Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Dam ti telefon od firme "albatros MM" takozvani mitin mlin pa proveri slobodno..........kraj oktobra pocetak novembra otprilike,zetva je bila pred kraj i jedno pet dana je bila cena 18 dinara,nepricam o tel kel
 
Koga kopiraju? Mislis da je ovo bio samo trenutni pik sa cenom kukuruza?

Nisam jos resio svoj kukuruz:sta:
 
ala si zaradio svaka cast........:osmeh:
ja te pare dobio odmah posle zetve jesenas......a gde su troskovi branja+ krunjac+nadnicari itd.....

Nisam ja ni napisao da sam zaradio :sta: već da ću se malo kockati i zato sam i okrunio manji deo....

A uzgred kod nas je jesenas ful cena bila 17,3din. i to za JUS......:ppozdrav:
 
Dam ti telefon od firme "albatros MM" takozvani mitin mlin pa proveri slobodno..........kraj oktobra pocetak novembra otprilike,zetva je bila pred kraj i jedno pet dana je bila cena 18 dinara,nepricam o tel kel
Nije pola Srbije predalo u taj xx silos u tih pet dana i dobilo te pare tako da neporedi se sa nikim jr ti si to uradio i jos 0,1% ljudi
 
Nije pola srbije ali jedan dooobar vecinski deo srema je tu predao,e sad ko je kad naplatio to je njegova stvar,ja sam tada sa 18 bio zadovoljan a i sad sam sto sam tada prodao,sta hocu reci s ovim......da je proslo vreme kada se prvo bralo beracima i skladistilo u cardake pa onda u prolece krunilo i prodavalo po nekoj boljoj ceni,to je nekad bilo sad se samo spominje,troskovi su veliki i racunica nikakva od branja skladistenja(nadnicari) pa i krunjenja,evro ode gore a cene padaju,kod nas vise niko nebere ko planira dalje da ga proda u zrnu,ili ga skladisti podno ili su cardake oblozili zicom i toce u zrnu iz kombajna,a neki kao i ja predaju u taj silos i bez naknade lagera naplate kad hoce,naravno njima,a sa cenom su realni.......nevidim sta vam je tu cudno sa cenom od 18 dinara,pa nisam napisao 25.......
 
Ima i kod nas skladištara sa takvim uslovima.U mom slučaju predajem na 3 mesta robu.Kod jednog pšenicu kod drugog soju i kod trećeg kukuruz jer nema lagera a kada rešim da prodam prodajem isključivo njima po ceni koja je trenutno aktuelna.
 
Pa to je glavno pitanje, ako spadne znacemo zbog cega je bio ovaj skok u ceni.
A opet neko jos ceka sa prodajom i nada se boljoj ceni:sta:
 
25.04.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Ima i kod nas skladištara sa takvim uslovima.U mom slučaju predajem na 3 mesta robu.Kod jednog pšenicu kod drugog soju i kod trećeg kukuruz jer nema lagera a kada rešim da prodam prodajem isključivo njima po ceni koja je trenutno aktuelna.
Znaci li to da nemas poverenja ni u jednog od ta tri otkupljivaca? Cim ne radis samo sa jednim!
A drugo pitas li se koliko te tretiraju kao ozbiljnog kooperanta kad znaju da skaces od jednog do drugog!!!
 
Nazad
Vrh