Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Није тај складиштни простор баш толика мисаона именица,многи улажу десетине хиљада еура па и стотине у нову машину а стара може још да ради,а не уложе у инфраструктуру. Није ретко видети трактор од 100 000е који мења беларуса који је могао да ради још 5-10 година а у дворишту,а од објеката сушара за месо и стара шупа.
 
Nije mi bila namera da popujem ni da imisljam toplu vodu.I stap i kanap je u njihovim rukama i moze im se.Svoj skladisni prostor moze samo da sanja nas 90% a mozda i vise.Ako mislite da je izvodljivo dugorocno sedeti u kaficu samarati tablet i trgovati na berzi resenje kod nas jos dugo misaona imenica.Pozdrav kolege
Svako ko ima neku supu, 300 evra za mrezu 8 cu i 700 evra za spuz, visak kukuruza koji nije za reprometerijal moze da smesti kod sebe. Nije neka filozofija.....
 
Ja pitao za one plasticne silose. Model za 10t ili 17kubika je 4250€ sa prevozom do kuce. E sad treba se presabrati i videti da li tu ima neke matematike u odnosu na npr podno skladiste. Ovo treba manje prostora ali za ovo treba jos i jedna duvaljka dobra da se radi cirkulacija robe a i za istovar. Sto se kaze naglas razmisljam.
 
Nema tu matematike.Dosta skladištara prima robu tel kel bez troškova lagera.Robu moraš istovariti, elevirati, raditi fumigaciju, džakirati i utovariti a to sve košta vremena, rada, radnika, truda.Dođe godina kao ova gde niko ne otkupljuje ništa sa kućnog lagera ili kupuje a cena bunar plus ulaz, rastur, laboratorija.
 
Nema tu matematike.Dosta skladištara prima robu tel kel bez troškova lagera.Robu moraš istovariti, elevirati, raditi fumigaciju, džakirati i utovariti a to sve košta vremena, rada, radnika, truda.Dođe godina kao ova gde niko ne otkupljuje ništa sa kućnog lagera ili kupuje a cena bunar plus ulaz, rastur, laboratorija.
Maticu kod nas u okolini niko ne uzima robu bez naplate lagera. A opet svi kupuju sa kucnog lagera. Koliko sam pratio ti sto ne naplacuju kao lager (npr raca) daju obavezno dosta nizu cenu. Roba od kuce se ne dzakira, ide u rinfuzu u prikolicu i na istovar.
Po meni najveci problem od kuce je fumigacija od zaraze ako drzis duze robu kuci, trovanje i uraditi to kako treba...
 
Da svaki pojedinac ostavi svoju robu u svome skadištu bila bi ovo skroz druga priča. Ovako možemo samo da sanjamo o takvom nečem.
Ovako kad se sipa na silosu, sa našom robom i sa nama radi ko šta hoće....
Inače https://www.facebook.com/share/p7ddEFk3vTd3nMEe/?mibextid=xfxF2i

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
BeškaAgrar, lager 1,2 mesečno, cena bila pre par dana 18 sa sve 8% pdva,
A na drugom mestu tel-kel doterano 20, pa onda vi kalkulišite kućni lager.
 
BeškaAgrar, lager 1,2 mesečno, cena bila pre par dana 18 sa sve 8% pdva,
A na drugom mestu tel-kel doterano 20, pa onda vi kalkulišite kućni lager.
Čist bezobrazluk...nego većina njih plaća manje što je na lageru jer nemaš kud,uglavnom se ne isplati izvlačiti iz silosa...a bilo bi logično da bude obrnuto da čuvaju kooperante jer na njima najviše zarađuju...
 
Nazad
Vrh