Traktorske kose

Kod mene imaju ljudi sa dva noza, i mogu ti reci da je bolja od ove sa jednim nozem, ali mislim da si pogreesio sto si prodao rotacionu... Gledao sam coveka iz susednog sela koji kosi sa njom, milina raditi ... :)
 
kod mene bila clas 165dva tanjira,,milina kositi,samo gas i ne okreci se,za travu je dobra a kod mene sve dijetalina i ona sakuplja u otkose i sve poslije moram razgrtati pa ponovo zgrtati,dosta lista otpane a ostane samo stabljika,uzeo bi gaspardo duplex ili neku roto sa 4-5 tanjira,a neznam kakve su imt sa dva noza???
 
Objasni nam kako otpadne dosta lista prilikom košenja rotacionom kosačicom?Jesi li siguran da nemaš napad lucerkine bube gde su prisutni baš ti simptomi?!
 
kod mene bila clas 165dva tanjira,,milina kositi,samo gas i ne okreci se,za travu je dobra a kod mene sve dijetalina i ona sakuplja u otkose i sve poslije moram razgrtati pa ponovo zgrtati,dosta lista otpane a ostane samo stabljika,uzeo bi gaspardo duplex ili neku roto sa 4-5 tanjira,a neznam kakve su imt sa dva noza???

Otkose rastreses dok je sveze pokosena, a zgrces na radove dok je rosa, i omlacivanje ce biti svredeno na minimum.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Skinuo sam nosač noža (sip).Šta dalje-ubaciti taj deo na koji se stavlja nož (kako se to radi jer sam video po vašarima da je iz jednog dela) ili da kupim novi nosač noževa.
 
Ta osovinica je zavarena za nosac, obrusi var, pa izbij osovinicu, stavis novu i zavaris_ako si vjest sa varenjem. Pazi da zavaris vertikalno, nemoj da var povuce osovinicu izvan vertikale. Mada je otmjenije zamijeniti cijeli nosac.
 
Rešio sam problem osovinice-kupio na vašar,zavario i to je to.Ali đavo ne spava.Prilikom stezanja ta 3 šrafa 1 otkinem.Kako se skida taj nosač ležaja (da li mora da otvaram kućište reduktora)Ili da ne diram ništa,neka se voza donji disk na 2 šrafa.
 
Ako je 135ica u pitanju dajem glas za tursku, ista sipova a jeftinija. Komsija ju vec 2 sezone gazi sa 542, radi oko 40ak ha godisnje.
 
Ne sjecam se cijene da te ne zavlacim. Kupio je kod lokalnog distributera. Total Trade
 
Nazad
Vrh