Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Pa nekad je bilo i struja da se ne placa,pa seme bilo 20 maraka za hektar,pa kan bio 10 maraka 100 kg.Tad je tako bilo,da koliko god radio nisi mogao nista da zaradis,ali je moglo lakse da se zivi posto je sve bilo dzabe ,i tvoje i njihovo.E sad to sto cu ja da "prizovem" i upropastim neke,sigurno ce ih spasti ako ja ne budem "prizvao zlo".Jel znate vi koliko je domacinstava podiglo kredit kod Volksbanke od 30 000 eura,a dobilo na ruke 15000-18000 kako ko.na 20 godina,sto bi bila cifra za vracanje od preko 60 000.Jel znate koliko je njih ostalo bez zemlje i neki i bez kuca u poslednjih 2 godine?I sta ja imam da prizivam zlo za nekog ko je zalozio svu imovinu za 20 000 eura i sve proturio kroz guzicu,kupovali auta,neki pokrivali kockarske dugove itd.Niko nije nista pametno ulozio,a i u sta da ulozi da mu donosi mesecno 350 eura kolika je rata.Valjda su racunali da ce doci vreme kao sto je nekad bilo,da su krediti propadali,da se Rakovica mogla kupiti za 20 kom svinja,ali su se malo preracunali.
To da li ja znam koliki su mali posedi mozes da pitas nekog drugog,ja se rodjace bavim iskljucivo poljoprivredom,nemam nikakvih primanja osim decijeg dodatka na troje dece.Imam 20 ari moje zemlje i radim u zakup jos hektar i od toga sasvim solidno zivim,ali ja radim svaki dan po bar 3-4 sata,a ne uzores za 2 dana ,posejes poprskas za 2 i oberes za 2,a ostalih 300 dana jebes majku drzavi ispred prodavnice.E to nece vise moci,za te ja kazem da je kraj.
Mali broj je tako neodgovornih domacina o kojim ti pises,mozda ima Dubljana koji su nagoreli,ali je cinjenica da su dosla rundava vremena a mi smo usli nespremni u to.Sto se tice cena repromaterijala i mehanizacije,hoces da kazes da su realne cene,pa rakovica i ne vredi vise od 20 kom.svinja, ferguson 30t psenice, e sad druga je stvar sto se ekonomija vodi na drugaciji nacin i imamo ovakvo stanje, ali je tada stanje u drzavi bilo mnogo bolje.
 
Sta se otkupljivacima svidela cena od 10 dinara , pa zar se nama nebi svidela cena djubriva od 15 dinara po kilaogramu Map-a. Pa ako bude prvo bice i ovo drugo.
Najlepsa zarada je na tudjoj muci, i posle se pitaju sto tako prolaze i sto im se zavuce drugi otkupljivac i pokupi im koperante, ljudi pa ovo je srbija gde posteni pamte dobro a lose jos vise. Pomozi ljudima kad im je tesko vratice ti a zaje.... e tek onda si ugasio ima da te trpi i kad mislis da je zaboravio a tebi treba ko leba njegova roba ima da ti vrati makar stetovo, a povucice i ekipu oko sebe .
Bice ove godine svasta mozda od minimalne cene naguramo i maximum, zivi bili pa videli.

Hvala na opomeni ja sam napisao koja je cena novog kod nas koju isticu otkupljivaci, mozda je komentar nepotreban ali zar nije ovo trenutna cena kukuruza i predvidjanje njenog kretanja?
 
U Žablju na pijaci 25din.kg na dzakove od 50kg prodas 2,3 dzaka do sledeće godine prodaš vagon,posao odličan,a kad malo bolje razmisliš čekaš do 2015 feuteres price ,stock excange Galeta NEW GARDEN
 
Presentation%2019.8..jpg
::lose::::lose::::lose::::jako_besan::
Sad ću dati više od 2 vagona nego što bih dao 1 pre pola godine. A imam nešto više od 4... I na kartama da sam igrao, veće bi mi bile šanse. ::suncanje:: Živeli !
 
Čiji je utovar (dizanje na rame ) ?
Imam godina ali jos dizem na ramena:haha:

- - - - - - - - - -

Sale hvala neću 11 din.kg čekam vršidbu za 8din .kg pre 4godine je bilo tako samo se ti kockaj sa švinglerima ode kuća na doboš ,sinoć sam gledao na tv lepe kuće u Banatu 2000e mnogi su prodali a da ne znaju da su prodali
 
Da nebudemo dosadni sa cijenama iz Amerike , al kako mislim da se na njih svi ostali ravnaju : danas skok samo takav ,i soje i kukuruza za skoro 5% . Da vidimo dal će naši , kako smo ih već krstili , lopovi da reaguju.
 
Цена прошлогодишњег кукуруза у Србији најнижа је у региону. Свега 12,8 динара и то само зато што страни купци, због проблема са афлатоксином, нису заинтересовани за наш род. Из Удружења Жита Србије упозоравају да је најважније спречити и најмању могућност да се нови род помеша са старим кукурузом, којег, према њиховим подацима, има око 100 хиљада тона.
 
Jesic nas je zakopao na jos jednu sezonu, zbog aflatoksina :zli: Drugar hteo da proda malo kukuruza da ima za trosak, i po selu levu desno, niko mu nije dao vise od 12.5din :sta: Tuga...
 
Tipično za Staljinovsko suslovski način vladanja naći dežurnog krivca i udri po njemu,ili narodno rečeno ,na kurjaka huka buka a lisice meso kradu,pamtim od 1990 u ovoj državi traje sunovrat po meni ima i gorih od Ješića samo što je sada moderno udarati po vojvođanskim Srbima da su oni krivi za propast ove države ,neke druge sile rade na uništavanju ove države ,nego šta ćemo kad kukuruz bude 8din.kg a sve govori da hoće
 
Nazad
Vrh