Traktorske kose

Toliko i ja kosim godišnje.Sa D.F sam nekada toliku površinu kosio dnevno ali to samo ostade kao uspomena i dugo sećanje.
 
Od uvek je tako bilo, ko hoce hvalitet ima kuhn, vicon, bcs...
Ali s' tim i cena je drugacija
 
Imao sam extra utegnutu bočnu kosu Dubrava pa kada naiđe dobar polog kosim pod jednu stranu obavezno a tek krtičnjaci lele.
 
Mislim da su obične kose prošlost.Rotacionih ima na prodaji koliko hoćeš a lakše se radi,bez obzira na uslove dok sa običnom imaš mnogo problema ( naravno ako vlasnici istih hoće da priznaju )
 
Imt kose na siljcima imaju podesavanja za visinu kosenja,pa je to korisno kod lucerke i krticnjaka..Prvu travu je bolje pokositi malo vise a ne do zemlje da bi lakse krenula druga trava uz pomoc majskih kisa..Ja kosim sa 506 i kod pologa treba napasti iz pravog ugla i onda kosa vuce itkos na stranu.."Grebemo" da kupimo Imt GRS masinu za seno,a sledeca na tapetu je bocna kosa jer kada se stavi na papir koliko traktor posrce nafte kosenjem sa rotacionom,plus koliko ona kosta nova u odnosu na bocnu,plus sto posle te otkose moras da razbacas...
 
Imt kose na siljcima imaju podesavanja za visinu kosenja,pa je to korisno kod lucerke i krticnjaka..Prvu travu je bolje pokositi malo vise a ne do zemlje da bi lakse krenula druga trava uz pomoc majskih kisa..Ja kosim sa 506 i kod pologa treba napasti iz pravog ugla i onda kosa vuce itkos na stranu.."Grebemo" da kupimo Imt GRS masinu za seno,a sledeca na tapetu je bocna kosa jer kada se stavi na papir koliko traktor posrce nafte kosenjem sa rotacionom,plus koliko ona kosta nova u odnosu na bocnu,plus sto posle te otkose moras da razbacas...
Posrče između 2 i 3l nafte po jutru,mislš da je to mnogo.
 
Zavisi i sa kojim traktorom kosis, kod mene ima ljudi koji kose sa poljakinom 165, + 558-560, ja u ravni kosim sa sipom 165 + mali ursuz, u strani torpedo, mozda i nije neka drasticna razlika ali ipak...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dobra je Dubrava. Da platis kosenje prve kosnje, pa onda ostale da kosis njome. A kad treba 4-5 puta godisnje sam da je okacim i skinem, i tad mi je dobra.
To podesavanje visine ne moze spasiti od krticnjaka. Kad naidje, samo rukavice, dobar srafciger i cisti.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Zavisi i sa kojim traktorom kosis, kod mene ima ljudi koji kose sa poljakinom 165, + 558-560, ja u ravni kosim sa sipom 165 + mali ursuz, u strani torpedo, mozda i nije neka drasticna razlika ali ipak...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Ja kosim sa zetorom.Pa i sa običnom se troši nafta u istoj količini,ne ide na vodu.
 
Imam dosta utegnutu Dubravu koja i nije puno radila. Kosi ona krupniju travu ali sijanu, meku travu je igra zivaca kad se kosi. Prije nje sam imao IMT kosilicu bocnu za kojom kad je otisla sam mogao platiti muziku koliko ju nisam volio, boze sacuvaj kakav je to greben bio sugav za podesavanje.

Kolega vec 15 godina ima poljakinju z-042 i kosio je s njom stvarno svega i svacega i sluzi ga samo tako. Da ju ne tera po kupinama i trnju ne bi se valjda nikad ni potrgala. Kosi godisnje bas dosta i svojeg i usluga po raznim terenima i samo mjenja nozeve i tera. ceradu je pokidao davnih dana, tanjuri slizani da ih vise ne moze ni povariti. kosa izgleda kao da ju je zgazio tenk ali ona radi li ga radi.

Gledam da ove godine kupim takvu kosu novu samo da ne moram vise bocnu montirati a zao mi bocnu prodavati posto na njoj immam i dodatak za vadjenje krumpira. Da tog dodatka nema, vec bi i ona letjela iz dvorista...
 
Necu polovnu, imam 5 ovaca + janjci. Necu ja s njom kositi puno a na novu izbijam PDV posto je gosporadstvo u sustavu pdv-a tako da novu "poljakinju" dobijem po cjeni polovne "zapadne" kosilice. Za poljakinju imam doslovno SVE djelove u mom gradu.

Deutz km22 po kojoj je poljakinja radjena je tesko pronaci za normalne pare u normalnom stanju tako da za sad o polovnoj kosilici ni ne razmisljam. Svidjelo mi se kako kod kolege poljakinja dura sve i svasta i kako kosi i mekanu travu kao i staru travu, ne pravi nikakvu razliku i nema stopanja. Mislim da mi bolje od poljakinje ne treba ali koliko citam da je bas z-042 jedna od boljih, ima sad poljskih kosilica kod nas 5-6 razlicitih tipova, imena i izgleda i sve su priblizne cjene od oko 1000€ s PDV-om...

Nudi mi kolega deutz kosilicu kojoj treba kompletan remont, nit cerade nit ista, jedini plus joj je gnjecilica koja meni ne treba. trazi za nju 200€ i dk izmjenjam sve limove osovine zupcanike i lezajeve, dok kupim ceradu i nosac za istu izadje skuplje nego nova posljska...
 
Nazad
Vrh