Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Neka najgrublja cena za koju sam prodao 17.5 sa pdv - lager oko16.2 me izasao. Nisam ni racunao u dinar.
Samo da ova godina bude bar malo bolja.
Firma Konzul.
 
Poslednja izmena:
Ko to plaća po cenama sa berze? Od svih vas koji prodajete čujem da su cene niže 1-2 dinara u odnosu na berzu, pa me čudi onda ova cena na berzi, kao da je sa nekog drugog sveta, a ne iz NS.
 
Купио сам по 18 динара колико је продавац тражио. Иначе јако слаба понуда од појединаца овде у околини.
 
Vidim na novosadskoj berzi da je kukuruz opet malo skocio,dosao je do nekih 20 dinara sa uracunatim pdv...
Jel zna neko kakva je situacija na ostalim berzama u Evropi i Americi,jel taj rast cene kod nas je posledica rasta cene kod njih??
 
Ko to plaća po cenama sa berze? Od svih vas koji prodajete čujem da su cene niže 1-2 dinara u odnosu na berzu, pa me čudi onda ova cena na berzi, kao da je sa nekog drugog sveta, a ne iz NS.
Mogu da budu bahati samo na osnovu troškova izlaza sa otkupnih mesta, kućni lager je druga priča i bliža je berzi.

@Mustang80 jedino što nalazim da je vezano za rast cena na berzama tamo(koja izgleda itekako ima veze sa našim tržištem) su ova sranja na Bliskom istoku i neke boleštine kukuruza u Argentini
 
Mogu da budu bahati samo na osnovu troškova izlaza sa otkupnih mesta, kućni lager je druga priča i bliža je berzi.

@Mustang80 jedino što nalazim da je vezano za rast cena na berzama tamo(koja izgleda itekako ima veze sa našim tržištem) su ova sranja na Bliskom istoku i neke boleštine kukuruza u Argentini
Prijatelju ja to i pitam ,nemam uvid na strane berze pa zato pitam da li je tamo doslo do rasta cena????
 
Nista posebno . Kod Amera je vec par mjeseci za soju i kukuruz tzv reli cijena . Stabilno ,malo gore ,malo dole. Nasa berza je od zimus malo podbacivala , a to sad bi se moglo reci izjednacavanjr sa svjetskim
 
Prijatelju ja to i pitam ,nemam uvid na strane berze pa zato pitam da li je tamo doslo do rasta cena????
Otislo je nekih 10 15 eura gore u odnosu na prijenmjesec dva dana.... Nista znacajno....
Razlog rasta je los ocekivani prinos u zapadnoj Europi, nekakva susa u Americi i Rusiji..
Nama treba rast od 50 60 eura da nam nesto znaci
 
Poslednja izmena:
Cena u Nemačkoj se malo oporavila, 206 €/t, I raste od sredine aprila
00487f23429871b151ea530f93dc19b6.jpg


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Јел наплаћује месечни лагер? И јел то цена са пдв? На продуктној берзи јуце пондер цена 17.94+ПДВ.

Послато са СМ-А125Ф помоћу Тапатока
То је цена са пдв-ом.
A mesečni lager se nenaplaćuje u procentima sa lagera. Nego računa kroz cenu robe
 
Kazu da ce kukuruz u Argentini podbaciti cak 30 posto zbog tzv crvrnila kukuruza. Valjda je bila susa i ekstremne temperature pa su dosle velike kise u kriticnom periodu , kasno za normalno nalivanje i izazvale oboljenja .
 
Nazad
Vrh