Traktorske kose

imag0290.jpg
Proslogodisnje kosenje.
 
pozdrav prijatelji,interesuje me gde da nadjem delove za imt kosacicu rotacionu sa 4 diska treba mi kuciste i jedan lezaj??
 
Vladj vidim da si se ipak odlucio za PZ,srecna kupovina i nek dugo sluzi :ppozdrav:Ako si u mogucnosti,uradi joj jednu proveru sad preko zime,cisto preventive radi da te slucajno ne iznenadi u sezoni.kod njih ume malo da budu problem lezajevi na donjem tanjiru pa to prvo prekontrolisi(ako nije bila garazirana relativno brzo se pohabaju ti lezajevi,ne trpe bas najbolje vlagu)ja sam ih jednom menjao na svojoj i posle nije bilo nikakvih problema.
 
Truya 86 To sam i planirao. Do kosenja ima puno vremena tako da cu je prekontrolisati celu. Od stvari koje sam primetio je semering na levom tanjiru da vlazi, ostalo je sve vizuelno ok. Da li neko ima katalog delova, odnosno sklopa, ove kose? Odgovara mi od bilo koje PZ 185 ili 165 (dva diska).
 
kuciste i lezaj poruceni jutros u termometalu! kuciste gusano 3200 din! hvala :) ! a za bcs ne znam moras svrljkati po internetu izguglaj pa vidi sta ce pokazati i gde ima! :)
 
Pošto se u mehanizaciju ništa ne razumem, molim Vas za pomoć. Ćale hoće da uzme neku kosačicu BCS 450. Traktor koji ima ima 58KS. Da li sa tim traktorom može da radi sa ovom kosačicom? Takođe, ako neko ima iskustva sa ovom kosom, molim ga da nas informiše (cena održavanja itd) Hvala i oprostite ako je već negde pominjana ova kosačica.
 
Kolege, planiram da kupim rotacionu kosu sa 4 diska.. Dvoumim se izmedju polovne Kuhn GMD44 i sl. i nove IMT po Kuhnovoj licenci... Citao sam temu ali me zanimaju svezije informacije o iskustvima sa ovim kosama. Do sada sam koristio IMT zadnju kosu i odradjivala je posao solidno, ali znate kakve su, malo, malo pa kvar.. Zbog uvecanja obradivih povrsina treba mi rotaciona, da ubrza posao kosenja.. Po dosadasnjim potragama polovne Kuhn su 900 do 1000e, a nove IMT oko 1900e.. Inace, imam traktor IMT 539.. pozdrav
 
druze koliko ja znam po nekom zadnjem raspitivanju od pre par meseci nova imt sa 4 diska je oko 2300/400 sa hidraulicnim podizanjem,ja imam isto takvu i meni je ona ok jedino su delovi malo skupi ukoliko dodje do kvara ali ako se zna raditi sa njom radi odlicno,moje je misljenje pozitivno o njima ali ako si u mogucnosti svakako je bolje kuhn
 
Sutra idem da vidim nove IMT po Kuhn licenci, stric mi reče da su 1850-1900e, moguće da nisu sa hidrauličnim podizanjem? ako je ova cena uzeću je najverovatnije pa neka je i mehaničko podizanje..
Jedan u selu ima 3-4godine polovnu Kuhnovu meh. podizanje, sa njom dosta radi uslužno košenje i kaže da nije skupa za održavanje i da nije imao većih kvarova..Kupio je u Rumi.
 
Ovako,kosa je 2004 godiste,kupljena polovna prosle zime i placena 900 eura,hidraulicno podizanje,4 diska sa 3 noza po disku.U ravnici kosim sa 539,dok po planini sa 558.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh