Transport kombajna

Iz Zupanje,ma da interesuje me i Cakovec ali na prvom mestu Zupanja.
 
Možda bi mogao iz Županje da se preveze sam?

Pitaj na carini, špediciji i policiji.
 
Pitanje je prelaza preko granice, ne fizička mugućnost transportiranja kombajna 'vlastitim snagama'.
 
Probne table i ispravan kombajn i mozes da vozis.Sa urednim papirima dolazis na carinu i otvaras carinsku deklaraciju.
 
moj su terali serviseri od Panceva iz Almexa do Begeca, pa na skelu ga natelari i preko Dunava u Banostar, pa preko Fruske Gore na SM i selima do Sida , a heder stigao kamionom
 
nisu mogli nigde kroz BG da prodju, tad teretni most nesto radili, pa aj majstori na skelu da slikaju i posalju sliku svabi kako Claas pliva na plavom Dunavu :osmeh: , a kasnije iz SM su isli na Lacarak, Martince itd :osmeh:
 
Svojevremeno, tacnije 1985g. su rodjak i otac dotjerali 133_ku iz zmaja sve autoputom do Kuzmina pa na Racu i Bijeljina.Dva puta ih samo dzandari zapisali.
 
2yuzgh1.jpg
vmvwo0.jpg
Evo mojih iskustava mozda ce nekome pomoci. Kombajn kupljen u Daruvaru sa dva adaptera.Ovi kod mene voze 1 e km.ali da uvedete kombajn u gabarit 260 cm sirina 420 visina.Posto je kod ovoga to nemoguca misija jer mu je bunkerni prostor 3m. a raspon tockova 3.1m. a kabina 3.75m.niko nije hteo da ga vozi jer niko neme te dozvole za te sirine . Zvao sam "Kalaica" iz Vinkovaca oni voze sve i odakle hocete ali je cena 2e. po km. + 300 e dan pa ti ostani ako hoces i 4 dana.Na kraju sam izguglao Radosevica iz Bjelovara i dogovorio za 800 e.to je oko 2e po km. On se pojavio tj. njegovi vozaci sa dva vozila jedan Aktros sa specijalnim prosirenjima koje je vozac montirao za pola sata i udubljenje za tockove. Ispod nosaca klipova je postavio dva panja i pustio gume tako da se oni nosaci prosto zabili u panj. pa je stajao na panjema a i gume su podupirale sa strane . Cak i sa tim prosirenjima su gume virile vani po 30 cm.Na drogi kamion je isao psenicni adapter na kolicima i jos jeda vrat sto ce se kasnije ispostaviti kao naj veci problem. Napravili smo kod notara ugovor naveli sve potrebne podatke ( + kombajn neispravan, gume celave, motor zaribo ,desna strana havarisana nagazio rolo balu pa savio lim , itd.)...Na malom kamionu ima dve rotirke i zutu tablu na kojoj pise nesto u smislu vanredan teret neznam tacno zaboravio sam . To je poenta da on moze voziti terete van gabarita jer je pod pratnjom. U Zupanju smo stigli u pola 3h. a oni primaju papire do 2 i ne je... zivu silu znaci konak na terminalu. A mogli smo papire otvoriti i u Brodu i u Bjelovaru i u Pozegi.usput ali se nedade.Sutra ujutro dodjemo rano predamo papire kad spediter trazi papire za drugi kamion a mi nemamo mi pravili papire za kombajn mislili to je sve u paketu. Moli grebi jeb,, al nista cak ni ::novac::ne pomaze i jos kaze da sam imao sve na jednom vozilu kombajn ide samo sa jednim uredjajem a drugi zetveni uredjaj ide posebno znaci ugovor ili faktura i otvaranje carinskih papira za njega.Ovo sa malog kamiona sam skinuo kod prijatelja u Sl. Samcu. a veliki kamion dosao kuci. Potrebna dokom. Poreklo kombajna dva kolena u nazad u ovom slucaju ja i on ugovor i on i od koga je on kupio takodje ugovor . Potvrda iz opstine da ste poljop. obavezno racun od prevoznika jer i nato placate PDV.ostalo rade spedicije.Carina se odredjuje po knjizi debeloj ko cigla ali u njoj nema Deutz Fahra mos mislit . Ima Zmaj te snage ( oni gledaju snagu motora pa porede) 74000 e. ima djuro 140000e. ja hocu po Zmaju a ona kaze mozemo mi i po Johan Deere-u . Vrednost kombajna u prvih 10 g. pada 50 % a svaki naredni mesec 0.2% ali nemoze ispod 10 % . Posto je ovaj dosta mator on ide 10 % .Ali meni opet ne odgovara ni po Zmaju a kamoli po DJuri na cemu je ona insistirala. Na to idePDV 17% + carina + nesto + opet nesto oko 26%.ukupno...Na kraju me ipak ogrejalo sunce i sklopili smo dogovor da priznaju racun kod notara jer smo ipak naveli da kombajn ima dosta nedostataka tako da su i oni imali prostora za manevrisanje a racun je bio povoljan za mene.Na kraju i ovaj trazi jos novaca sto su mu kamioni nocili u Zupanji a nismo to planirali. Ja revoltiran sto mi ostade onaj heder 3.6m sa sumaher kosom u SL. SAmcu pa sad moram sa malim zmajem opet u 20 ha. soje ,a nije mi rekao da trebaju papiri i za njega a znao je. Jos smo ga cekali da donese papire i neki pecat sat i po nako sto smo natovarili tako da smo nocili njegovom krivicom.Na kraju sam mu poslao po vozacima 50 e.da ne rekne da sam pi..a. Mozda ce ovaj post nekome pomoci ako se odluci na ovakvu avanturu ali iskreno je ne preporucujem. Ja sam ovaj stroj dobio tamo za 6000 e. i to me je nateralo na to cak i adapter ima tarup klasicni. Ali ako ne kupujete masinu vece vrednosti ne isplati se zajeb...ti.Ovo je 13 20 H 81 g. a ovde mi komsija trazi za 13 02 H 83g.(ful oprema) 18000e. a drugi za 2680 bez kuku. ada. 16000 isto 83g.(dobar) ali puno para.
 
Potreban savet:
Juče sam kupio kombajn Zmaj 135 u selu Lipnica kod Loznice. Od ovog mesta do moje kuće ima oko 115 kilometara. E sad, kako ga doterati? Da li ga voziti ili ga prevesti vučnim vozom? Kontaktirao sam više prevoznika i traže mi od 250 do 300 evra. Šta činiti?
Relacija je: Lipnica(Loznica)-Zavlaka-Osečina-Valjevo-Lajkovac-Dren(Lazarevac).
 
Sedi i vozi za otprilike 5-6sati stizes i potrosis oko 40l nafte,kod mene su dolazili neki momci iz Aranjdjelovca da vrsu sa zmaj135 a to je otprilike ista udaljenost.Ni heder nemoras da skidas prolazis svugde
 
Ja sam mog zmaja 133 doterao nisko nosecom iz negotina do leskovca za otprilike 4 sata i nista nisam skidao sa kombajna,ali sam bio laksi za 550 evropljana.
 
Nazad
Vrh