Traktorske kose

Za tu bcs sam bio jos prosle godine,covek je korektan i ima ocuvane masine,a ima i sredjivane. Problem je jaka cena. Kupio sam kod drugog coveka kunovu rotacionu sa 4 diska. Za preporuku je. Uvozi i kombajne i prese. Ako koga interesuje kontakt na PP.
 
Pa predpostavio sam po izgledu su jako slicne fahr sip i ta poljakinja e sad prenosi i ostala resenja neznam nisam radio sa takvim kosacicama uopste tako da neznam,a vidjo sam njih polovne za prikladne svote .Jednostavniji je ovaj tip kosacice ,sto vise glava skuplje odrzavanje ,kosio sam i as imt ovom rotacionom sa 4 glave kao ova sto ima u oglasima 627.716 cini mi se kao da su jako lose mucili su me kajsevi ,ajde nozevi ko nozevi nego pucale su one trube ili kako se vec zovu ona mesingana kucista nebi je uzeo dzabe neko da mi da.
 
Pogotovo nadam se ova poljakinja bi se isplatila za dve godine ,ha 3-6 jutara po 2000 tri otkosa u proseku npr pa ti gledaj .Ali uvek taj dinar se izvuce sa gomile daj ovo daj ono a sve treba.
 
Iz ličnog iskustva mogu da kažem da polovnu roto kosačicu više nikada u veku neću kupiti.

Sto tako? Koje je marke bila? Moja je kunova gmd 44 i pokosio sam s njom oko 50 hektara za sezonu,i nista je ne fali. Ne greje se,ne klapara nista i slicno. Placena je 1000 evra,jedino u cemu sam napravio gresku je sto nisam kupio 5 diskova. Sad ce ove godine biti 2 sezona i videcemo kako ce sad biti! Obracao sam paznju samo da nije kracena,to jest da nije od 5 diskova napravljena da bude 4. Da se to mozda nije desilo tebi? Istina je da ce posle ove sezone biti verovatno na prodaju,posto planiram da nabavim sa 6 diskova. Vec sam gledao neke ali nisam zadovoljan kakve su,a i prodavci su mi nesto cudni.
 
I ja kada sam kupio polovnu kosacicu prve sezone je sve bilo ok, ali druge je vec poceo kursus, spadanje diskova, luftovi kojekavi, zatim kada smo je rasturili nasli smo zupcanije koji su vareni za osovine itd. da ne nabrajam vise... Zato sam je lepo prodao i kupio novu Poljakinju, koja je do sada pokosila oko 200 hektara bez ijednog problema.... I mislim da je Poljakinja najbolji odnos ulozeno dobijeno, najjeftinija je a odradi posao kao i svaka druga kosacica koja je od nje poprilicno skuplja.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Videcemo vec sta ce biti,ja nju teram ne zalim,druga brza i pun gas sa 542,to bi slomilo svaku kosu mislim,kosio sam u kukuruzima tako,u pocetku sam se plasio,isao 5-tom sporom,ili prvom brzom,sta cu kad ne znam,prva mi kosa u zivotu,ma sve mi je po prvi put,presu treba da kupim,e tu se vec plasim sta i kako,a nemam ni u kog poverenja ko bi otisao samnom da pogleda,ali vidim na forumu ima strucnih ljudi,neko ce mi pomoci kad odlucim ici negde da kupim ili pogledam. Imace da se kosi ove godine bar 20 hektara vise nego prosle godine,pa cemo videti.
 
Kupio sam polovnu D.F 185 davne 2005 godine.U kombinaciji sa IMT 577 kosila je jutro za 15 minuta.Treća brza i vozi.Išla je ona do 2011 uz povremene popravke(ležajevi,kućišta) i za to vreme pokosila preko 1000 k.j jer sam u to vreme kosio uslužno a dnevno i do 30 k.j,naradila se pošteno.Te famozne godine nisam kosio uslužno već samo svoje i ni jedno kolo lucerke nisam mogao da pokosim sa njom do kraja.Pokosim par k.j i defekt,popravim nastavim i opet kvar da bi na kraju morao da platim da mi se pokosi.Sredila bi se ona da nema specifične delove koji samo preko mogu da se nađu jer kod nas niko ne pravi delove za taj tip a neće ni po uzorku da rade.Problem su mi bila 2 pod tanjira koja nova iz originala koštaju malo manje od nove Poljakinje i tu je kap prelila čašu.Uzeta Poljakinja koja se pokazala kao veoma zahvalna mada sam i sa njom imao problema ali je rešeno sve u garantnom roku.Za moje potrebe od 40 k.j godišnje ja sam miran dugo.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Kupio sam polovnu D.F 185 davne 2005 godine.U kombinaciji sa IMT 577 kosila je jutro za 15 minuta.Treća brza i vozi.Išla je ona do 2011 uz povremene popravke(ležajevi,kućišta) i za to vreme pokosila preko 1000 k.j jer sam u to vreme kosio uslužno a dnevno i do 30 k.j,naradila se pošteno.Te famozne godine nisam kosio uslužno već samo svoje i ni jedno kolo lucerke nisam mogao da pokosim sa njom do kraja.Pokosim par k.j i defekt,popravim nastavim i opet kvar da bi na kraju morao da platim da mi se pokosi.Sredila bi se ona da nema specifične delove koji samo preko mogu da se nađu jer kod nas niko ne pravi delove za taj tip a neće ni po uzorku da rade.Problem su mi bila 2 pod tanjira koja nova iz originala koštaju malo manje od nove Poljakinje i tu je kap prelila čašu.Uzeta Poljakinja koja se pokazala kao veoma zahvalna mada sam i sa njom imao problema ali je rešeno sve u garantnom roku.Za moje potrebe od 40 k.j godišnje ja sam miran dugo.

Kpd tebe je problem samo zbog delova a inače remont se uradi za male pare ako imaš delova i opet je kao i nova.Kod mene je centralna osovina izupčanici kao da su sad iz fabrike izašli.
Ali,druže pa ta tvoja se naradila i zaradila 10 novih poljakinja.Samo što poljakinja neće doći nikad do te cifre od 1000 j bez jedno 2,3 remonta poštena.
 
I sam sam bio istog mišljenja po pitanju Poljakinje ali sam se dobro prevario.Te godine kada sam ja kupio D.F kosačicu drugar je za iste pare kupio novu Poljakinju.I njegova je završila karijeru kada i moja D.F ali sa više pokošenih k.j i bez ikakvog kvara što je slučaj za razmišljanje.Istina je da nema mesta na kome nije varena šasija ali što se tiče zupčanika,osovina,bubnjeva i ležajeva nikada ništa nije pipnuto a radnik koji je kod njega vozio je osvetnik,po njivi brže nego po putu.
 
Bog zna koliko je uradila pre nego što je došla kod mene.Bila je izuzetno očuvana kada je stigla a i kada sam je prodavao takođe.Garažirana uvek.
 
Kunova 4 diska ima oko 380 kg,znaci tu su negde sto se tice kilaze. I za mene je bolje 4 diska nego 2. Jednostavno mi se ne svidja ta sa dva diska sto se tesko susi ili otkos moras rasturati da bi se pre osusila.
 
Moje preporuke za poljakinju. Ja sam od prosle godine njen vlasnik i ima jednu sezonu iza nje ili 25 ha. Na noj sam samo menjao nozeve, a nadam se da ce tako i ostati. Strane polovne kose zvuce primamljivo ali moramo se sloziti da su to dobro izradjene masine koje su se pocele kvariti i zbog toga su menjane. Ja sam isao logikom da je poljakinja kosa koju svako moze priustiti, nova je, a ako joj je niska cena nove onda su i delovi jeftini. Za sada mislim da nisam pogresio.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh