Transport kombajna

ja sam mog doterao od Zrenjanina a oni su mi ga doterali do Zrenjanina takav je bio dogovor prilikom kupovine.jedino sto mi je logistika bila losa pa smo se vozili ukrug u pitanju su cale i ujka inace 3.4m su garbidi bez hedera a hedere sam doneo kamionom i prikolicom.
 
dali neko zna koliko kosta od prilike da se uveze kombajn iz slovenije sa prevozom i pdv i carina?al nije vise od 800 evra?
 
Hahahha pa za 800 evra ne moz' u Srbiji preneti kombajn. Ljudi koji su kupili od nas 162 su platili 700 evra za nepunih 200km prevoza kombajna sa hederom, kolicima i adapterom i to bez skidanja tockova na specijalnoj labudici.
 
Pa pitanje je jel je mogao preći 200km ,a da ne stane?:haha:
Ja sam tako bio da kupim rakovicu 120 i hteo da je vozim nekih 150km do kuće.Gazda navalio da je oni dovezu kamionom.Toliko je bio uporan da mi je to postalo sumljivo.Kad je na kraju rekao da ne treba ništa da mu platimo prevoz moj ćale kaže ajmo sine nije ovo traktor za nas.
 
Ko da ga tera u ovo ludo vreme.Treba da se vade posebne dozvole i da se angažuje policijska pratnja.Mi smo dali 450 eura za prevoz kombajna a u pitanju je bilo ne punih 100km.Kad se mora,mora.
 
Zato sto je kombajn otisao u jedno selo iza Velikog Gradista a tamo tesko da bi mogao da se otera tako visok kombajn. Da je prodat bilo gde u Vojvodinu ne bi bio problem. Mi smo doterali 190-ku 80-ak km za nekih 5 sati efektivne voznje pun gas.
 
Pa bas zato i pitam jer znam jako dobro put i nema ni 1m auto puta.Preko Osipaonice i tih sela izmedju SD i PO ne treba nikakva posebna dozvola ni policijska pratnja.Inace preko tih sela od Bavanista do PO traktorom treba 2-2,5 sata.
 
Mene je prevoz 133 od negotina do leskovca kostao 550e nisko nosecom a i pratnja je morala po novom zakonu.Nismo nista skidali sa kombajna cak ni keder.
 
Kolegin stari doterao kombajn "pjeske" iz Austrije, je kombajn je manjih gabarita i nosio je kukuruzni heder na kombajnu i vukao je zitni. bez ikakve pratnje ista, sjedaj i teraj. Preko granice nije bilo problema, ali sta je je, to je bilo prije 10 i vise godina...
 
A gledaj, nije bas da se mora... I onda se moralo. Imao je covjeka na granici koji ga je cekao i on je malo dao carinicima da ga ne zajebavaju sto ga izvozi samo tako, bez labudice i to je proslo...

Gledaj, 900€ je dosta novca, a das nekom spediteru 100€na granici da ti ga samo na labudici preveze i preko cjele Hrvatske ga mozes voziti pjeske. Dodjes do druge granice, jos 100€das covjeku i teraj dalje.

Pa po Hrvatskoj (bar sto ja imam prilike vidjeti) rijetko tko plati labudicu da mu doveze kombajn. Evo bas nekidan kroz moj kraj prosao fahr 1300 ako se ne varam nosi kukuruzni heder i vuce zitni za sobom. Bez ikakve pratnje bez ista. Prosle zime isto tako terali Djuru Djakovica cestom iz mog kraja skroz tamo do Vukovara...

Kolega je 142 sa svojim sogorom terao 2 dana iz neke pripizdine. Stari njegov prvi dan isao za njima autom i nije mu se vise dalo, ostavio im novaca i nek se decki snalaze kako znaju i opet ga doterali.

Moj kombajn je doteran pjeske iz Beograda direktno u moj kraj a taj isti covjek je doterao sveukupno 4 kombajna pjeske, tako da ni daljina nije problem.

Samo treba volja a danasnje drustvo je naviklo sve na gotovo, pa ajmo platiti covjeku da se ne zajebavamo, a ako je kombajn ispravan, nije ga nikakva zajebancija doterati.
 
Nazad
Vrh