Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Pa i mi treba da je shvatimo neozbiljno i svoje proizvode sami prodajemo.
Ko mi pomene berzu glavu cu mu razbiti.
Ovo malo kukuruza sto imam prodajem na pijaci u Sapcu 18-20din/kg i to je za mene zvanicna cena.
 
To samo pokazuje da je Produktna berza samo jedna manipulatorska bagra.
U njih vise niko nema poverenja,bas bi bilo zanimljivo kad bi morali javnosti da prikazu izvestaj ko je to ove god. uspeo da im proda psenicu tj posalje fax i odobre mu da ce mu otkupiti po 20 din. To bi bilo cak normalno da trazimo na uvid od minist.polj. da objavi spisak pa cemo im poverovati da nije cist kriminal ,pa neka me vas kolega napaljeni moderator North iz Adasevaca opet opominje sto sam napisao da nas izvoznici lese tako da bih ga ovom prilikom zamolio da smiri strasti ili da mi se javi privatno da se upoznamo i popricamo.
 
Koja je cena kukuruza u klipu rod 2013
Kada bih ga prodavao ne bih ga dao ispod 12 din! Inace,mislim da je rano za takvu trgovinu posto jos nije pocela berba kako treba,cene se ne znaju,a promene na trzistu mogu biti u nasu korist,posto smo na ivici ponora i nema dalje,ambis ili prezivljavanje...

- - - - - - - - - -

Evropska tržišta Cene za 2013 žetve, kukuruz uključen.

Pšenica, 189 € / t


Chicago 183 € / t za decembar 2013. Isporuka

Durum pšenice 265 € / t


Uljana repica 389 € / t




Pivarskog ječma 190 € / t


Suncokret, 330 € / t


Kukuruz, 2013 175 € / t Sreda,28.08.2013
 
U njih vise niko nema poverenja,bas bi bilo zanimljivo kad bi morali javnosti da prikazu izvestaj ko je to ove god. uspeo da im proda psenicu tj posalje fax i odobre mu da ce mu otkupiti po 20 din. To bi bilo cak normalno da trazimo na uvid od minist.polj. da objavi spisak pa cemo im poverovati da nije cist kriminal ,pa neka me vas kolega napaljeni moderator North iz Adasevaca opet opominje sto sam napisao da nas izvoznici lese tako da bih ga ovom prilikom zamolio da smiri strasti ili da mi se javi privatno da se upoznamo i popricamo.
Pre par dana i ja nesto slicno napisa i dobi opomene i zabranu od tog istog North-a.
 
Gebi izasao sa cenom od 2013 god. pocetna cena oko 11 din/kg Jus kvaliteta........BRRRRRR.....:sjasi:
 
Stace njima nas kukuruz?Genetske Energente Bolesne Ishrane daj Boze da nam ne uvedu na meniju.Nije mi jasno zasto ih ne pozatvaramo,nemojte im prodavati sirovine ,,mi necemo kupovati njhove proizvode pa da vidimo ko koga sevi u ovoj zemlji.Sve sto nas zezaju oko bilo koje cene bilo kog naseg proizvoda sami somo sebi krivi.
 
Ljudi sto ste zapeli protiv vlasti, ovde je zabranjeno i to treba postovati.
Manite se gledanja nase berze i pretvarajte svaku supu u skladiste.
Najlakse je biti gospodin i sve predati na silos da nam ,,oni" čuvaju nasu muku.
 
Bio sam juče kod prijatelja u opštini Žagubica a on me vodio kod njegov prijatelja I kroz priču mi kaže čovek da je kupio prekrupu po 25 din kg. Rekao sam mu da pod hitno šalje prevoz kod mene da ga spasem lopova. Uvalili mu kukuruz 2011 verovatno sav bušan pa su ga zato prekrupili.
 
Ljudi sto ste zapeli protiv vlasti, ovde je zabranjeno i to treba postovati.
Manite se gledanja nase berze i pretvarajte svaku supu u skladiste.
Najlakse je biti gospodin i sve predati na silos da nam ,,oni" čuvaju nasu muku.
Apsolutno podržavam predlog! Samo skladište Srbina spasava baš kao i ove godine.
 
Nazad
Vrh