Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ako je kratka njiva ok ali ako je prava duž pa još sa obe strane..
Kod nas baš ima nakaradnih i "nepravilnih" parcela...
Najluđe što je bilo kada sam kolegi orao njivu, i spremao za duvan, koja je imala oblik kifle (ili nečeg, hm, da izvineš...😶 ) nakrivljena u jednu stranu, uska (😁) a dugačka oko 900 metara...
Prodao je tu parcelu posle svega komšiji, pa kupio na drugom mestu, normalniju...😀
 
Ajd da da dam osvrt gledavsi jucer americke analiticare:
Susa u istocnoj ukrajini
Susa na jugu Rusije je i dalje prisutna, jug Rusije proizvodi 30 mil tona psenice
Bolest/nametnici u kukuruzu u argentini
I dalje losi uvjeti za psenicu u zapadnoj europi
I najvaznije velike poplave (palo preko 500mm) na jugu Rio Grande (Brazil) (ako sam dobro zapamtio ime regije) a na sjeveru Rio Grandea velika susa.
E sad ako ovo nastavi cijene idu i dalje gore....
Eto sta se u svijetu mora dogodit da se cijene pokrenu.... A sad zamislite za godinu dvije kad ovog nabrojanog ne bude i ti dijelovi daju max prinose di ce cijena biti.....
 
Pokusaj pronaci grafikon kretanja cijene neke zitarice zadnjih npr desetak godina kod nas , ili ga napravi orijentaciono . Negdje ima sigurno ,neko ce vec naci . Uporedi ga sa istim takvim grafikonom svjetske cijene ,pa ces vidjeti dali utice ili ne.
 
Mi smo tako mali proizvođači u globalu da bi mi imali neki uticaj na cene..Uništavanjem stočnog fonda dolazimo do niskih cena kukuruza i pšenice naq prostorima Balkana koji su i najveći korisnici naših žitarica.END.
 
Svjetsko kretanje cijene nema AMA BAS NIKAKVE veze sa nama.
Zavisi u kom pravcu se kreće cena. Naši otkupljivači reaguju istog trena kada cena u svetu krene da pada. A kada cena ide gore viču kako to nema veze sa nama.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh