Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Jednostavno istruli, atmosferski uticaj+vlaga a žica ultra tanka.Kod mene se takođe dezintegrisala u većoj meri.
 
Jel nece da puca ta mreza za fasadu, pod pritiskom kukuruza iznutra, posto su kocke na armaturnoj mrezi 10x10cm?
 
јасам ставио жичану рупе 1цм пута 1цм и унутра ону максиминину рекламну са новоградње није лоше неутиче спољна влага ништа мишеви споља изједају ту унутрашњу мрежу али се лако замении врапци такође покушавају да уђу али сам раније у клипу имао много веће губитке ко има чардак исплативо је да се обложи сам а рабиц жица кошта око200 динара по квадрату мрежице су од 40 до 60 динара по квадрату тако да обложиш чардак за два прасета
 
Kod mene je podascano, na 1m stubovi i 2.5cm daska filc 1cm. Greska je 1cm filc treba 2cm ovako kad se rasusi treba pur pena
 
Ja sam nabavio sito mrezu u Rumi. Evo vec deset sezona stoji ok. Imate sa vecim i manjim promerom. Kupite heftalicu onu rucnu ili ko ima pneumatsku ili elektricnu i oblozite cardak ocas posla.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Mene je oblaganje kotobanje žičanom mrežom 5mm koštalo oko 5 hiljada dinara pre 5-6 godina. Visina jedan metar a dužina 27 metara. Stoji kao juče stavljena.
 
Imam svoj berač i krunjač kukuruza tako dok još sa par komšija koji ovako skladište mogu zajednički da odradim mojih 8 i njihovih po 5 jutara godišnje ,nećemo odustajati...a pritom nam ostaju šapurike za grejanje.
Kako otavrate njive za branje? Kod nas je ovo najveci problem trenutno. Isto otac voli klip i samo klip, 22kj u 5 parcela.Cekate da komsije odarade svoje,probere vam neko ili progazavate?
Sto se prodaju sapurike plati se gas za grejanje, sto se ne plati kombajn za krunjenje plati se krunjac i otac zadovoljan.
 
Ako si dobar špekulant ne treba ti skladiste da se jebavas.
Ima ljudi koji sunulozili u skladiste pa cekali cenu pa cena duplo manja.A ima insituacije da ne uzimaju robu iz sopstvenog lagera vec samo ko ima na lageru kod koga si dao.
Ali mislim da ce sve vise da deru sa ulqzima izlazima i mesecnim procentom da ce nam uzeti dobar deo...
 
@vlada88
Uglavnom sačekam da komšije ovršu svoj kukuruz ako je do mog, pošto to bude ranije nego moji hibridi iz FAO 600 ili kasnijih sorti.
Nekada se dešavalo da sam i ručno probirao po 2 reda,sa dvorednim zmajem ako se progazi ne može se pokupiti ni 20% pošto točak berača gazi po sred reda kukuruza...
 
Ma nisam hteo da se ebavam sa užim gumama ili širenjem gaza,u svakom slučaju kada se progazi više štete nego koristi.
 
Kod nas se ranije, dok je većina brala u klipu, vodilo računa da u sred njive stave kukuruz, a okolo, prema komšijama, neku žitaricu, tipa, pšenica, ječam, tritikale, i lepo, kad skineš usev u leto, imaš manevarski prostor da bereš kukuruz beračem u jesen...
Kasnije, kada je zaživelo kombajniranje u zrnu, a hteo si, ili si imao, da bereš i u klipu, najmiš kombajn par dana ranije da ti obiđe svaku njivu s kukuruzom i skine 4 reda u zrnu, pa nastavi da ti skida u zrnu one njive namenjene za to, a njive u klipu skidaš kad budeš hteo, većina je imala svoj berač...
Ja sam brao ručno redove u sredini njive, minimum 3 reda, jer mi je trebala kukuruzovina...😀
Krenem s branjem već krajem Avgusta, početak Septembra, kukuruz za svinje, krave i konje, a kukuruzovina se "sečkala" , imao sam (i još uvek je u šupi) sečku za kukuruzovinu, pa sam preradio na pogon kardana traktora, isecka kukuruzovinu kao za silažu sitno...
 
Poslednja izmena:
Kod nas se ranije, dok je većina brala u klipu, vodilo računa da u sred njive stave kukuruz, a okolo, prema komšijama, neku žitaricu, tipa, pšenica, ječam, tritikale, i lepo, kad skineš usev u leto, imaš manevarski prostor da bereš kukuruz beračem u jesen...
Kasnije, kada je zaživelo kombajniranje u zrnu, a hteo si, ili si imao, da bereš i u klipu, najmiš kombajn par dana ranije da ti obiđe svaku njivu s kukuruzom i skine 4 reda u zrnu, pa nastavi da ti skida u zrnu one njive namenjene za to, a njive u klipu skidaš kad budeš hteo, većina je imala svoj berač...
Ja sam brao ručno redove u sredini njive, minimum 3 reda, jer mi je trebala kukuruzovina...😀
Krenem s branjem već krajem Avgusta, početak Septembra, kukuruz za svinje, krave i konje, a kukuruzovina se "sečkala" , imao sam (i još uvek je u šupi) sečku za kukuruzovinu, pa sam preradio na pogon kardana traktora, isecka kukuruzovinu kao za silažu sitno...
Ako je kratka njiva ok ali ako je prava duž pa još sa obe strane..
 
Nazad
Vrh