Trenutna cena pšenice 2009 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Johny CASE IH je napisao(la):
pa dobro mozda se nisam najbolje izrazio ali sam tako proracunao ali ipak je malo zarade od zita pa zato i nesejem zita puno jer nikad nema cenu i nerodi bas puno a najvise bi mi odgovarala cena od 15 din kg da bi imao nesto od zarade a ova cena od 10 je samo tolko da pokrijes sve troskove ako mozes a ako ne onda si u minusu,ali tako to ide zato najvise sejemo kukuruz od koga ima najbolja zarada :ppozdrav:

Pa jebes ga Dzoni ne moze samo od kukuruya da se zaradjuje od zita da ispadne ko te jebe sto si sejo, uvek obaraju cenu zita da bi gospoda beogradjani imali jeftin lebac da jedu, ali ovako ako nastave niko stvarno vise nece ni sejati zito i ne znam koliko ce cena biti hleba ako psenicu budu uvozili, 15 dinara je stvarno neka krajnje minimalna cena koja bi rebala biti za psenicu i da bude zarada tek tek nesto
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Jugos je napisao(la):
A silne pare od subvencije= 12000!!!

Ja ove godine nisam mogao da ostvarim subvencije zbog silnih "zavrzlam", koje su izmislili od ove godine, do sad sam uspeo ali ove godine ni dinara
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

@banepa slazem se sa tobom :ppozdrav:
pa znam nemogu ni ja samo kukuruz da sejem mora se i zito zbog plodoreda ali jbg prosle godine su nam rekli NEMA VISE JEFTINE HRANE a sada je zito bas jeftinooo u p.m :zli: 15 din/kg je neka realna cena i tako bi trebalo da bude ali jbg nasa drzava oce da sve bude jeftino da bi drzava imala od cega da zivi jer zna se da nasa drzava zivi od nas paora koji samo radimo a nemamo nista od toga samo gubitke pravimo :zli: :nono: :udri: :udri: :udri: :udri:
a i te subvencije su kao kad izvadi pare iz jednog dzepa i stavis u drugi dzep jer ti najpre drzavi tih 12000 platis kroz porez i te troskove a onda ti ona kroz subvencije te pare vraca...i mislim da su subvecije 12000 po hektaru a po jutru oko 6 7 iljada ::novac:: ali i to je malo kad je zito 10 din ::novac:: ::lose:: kad bi bilo zito 15 onda bi svi bili zadovoljni jer bi imali neku zaradu,ali nadam se da ce zito biti 15din/kg sledece godine kad ga niko ne poseje pa ce imati bolju cenu nego sad :ppozdrav:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Johny CASE IH je napisao(la):
@banepa slazem se sa tobom :ppozdrav:
pa znam nemogu ni ja samo kukuruz da sejem mora se i zito zbog plodoreda ali jbg prosle godine su nam rekli NEMA VISE JEFTINE HRANE a sada je zito bas jeftinooo u p.m :zli: 15 din/kg je neka realna cena i tako bi trebalo da bude ali jbg nasa drzava oce da sve bude jeftino da bi drzava imala od cega da zivi jer zna se da nasa drzava zivi od nas paora koji samo radimo a nemamo nista od toga samo gubitke pravimo :zli: :nono: :udri: :udri: :udri: :udri:
a i te subvencije su kao kad izvadi pare iz jednog dzepa i stavis u drugi dzep jer ti najpre drzavi tih 12000 platis kroz porez i te troskove a onda ti ona kroz subvencije te pare vraca...i mislim da su subvecije 12000 po hektaru a po jutru oko 6 7 iljada ::novac:: ali i to je malo kad je zito 10 din ::novac:: ::lose:: kad bi bilo zito 15 onda bi svi bili zadovoljni jer bi imali neku zaradu,ali nadam se da ce zito biti 15din/kg sledece godine kad ga niko ne poseje pa ce imati bolju cenu nego sad :ppozdrav:
Stvarno ti je bolje da cutis,nemoj ljudima jos stajati na muku!
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

vratite se 10-15 postova unazad (i tako u svakoj temi )jedan isti lik lupi glupost, i onda svi ko kere pocnemo da lajemo.Kontam vec da nas lozi,otvorite jednu temu samo za njega da nemoraju svi da trose vreme na iscitavanje ...nemam izraz cega :spavam:
@ mityoo
jedan igrac na nasem trzustu je vlasnik najveceg dela pekarske industrije, isti taj igrac je i najveci izvoznik kukuruza. Obaranjem cene kukuruza odnosno prestankom izvoza smanjuje potraznju za zitom koje bi eventualno islo u stocnu hranu.Sve u svemu njemu dobro, nama kako mora
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Da upravu si sto se toga tice, ali ja mislim da ipak dvojca jacih drze monopol u nasoj grani privrede
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

mi smo obracunali psenicu na 10 din. sa pdv-om e danas cujem ko hoce pare odmah onda je 9.45 a ko hoce 10 din mora da ceka 60 dana. Ovo je jedna jako velika sramota ::lose:: ::lose:: ::lose:: :zli: :zli:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Licno misli da zito treba da bude 5din/kg! Jel sto da oni nama plate 15din/kg, kad smo mi svi takvi magarci,
da nista ne preduzimamo povodom toga. U Hr traktori se vozaju Zagrebom u drugim zemljama da ne pricam
a kod nas nikom nista, svi se bune a niko ne bi prstom mrdnuo, nedaj boze da moramo da isteramo traktore
i potrosimo litar dva nafte!!!

Inace ovde sam procitao par puta nesto tipa "mi paori radimo ko crnci a oni ovo ono..."
Ja licno mislim da bi cena trebala biti vece iz razloga ulozenih para u zemlju, mehanizaciju itd, a ne
zbog rada, jer ja radim 100+ jutara i to je realno smesan posao, nekih tri meseca od jutra da sutra,
ali sta je to, ako cemo realno? Znaci ja sam ulozio oko 350.000e do danas u zemlju i mehanizaciju i
realno trebalo bi da mi ostane cisto bar 40.000e godisnje da bi to bilo isplativije od drzanja para u
banci, a to nazalost nije slucaj. Tako da po meni paorski rad ne pije vodu, nije to neki posao, ali
svako ima svoje misljenje!
Pozdrav
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

@sviki
Skroz si upravu mekani smo mi a možda i glupavi neznam kada nas vuku za nos a mi i dalje ćutimo.Treba :udri:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Ja sam jos odavno u postu napisao da su ovce za sisanje. Pa nek sisaju kad imaju koga.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Kod mene pocinje isplata od ponedeljka, niko ne zna tacnu cenu ali uglavnom se spominje nekih
9 dinara. ...i istina je da ovce treba sisati
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

JUce kod nas isplaceno po 9.45 ako bude postignuta veca cena dobijamo razliku ali od toga nema nista to su price :zli:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

nije mi jasno oko ovih ovaca sta treba, sisati il šišati :haha:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

hoce da kaze da ne treba da damo psenicu po toj ceni,i da ne treba vise da cutimo nego da se pobunimo,jel dok mi cutimo oni rade sta hoce i bogate se preko nasih ledj a nama ostane .urac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh