Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
E,ako kukuruz bude 8din/kg onda smo duplo na...ali.Je l kod nas ne vazi ona cena koja se krece na berzama?
 
Naziv teme nije "Ko je od političara kriv što je mala cena kukuruza", nego " Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja", tako da su obrisani postovi koji se bave politikom.
 
E,ako kukuruz bude 8din/kg onda smo duplo na...ali.Je l kod nas ne vazi ona cena koja se krece na berzama?
Ne ako je na berzi NS 11 din plaćaju tebi 10 i uvek za 1do 3 din manje nemamo državni mehanizam da se prekine sunovrat zbog prisutne kartelizacije i monopolizacije ,inače pamtim pre 5 godina 6din kg i to bez aflatoksina,dođe ti da čupaš kosu s glave,po meni trenutno rešenje ambar a na dugoročno zemljišni maksimum 100 ha ,porodična poljoprivredna gazinstva a tajkune u p.m. inače i mi odosmo
 
Tipično za Staljinovsko suslovski način vladanja naći dežurnog krivca i udri po njemu,ili narodno rečeno ,na kurjaka huka buka a lisice meso kradu,pamtim od 1990 u ovoj državi traje sunovrat po meni ima i gorih od Ješića samo što je sada moderno udarati po vojvođanskim Srbima da su oni krivi za propast ove države ,neke druge sile rade na uništavanju ove države ,nego šta ćemo kad kukuruz bude 8din.kg a sve govori da hoće

Sta to govori da ce biti 8 dinara????Ljudi ne frljajte se sa ovakvim glupostima,svaki put kad procitam pocinje da mi se svidja ona cena od 12-13 din...oguglacu vise...cenu niko ne zna a ponajmanje mi ovde,bude li mala bice problema i nama a i onima sa vlasti...ne verujem da ce se tiho primiti takva vest
 
PA nek neko kaze da je ovo normalno,odnos ponude i traznje...zacementirali se dabogda svi koji su je na ovo doveli,pa koje su ovo razlike i u kukuruzu i na psenici

w7jx4.jpg
 
6-7 dinara,nije mnogo...Sad ne vaze svetske berze i poredjenje sa istima!To je samo kada je njima u interesu...U stvari mi i nemamo berzu,berza ima promene,iz minuta u minut,iz casa u cas,a da ne pricam na dan...Kod nas je to jedna konstanta,koja eventualno promeni svoj kurs kretanja na dole i nastavlja tim tokom,jedno par dana...pa opet pad i tako!U sta mi gledamo i verujemo,to je ispiranje mozga,kakva berza,Galetin i ostala boranija,to je sve jedna velika 0 I kada je cena u porastu,mi nikada nismo dostigli onih Americkih,Pariskih i Budimpestanskih 30-31 dinar kolika je bila maksimalna cena prosle godine,iz kog razloga?!Zasto kod nas nekada nesto ne bude najskuplje,ako je prosla godina bila izuzetno susna i ne rodna?!Kako to,da smo uvek u zaostatku,a na primer soja ima dobru cenu i visu u odnosu na druge vec 2 godine konstantno!Zasto to nije slucaj i sa drugih kulturama,ako znamo da nasa hrana koju proizvodimo nije GMO i da se dobro kotira na svim trzistima!Aflatoksin?!Da,ali i okruzenje je pretrpelo nezapamcenu susu i imaju isto sto i mi...Mutne radnje pojedinaca i nista vise!
 
pa ajde ja dajem svoj predlog,razumem sto ste se pronasli u mom citatu,cim imate iskustva ...ja nisam udruzenje pa da uradim nesto a ako se odluci da se krene na blokade 4 moja traktora ce biti tamo. a ovo je tema cene kukuruza - danas bns slims 13 din. fsh jabuka 16 ali vracaju robu koja im neodgovara (neznam uslove) . samo da krene izvoz to nam treba nista vise.
 
danas zvao otkupljivaca iz moje okoline daje mi 14din. a da vozim 50km kod drugog 15din. sto mu kroz prevoz dodje na isto tj 14din. stari kukuruz... pojedini i ne otkupljuju zbog pada cene a ko mi kriv sto ga nisam dao kad je bio 23,28...
 
Nazad
Vrh