Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Zna li neko aktuelnu cijenu za proslogodisnji kukuruz,prirodno susen,posebno u BiH/RS?Maloprije zavrsio krunjenje,pravim mjesto ua novi.Imam oko 13.500-14.000 kg starog koji mi je visak.Cuo sam da u prodavnicama ide za 42KM/100kg ali ne znam jel istina.
 
Ja prodo 25t novog po 0.35 sa pdv , a ovde čovjek već nekolko dana skida i suši isto novi i prodaje nekom na vreće valjda po 0.39 , nevidim što bi bila razlika izmedju starog i novog , trebalo bi da novi može samo da bude bolji.
Dobro uglavnom ovi kombajni i sušare imaju dosta loma pa onda često izbjegavaju vještački sušen kupci koji dalje krčme na vreću.
To je druga priča , al to je do kombajna i kombajnera . Ove godine mi prvi put radio čovjek sa caseom 1660 , jbt kakva je to mašina , pa ovi ostali kombajni koji su ovde najčešći dominatori, farovi i zmajevi su igračke prema ovom . Zrno ko koljivo ništa loma.
 
Necee biti isto prirodno suv od prosle godine i vestacki susen. To najbolje svinje znaju, kad vec ne znaju ljudi. Isto kao i recimo prirodna rakija i vestacka od secera...
 
Od sutra novi cenovnik ali ne 80 para dole.Početna cena ostaje ista ali za svaki procenat veće vlage ide 20 para dole od te cene.Tako kaže vlasnik zadruge sa kojom radim ,a on je čovek koji je ne greši.
 
Evo novog cenovnika iz Almexa,koji vazi od sutra
untitled.png
 
Sada je pitanje kome ga dati, trenutno je vlaga velika pa se ne isplati susiti ga. Kako bude padala vlaga i troskovi susenja se smanjivali tako ce i cena na 14% vlage da ide dole:zli:
 
U Zr bar ima mesta gde mozes predati kukuruz na cuvanje. Dosta je igraca vecih i manjih u igri. Sad ce biti ono ko bude ima najbolje uslove za cuvanje dobice robu, kao i uvek.
 
Farmer II,kod nas niko ne placa arendu u evrima vec u proizvodima...taj scenario je dosta pesimistican, ali nazalost nije daleko i od realnosti, tako da ce godina sto se tice profita biti prosecna..
 
Mi smo pre neki dan kupili 3t starog kukuruza po 17din. Trebalo bi da nas zakrpi dok ne ovrsemo nas.
Mogle bi kolege severno od Save i Dunava malo da ohlade sa tim velikim cenama zakupa :osmeh: Mnogi ovde cuju kako se krece cena u Vojvodini pa misle da je ovde isto i duzu cenu zakupa. Mnogi su podigli sa 100 na 150e/ha. Sto je za nase uslove vec malo mnogo. Mnogi ce ako podignu jos cenu otkazati zakupe.
 
Nije ni meni jasno zašto je arenda(zakupa) kod nas tako visoka, već par godina cena se kreće od 220-300 eura. Jeste da mi poljoprivrednici nismo fakultecki obrazovani ali svako ko ima malo pameti bi trebao da napravi sebi računicu i da primeti da u ratarstvu ako plaća tako visoku cenu arende nema ništa zarade bez obzira na dobar rod, a i onaj ko nezna da računa trebao bi da kupi digitron, koji kod Kineza nije skup i da napravi računicu :haha:.

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Nazad
Vrh