Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
sdph93.jpg
 
Ja sam ovo malo kukuruza sto imam razglasio da bih prodao u klipu po 10e meter,ali posto osetim da se niko nece javiti kad se prosusi malo ide vrsidba u zrnu pa koliko da bude,jer pare trebaju.
 
100 kg vlaznog na jesen u klipu oko 65 kg suvog zrna na prolece

Znaci kolega ako recimo imam 1000kg u klipu na jesen imacu u prolece oko650 kg suvog, od vagon sirovog kukuruza imacu oko 6.5tone suvog da nisi pogresio mozda??? Bar meni deluje da je to mnogo. Po ovom kriterijumu ja bih imao oko 6 tone suvog zrna okvirno receno...aj videcemo :osmeh:
 
Slažem se ,što ranije kruniš više ćeš nakruniti:osmeh:

Tako je... i nije sve jedno kakvo je vreme/kakva je zima... Ako vec krajem februara udari +20 + kosava, onda vec u martu imas "manje" kukuruza, ali ako vremenske prilike nisu takve, kao fen, onda i u aprilu mozes imati vise... To zavisi od mnogo faktora (sad da ne umesam i kvalitet kukuruza, i fao grupu...).
Jugi, malo je jednostavno pitanje, pritom nemozemo dati tacan odgovor.
 
Znaci kolega ako recimo imam 1000kg u klipu na jesen imacu u prolece oko650 kg suvog, od vagon sirovog kukuruza imacu oko 6.5tone suvog da nisi pogresio mozda??? Bar meni deluje da je to mnogo. Po ovom kriterijumu ja bih imao oko 6 tone suvog zrna okvirno receno...aj videcemo :osmeh:
Zavisi naravno i od vlage koju kukuruz ima prilikom branja.
 
A kod nas je juče pala cena na nekih 11 din a vlage ima od 18 do 23.
Čisto da se uključim u vrlo zanimljivu raspravu! cena suvog kukuruza će biti ili je već od-100-do 105 eura /t i to vam je to.
Kad kažem suvog to je do 14,5% vlage! Svi ostali parametri što se tiču VLAGE, LOMA , DEFEKTA itd... su usklađeni prema važećim tablicama i uslovima prijema
u zavisnosti od kompanije do kompanije koja vrši otkup ili uslugu sušenja.
E sad da se nadovežem za kukuruz u klipu . Nemože se izračunati nešto a da se ne raspolaže sa podatcima koji čine osnov proračuna.Morate imati kolika je vlaga
kukuruza ,zatim jako je bitno koja je sorta kukuruza (zbog veličine i debljine čokova, ako ga tako zvete) i na kraju sve to svodite na vlagu od 14%. A da li je to mart , maj to
nema veze. Normalno je da će u leto biti suvlji nego početkom proleća ...Sve vam je to matematika !!!
Ako treba neka pomoć u vezi proračuna stojim Vam na raspolaganju !!!
POZDRAV!!!
 
Nazad
Vrh