Traktorske kose

FQFlNS.jpg


- - - - - - - - - -

11GaNT.jpg


- - - - - - - - - -

oQt9uu.jpg


- - - - - - - - - -

EdTqiv.jpg


- - - - - - - - - -

Moja,Kowalski 1,35 m,roto poljakinja:)
 
Kovalski, odlicna marka. Jos bolje su Major i Riko. Riko bukvalno metalnu stanglu moze da proguta i ispljune pozadi.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Videcemo kako ce se pokazati...ovo je moja prva kosa uopste za traktor,nisam dosad ni radio sa ovim priključcima
 
Svaka je dobra samo kad ne treba trcati za njom
Kod mene u selu ima bas dosta poljakinja, sve su nove kupljene i dobro su se pokazale, mada niko nema neke velike povrsine za kosenje, a i cena im je jako primamljiva, dosta jeftinija od neke recimo samohodne (bcs)
Ja imam sip 165, i za 10 god par puta menjani lezaji i kaisi..
 
Baš zacelo.Moja Poljakinja kupljena nova i nakon 15 pokošenih kj menjao sve ležaje na tanjirima a nedugo nakon toga i ležaje na pogonskoj osovini.Nova stvar a mačka u džaku.
 
Grunt, druze moras uzeti u obzir i kvalitet rezernih delova
A i nisam napisao koliko kosim u sezoni
Tako je Zorane
 
Poslednja izmena:
Baš zacelo.Moja Poljakinja kupljena nova i nakon 15 pokošenih kj menjao sve ležaje na tanjirima a nedugo nakon toga i ležaje na pogonskoj osovini.Nova stvar a mačka u džaku.
Meni je na lifamovoj novoj otpao disk na prvoj parceli a sada kosim sa SIP-ovom 195 koja radi ko singerica a ima godina.
 
Baš zacelo.Moja Poljakinja kupljena nova i nakon 15 pokošenih kj menjao sve ležaje na tanjirima a nedugo nakon toga i ležaje na pogonskoj osovini.Nova stvar a mačka u džaku.

Kolega kupio poljakinju 165 cim su dosle kod nas, ima sigurnih 15 godina ako ne i vise... Kosi godisnje jako puno toga i ide usluzno kositi po bascama kojekakvima. krcio s njom kojekakve kupine i siblje... Tanjuri donji su mu toliko tanki da su na dosta mjesta "progledali" izvareni su do krajnjih granica. Jedan mu se stalno odvrce jer saraf nema sto drzati... Jednom je mjenjao remenje na njoj, i dva puta zupcanike i obadva puta ih je lomio kad je krcio kojekakve sikare s njom. Piksirana je 5-6 puta kompletna. Redovno dotezanje svih mogucih sarafa na njoj i samo po gasu.

Njemu se ta kosilica isplatila visestruko i jednostavno nema lose rijeci za nju. Moguce je da su to neke bolje serije sto su prije prodavali ali sto je ova kosilica prosla i predurala, mislim da se ne mora stidjeti ni jedne zapadne.
 
To se na kraju broji. Komsija umjesto poljakinje kupio tinaz 135 zahvata. Izgleda kvalitetno ali je sva mekana. Nosaci nozeva se krive cim noz dotakne nesto tvrdje. Onda skidaj tanjire i peglaj nosace jer nozevi poslije spadaju sami. Tanjiri iako su debeli krive se samo tako. Lose izbalansirana, tesko je preklopit u pm. Platio je 3800KM sa kardanom koji na sebi ima jednosmijernu spojku. Zaboravio sam tacnu cijenu poljakinje ali mislim da vise nego upola jeftinija. Kosio sam citavu proslu sezonu sa njom. Preko 20 hektara, napatila me ko da ganjam rnjagu iz 86 a ne 2 sezone staru kosu.
 
Neko kaze da su i te poljakinje mekane isto, ja iskreno ne znam, kod mene u okolini niko nije imao problema sa njom.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pre Poljakinje imao sam D.F 185 koja je u radu bila Mercedes ali bukvalno.U sezoni je kosila u dve smene koliko je bilo posla uz redovno održavanje i poneki kvar.Kada je počela ozbiljno da pravi probleme prodata je i uzeta nova Poljakinja za sopstvene potrebe do 50-ak k.j godišnje ali eto nije se potrefio dobar primerak.Da sam znao kako ću proći ne bi je nikada kupio a opet kupio sam je jer dosta ljudi u selu ima Poljakinju i rade bez problema godinama.Biće da sam ipak veliki baksuz kada je gvože u pitanju pa mi se i nove stvari kvare
 
Pre Poljakinje imao sam D.F 185 koja je u radu bila Mercedes ali bukvalno.U sezoni je kosila u dve smene koliko je bilo posla uz redovno održavanje i poneki kvar.Kada je počela ozbiljno da pravi probleme prodata je i uzeta nova Poljakinja za sopstvene potrebe do 50-ak k.j godišnje ali eto nije se potrefio dobar primerak.Da sam znao kako ću proći ne bi je nikada kupio a opet kupio sam je jer dosta ljudi u selu ima Poljakinju i rade bez problema godinama.Biće da sam ipak veliki baksuz kada je gvože u pitanju pa mi se i nove stvari kvare
Baš kao i ja ili samo pričamo bez uvijanja u celofan
 
Nemam šta da uvijam i pakujem.Veoma sam se obradovao kada sam morao da rasklapam novu stvar i menjam ležajeve.Došlo mi da je zapalim.
 
Baš zacelo.Moja Poljakinja kupljena nova i nakon 15 pokošenih kj menjao sve ležaje na tanjirima a nedugo nakon toga i ležaje na pogonskoj osovini.Nova stvar a mačka u džaku.
Sta li mene ceka sa mojom Poljakinjom:haha: Kosili smo jednom sa Poljakinjom 165 ali takoreci novom. Ljudi pa to se nije culo da susne gok radi. Jedino kad se smanji gas dok je u vazduhu cuje se ona spojnica da klakce. Nisam posle pricao sa vlasnikom kako je zadovoljan sa njom ali sam i ja uzeo istu takvu.
 
Baš kao i ja ili samo pričamo bez uvijanja u celofan

Nemam šta da uvijam i pakujem.Veoma sam se obradovao kada sam morao da rasklapam novu stvar i menjam ležajeve.Došlo mi da je zapalim.


Takodje sam imao negativno iskustvo sa poljakinjom. Stradala na pocetku druge sezone. Skrcala sve zupcanika sto je bilo unutra. Da ne ponavljam detalje jer sam pisao ranije o tome.
Da li ostale ove kose zaista dobro sluze, ili se samo ne hvale, to ne znam.
 
Nazad
Vrh