Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Cemu odmah negativan pristup ? Ako hoces reci ako neces nemoj ni da mracis. Nisam procitao pola stvari, ne znam odakle ti ta ideja uopste, forum je ogroman i svasta na njemu ima. Ne verujem ni da si ti pola stvari procitao a ovde si vec 4 godine. A kolika ti je zarada to me ne ineresuje, jer bi za to trebao da znam i po koliko si prodao. Mene interesuju troskovi. Ali ne moras da mi odgovaras, naci ce se valjda neko ko ce mi odgovoriti. Hvala
 
Cemu odmah negativan pristup ? Ako hoces reci ako neces nemoj ni da mracis. Nisam procitao pola stvari, ne znam odakle ti ta ideja uopste, forum je ogroman i svasta na njemu ima. Ne verujem ni da si ti pola stvari procitao a ovde si vec 4 godine. A kolika ti je zarada to me ne ineresuje, jer bi za to trebao da znam i po koliko si prodao. Mene interesuju troskovi. Ali ne moras da mi odgovaras, naci ce se valjda neko ko ce mi odgovoriti. Hvala

Ovo si ti napisao nisam ja!24-08-13, 14:2


  • pivopija
    user-online.png

    NovajlijaDatum pristupanjaAug 2013LokacijabeogradPoruka4Zahvalio se0Zahvaljeno 0 puta na 0 porukaDownloads0Uploads0

    pozdrav

    Pozdrav svima, ja sam darko iz beograda. Kad god me nesto zanimalo a vezano je za poljoprivredu gugl mi prvo ovaj sajt nadje, tako da sam pola stvari koje su me zanimale vec procitao , pa reko kad vec stalno citam ovde svasta, zasto i da se ne registrujem i podelim neka misljenja sa vama. :)





 
Cemu odmah negativan pristup ? Ako hoces reci ako neces nemoj ni da mracis. Nisam procitao pola stvari, ne znam odakle ti ta ideja uopste, forum je ogroman i svasta na njemu ima. Ne verujem ni da si ti pola stvari procitao a ovde si vec 4 godine. A kolika ti je zarada to me ne ineresuje, jer bi za to trebao da znam i po koliko si prodao. Mene interesuju troskovi. Ali ne moras da mi odgovaras, naci ce se valjda neko ko ce mi odgovoriti. Hvala
Nadam se da niko nece trositi vreme da zadovolji tvoju znatizelju. Ako te bas toliko interesuje posij jedno jutro, motiku u ruke pa ces videti koliki su troskovi.
 
peet, zahvalio sam ti se vec na prvom odgovoru, ne moramo vise da komuniciramo. bukvalno shvatas uljudno predstavljanje a i pise pola stvari koje su me zanimale, odmah si negativan, ne svidja ti se odakle sam, mislis da me interesuju tvoje finansije ...
hvala ti jos jednom, i ako nemas nista pametno zaboravi i da sam pitao

cici i tebi hvala jos jednom
 
Je.... druze ,mozda nisi imao lose namere ,ali u losem trenutku si upao sa takvim pitanjem.. Kolika su ulaganja ? Velika sa puno rada truda i odricanja , a kolika je dobit , pa pogledaj malo ovu temu par stranica u nazad,pa temu psenica i ostale kulture.. Covek napisao AKO SE CENA NE POPRAVI PUKO SAM , a i vecini se to sprema ili se vec desilo..
 
Kolega "pivopija", zaista nema potrebe da se ljutiš. Svi smo mi prolazili kroz učlanjenje kao i ti. Na naslovnoj strani proprati pravilnik u vezi registracije, ispoštuj to i sve će biti u redu. Onda nećeš morati kako kažeš da se svugde predstavljaš, a svi mi kao ostale kolege ćemo to moći da pročitamo i da te upoznamo, kao uostalom i ti nas. Polako i srećno...
 
pogledao sam mozda zadnjih 20 strana i vidim da cene padaju i da se svi zale. znam da su velika odricanja i puno rada, zato me i zanima kolliko vas kosta jer me interesuje gde je granica isplativosti.

- - - - - - - - - -

Kolega đađo74 hvala, i zaiste se ne ljutim, samo ne zelim da ulazim u rasprave.
 
Postavio si lepo pitanje ali pogresni ljudi su ga procitali.Znas kako ovde odredjena kolicina clanova sa kao nekim duzim stazom na forumu smatra da su gazde ovde i da mogu da prepisavaju po novim clanovima kako hoce.Moras biti tvrd orah,odmah u startu po kratkom postupku inace ima brzo da odustanes od ovog foruma jer ovde se vrti jedna te ista lista clanova koja sebe smatra gazdetinama a dalje od nosa ne vidi,da vide videli bi da se i u Beogradu i okolini seje kukuruz.
Dobro dosao!!

Ulaganje po hektaru oko 300-400 eura.
 
:)
hvala kroka ! nema razloga da odustajem, ovo me bas zainteresovalo, pa sam mislio da cu dobiti brz odgovor. Imam ja koga da pitam ali ne u ponoc :)
 
Meni su veca ulaganja u kukuruzu.
Djuvbrivo 200e negde i vise
Seme 100e
Zastita 50-60e
Gorivo oko 80e
ako racunamo i kombajniranje to je jos 90-100e.
 
Kroko ne lupaj! To mu je bio drugi post na ovom forumu a pitanje glupo i sto kolega Kanacki kaze u sasvim pogresnom trenutku kad cena i kukuruza i psenice pada a i soje za citavih 5 dinara za jedan dan. O tome se radi! Kao drugo citaj sta je napisao da se ne bavi poljoprivredom vec ga onako interesuje dali nam ostaje mozda previse u dzepu! Tako da mani se oraha i nekih gazda na forumu!
 
Sve zavisi koje seme,koje djubrivo,koja kolicina,koji razmak semena.....Nije isto kad se seje na 28 i na 18,kad se baci 300kg KAN-a i 300kg Urea,dzak semena od 5000 i od 3000 din.....i tako tome slicno.
 
Ulaganje po hektaru je vrlo diskutabilna stvar i uopste nije poznata kategorija sve do momenta naplate proizvoda.
 
Hvala na informacijama.

I ljudi mene je to samo okvirno zanimalo, zaboravite i da sam pitao, nemojte sad zbog mene da ulazite u neke bespotrebne rasprave.
 
Kroko ne lupaj! To mu je bio drugi post na ovom forumu a pitanje glupo i sto kolega Kanacki kaze u sasvim pogresnom trenutku kad cena i kukuruza i psenice pada a i soje za citavih 5 dinara za jedan dan. O tome se radi! Kao drugo citaj sta je napisao da se ne bavi poljoprivredom vec ga onako interesuje dali nam ostaje mozda previse u dzepu! Tako da mani se oraha i nekih gazda na forumu!
:haha:pa nije pitao koliko ces da zaradis,kakva cena,kakav pad,pitao je koliko kosta jedan hektar da se poseje i obere.Kako ste svi plemeniti,odmah se uplasili za neke pare,zarade i slicno.Znate zasto ja ovo pisem,nije ovo prvi put na forumu da pljujete na novajlije,mnogi su napustili forum zbog vaseg srdacnog gostoprimstva ,pa tako ste i na mene,samo ja umem da pisem,nisam nem.

- - - - - - - - - -

Hvala na informacijama.

I ljudi mene je to samo okvirno zanimalo, zaboravite i da sam pitao, nemojte sad zbog mene da ulazite u neke bespotrebne rasprave.
Promeni lokaciju,vidis da bode oci odredjenom delu gostoprimljivih forumasa.Smatraju da zbog Beograda nemaju leba da jedu.:haha:
 
Nisi nem ali nisi ni u pravu! Dao sam svoje objasnjenje u vezi tog pitanja i siguran sam da je u tom trenutku vecina shvatila kao sto se u tom trenutku i shvatiti moze!

@Kroka A tebi je sve idealno sta god je iz tog grada???!!! Mnogo si ti nesto kratkovid!

Ulaganje nije isto kod svih, vec zavisi od vise faktora pa ce se ondna otvoriti vise pitanja zasto i kako i zbog cega ne radimo sa najmanjim ulazom da bi nam sto vise ostalo i tako u krug! Pitanje se ne moze postavljati na takav nacin i dobiti odgovor u ciframa sto je Pivopija ocekivao i hteo znati.
 
Nazad
Vrh