosanci kupili sve po 200 i 210 ali samo do 32 kg plafon tezine
kazu skupo im po 220 u vojvodini su 170 i 180 a naravno da nisu tamo otisli,sto jasno je naravno(cena puta i kvalitet)
A sta fali kvalitetu u Vojvodini?
 
nece cigaju i W naravno,a i krupnija su jagnjad tih rasa ,preko 35kg obicno(valjevo je 95 posto samo pramenka i sjenicka oplemenjena),mogu da biraju sta ces im,zato u vojvodinu redje idu a i dalji im je put
 
Nazad
Vrh