Traktorske kose

Mali misa imasi li slike od kuhn nju bi najradije uzeo koliko si je platio sta su joj mane, i meni se vise svidja sa cetri diska i ne bi dizala traktor. Mada mi se svidja i poljakinja zato sto je ipak novo je novo.
 
Imam ovu sliku na telefonu. Nemam drugacijih. Manu nisam uocio jos uvek,mozda za manu bi uzeo sto joj nije klip da moze podici do kraja,moram malo da pripomognem. Placena 1000 evra.
kosacica.jpg
 
Ne znam kako ti je za transport,imam coveka koji je pouzdan za njih,moze se uzeti veoma dobra. Jedan savet:kad je budes gledao samo prati da nije vareno nesto na samom prutu,jer ako je vareno postoji mogucnost da je kracena od 5 pravljena 4,time gubi svoj balans zupcanici i nema dugog veka. I bezi od farbanih,samo u originalu. Ja sam moju kupio preko telefona,pozovem ga pitam sta me interesovalo,vece na svetlu je pogledam i doteram kuci, Zadovoljan on,ja jos zadovoljniji. Od njega planiram i presu da kupim,ali cu se ovde na forumu detaljno raspitati ako ne bude podataka o njoj nesto vise.
 
Kada budeš kupovao obrati pažnju na matice što stežu diskove da li su popuštene i vidi ima li lufta u diskovima, hoće da se pojedu nutovi i onda se popuštaju matice i spadne disk pogotovu dva diska što se okreću u levu stranu. Ja sam ovakvu jednu remontovao kao ovu sa Mišine slike, otišao jedan zupčanik, pukla 2 zuba i sudarali se diskovi.
 
Hvala vam ljudi na savjetimam, otprilike kako se krecu cjene. Gledao sam prosle godine neku kuhn sa 6 diskova nako nije bas bila u nekom ekstra stanju covjek je cjenio 900 evra.Znali neko u bih gdje se prodaju ove poljakinje da odem pogledati posto ako bude subvencija nece me izadji skupa nova ako je i kod nas cjena za nju 1000 evra,
Sta kazete za imt rotacionu sa cetri diska posto je ona nova valja li ona cemu.
 
Ja imam istu ovakvu sila od kosacice ovakva kunova sahranice dve nove poljakinje.Kolega iz sela ima poljakinju staru 6 god.kupio je novu, prve dve tri godine radila je baz kvarova sada nije siguran da ode s njom da kosi a da se nesto ne pokvari.
 
Kada budeš kupovao obrati pažnju na matice što stežu diskove da li su popuštene i vidi ima li lufta u diskovima, hoće da se pojedu nutovi i onda se popuštaju matice i spadne disk pogotovu dva diska što se okreću u levu stranu. Ja sam ovakvu jednu remontovao kao ovu sa Mišine slike, otišao jedan zupčanik, pukla 2 zuba i sudarali se diskovi.
Gde si nabavljao zupcanike i delove za nju kad si je remontovao...
 
Kunova 4 diska ima oko 380 kg,znaci tu su negde sto se tice kilaze. I za mene je bolje 4 diska nego 2. Jednostavno mi se ne svidja ta sa dva diska sto se tesko susi ili otkos moras rasturati da bi se pre osusila.
Istina je ovo za susenje, ali zato poleglu i zamrsenu djetelinu brije samo tako sto se ne moze reci za ove diskosne tj sa daskom. I kad kosis sa diskosnom tamo gdje ima dosta mase, uvijek gumama gazis dio od prethodnog otkosa.Ja bih rekao da su bubnaste bolja opcija.
 
@fiat
za moj pojam je poskupa, ne znam koje je godine proizvedena, al prosle godine u junu kad sam isao kod Petka Zemuna da kume gume za prikolicu za stajnjak, imao je sa 4 diska, isto hidraulicno dizanje, jedino nije imala ni jednog noza na diskovima, trazio 750€ za nju, znaci u kesu bi mogla i za 600€ otici. A bila je negdje oko 2001-2002god proizvedena. ja htio mijenjati za svoju al nisam na kraju
 
Nazad
Vrh