Trenutna cena pšenice 2009 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

...
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

jbg nikad nisam racuno to malo matematike....,sad se osecam ko da mi rastu usi ::sramota:: Danas idem da vidim el se to isto racuna kao '86 u petom razredu mozda se tu nesto promenilo
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Kod mene je 9.20+PDV, na berzi je 11.34 sa pdv-om. Nemam pojma sta ce biti,ali ja mislim da ce ici gore... A meni trebaju pare ::lose:: ::lose:: ::lose::, sta da radim:haha: :nono: :nono: :nono:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Svaka kultura ima najbolju cenu onda kad ti trebaju pare. I tu nema šta da se razmišlja. :cao:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

kod mene je 10 dinara sa PDV-om ,isplata odmah
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

gospoda su se usaglasila ovogodisnji rod 9,45 sa sve pdv je..li smo cvorka :udri:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

kod nas je od 9.45 sa pdv pa do 10 din . po meni bice skuplja .vljda nece biti kao prosle godine.
ja cu da cekam decembar za prodaju ovo malo zita sto mi je ostalo posle obracuna semena
djubreta i usluge kombajniranja .....
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

i kod nas placaju 10din/kg sa pdvom....a danas sam gledao na vestima da neki ljudi blokiraju puteve i traze 17 ali nemoze da nam drzava da tolko za psenicu i 10 dinara je solidna cena s kojom se jos i nekako moze pokriti sve troskove proizvodnje i da ti po koja milja ostane u dzepu ali naravno svi koji su imali prinos nesto vise od 2500kg po jutru su na cistoj nuli a oni koji su imali od 3000+kg po jutru jos mogu i nesto da zarade ali jako malo ::novac::
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Johny CASE IH je napisao(la):
i kod nas placaju 10din/kg sa pdvom....a danas sam gledao na vestima da neki ljudi blokiraju puteve i traze 17 ali nemoze da nam drzava da tolko za psenicu i 10 dinara je solidna cena s kojom se jos i nekako moze pokriti sve troskove proizvodnje i da ti po koja milja ostane u dzepu ali naravno svi koji su imali prinos nesto vise od 2500kg po jutru su na cistoj nuli a oni koji su imali od 3000+kg po jutru jos mogu i nesto da zarade ali jako malo ::novac::
aj ne lupaj više sa 10din sam u čistom gubitku a sa 17 još mogu nešto da zaradim kad već neznaš bolje ćuti i ne pričaj gluposti
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

sve zavisi kolko si imao prinos po jutru i kolko si ulozio u njega!ja sam racunao ovako:150kg semena po jutru sa tavana koje kosta oko 1500din + npk 15 15 15 po ceni od 38din/kg 150kg po jutru to je oko 5700 + u prolece ureja 150kg po jutru i po ceni oko 40din/kg+-(neznam tacno) to je oko 6000din + prskane od korova i zastita oko 1000din + kombajniranje 4500din po jutru i utroseno gorivo je oko 35-40lit po ceni od 70din/lit nafte koja kosta oko 3000/din po jutru i to je sve sto sam ja izracunao i ukupni troskovi za psenicu u ovoj godini su me izasli oko 22000din po jutru (neracunajuci arendu koja je oko 100e ali ja je nisam imao ove godine) tako da troskovi za psenicu u ovoj godini su me izasli 2200kg zita po jutru i 800kg je ostalo kao zarada i ako je sada cena zita 10 din/kg ja sam sa 3000kg/kj pokrio sve troskove i ostalo mi je jos 8000din zarade,ali ako bi jos imao arendu onda bi sa prinosom od 3000kg/kj bio na cistoj nuli ali ovako kad nesejem zito na arendi imao sam zaradu od oko 8000din po jutru ::novac:: :ppozdrav: jel vam sada jasno?,neznam kako je kod vas? ali meni se i ove godine psenica isplatila ::novac:: :ppozdrav:
ali ima i onih koji su stedeli na djubrivima pa su njih troskovi izasli oko 200e po jutru ali su zato imali manji prinos po jutru i slabiju ili nikakvu zaradu jos ako su imali prinos od 2000do 2500kg/kj + arenda od 100e bili su na ravnoj nuli a oni sto si imali nesto vise prinosa po jutru od 2700 do 3000kg/kj jos su i imali nesto od zarade pa makar i 2 3 iljade ::novac::
ali od zita nikad ni nije bilo zarade samo lane kad je bilo 16din/kg pa je bilo jos i dobre zarade ali ja kazem ovako ako neko seje zito neka mu da sve sto mu je potrebno i rodice mu dobro i mocice da pokrije troskove s njim i zaradice nesto i bice zadovoljan :ppozdrav:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

E Dzoni bas ne umes da racunas. Da si dao zemlju u arendu nista nebi radio a zaradio bi tih 8000 din
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Bravo Dzoni!Pametno razmisljas.....I da je 100 din/kj, opet je zarada!!!!
Samo da te vidim kako sa tih 8000 zasnovao novu proizvodnju, prehranio porodicu, otisao na more....

A gde su ti ulja, maziva, dnevnice, porez na tu zemlju, pa onda registracija tih masina, amortizacija istih...da ne krene covek dalje u sitna crevca, kao npr osiguranje useva, poljocuvarska sluzba.....

U debelom minusu si decko, samo to ni ne znas!
Post je spojen: [time]1248293339[/time]
_________________________________________________
I da, jos jedna ispravka, tih 150 kg semena/kj nemoj da racunas po 10 din, vec po 16, jer si ga za te pare mogao letos prodati!!!
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

oldtimer je napisao(la):
Bravo Dzoni!Pametno razmisljas.....I da je 100 din/kj, opet je zarada!!!!
Samo da te vidim kako sa tih 8000 zasnovao novu proizvodnju, prehranio porodicu, otisao na more....

A gde su ti ulja, maziva, dnevnice, porez na tu zemlju, pa onda registracija tih masina, amortizacija istih...da ne krene covek dalje u sitna crevca, kao npr osiguranje useva, poljocuvarska sluzba.....

U debelom minusu si decko, samo to ni ne znas!
Post je spojen: [time]1248293339[/time]
_________________________________________________
I da, jos jedna ispravka, tih 150 kg semena/kj nemoj da racunas po 10 din, vec po 16, jer si ga za te pare mogao letos prodati!!!

::svaka cast:: to je prava racunica, ako se vec stavlja rashod na papir onda stavi sve, ja ni ne pokusavam da racunam moje troskove proizvodnje, da me ne bih shlog strefio i oteram sve u p... materinu, stvarno se pitam kako opstajem, i ja i ostali! :sta: :udri: ::lose::
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

pa dobro mozda se nisam najbolje izrazio ali sam tako proracunao ali ipak je malo zarade od zita pa zato i nesejem zita puno jer nikad nema cenu i nerodi bas puno a najvise bi mi odgovarala cena od 15 din kg da bi imao nesto od zarade a ova cena od 10 je samo tolko da pokrijes sve troskove ako mozes a ako ne onda si u minusu,ali tako to ide zato najvise sejemo kukuruz od koga ima najbolja zarada :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh