Traktorske kose

Meni su iskusniji divanili da sve te jeftinije kosacice ne treba svaki put na uvratinama dizati spustati..od udaraca u zemlju krecu lezajevi stradati pa sve ostalo..ja sam inace navikao i pre nego sto sam to cuo da i potkad spustim na zemlju dam ggas i ne pistam dok ne zavrsim,samocepam ukrug..evo 10 godina bez problema..vi sami procenite imali istine u svemu tome..
potvrdjujem i potpisujem.
jedino ne valja okretati je bas pod pravim ili manjim uglom, tada stradaju lezajevi. inace za dve sezone pokosila oko 30 h i samo nozevi menjani. rec je o novoj poljakinji
 
poz svima ja sam dejan neko me zna neko i ne ali....zanima me posto moze da se nadje zadnja kosacica za traktor?znam sad to niko i ne koristi mnogo svi imaju rotacione ali ja nemam livade za te a i ne kosim godisnje mnogo da bi kupio nju.inace vise volim ove.ja imam dubravu koju bi mozda i zamenio za ovu zadnju ako bi neko bio zainteresovan jedini razlog je taj sto od ove godine moram sam da kosim a veoma je tesko postaviti je na traktor.ovako zadnju samo naidjes i zakacis.do ovih godina otac je drzao ovce pa smo to zajedno radili e sad sve je prodao pa sam ostao sam.
 
Ako može pomoć, nabavio sam IMT-ovu rotacionu kosačicu sa 4 diska, ima hidraulično dizanje, pa mi treba ovo



Razvodni kiper ventil sa crevom ( cev ) i brzom spojkom, pa molim da ako neko ima adresu gde mogu sve ovo da naručim i kupim u Srbiji, da mi pošalje na pp.
Hvala
 
Gramip Dubrava bocna kosa stari tip.
Pojavio se dobar luft u lezaju. Odoka lufta izmedju lezaja i kucista kao i lezaja i bolcne sa krunastom navrtkom nema. Medjutim, poklopac kucista deluje deformisano s unutrasnje strane, kao da je lezaj isao levo-desno. Te tragove ne mogu da uocim na kucistu.
Sta mi preporucujete, da li da menjam samo lezaj i poklopac, ili sve: lezaj, bolcnu koja ide na zamajac, kuciste i poklopac?
Da li je uobicajena pojav kod ovih kosacica da lezaj osteti kuciste?
I, kojeg proizvodjaca lezajeva preporucujete?
9k436e.jpg
 
Tu ide konusan ležaj, najbolje je kupi to novo komplet, nije skupo. Te rupe su se pojele i tu ide nitna a me šaf, jer šaf pravi luft a nitne ne.
 
Zanima me kako se dolazi do držača noža na SIP-ovoj bubnjari.Ne vidim spolja gde su pričvršćeni za trubu.
 
Na sip 165 se skida donji tanjir pa nosac noza ima dva brezona dve matice kljuc 24 i to je to...ako se stubici istrosili samo navaris i teraj dalje,bar ja tako radim.
 
Na sip 165 se skida donji tanjir pa nosac noza ima dva brezona dve matice kljuc 24 i to je to...ako se stubici istrosili samo navaris i teraj dalje,bar ja tako radim.

Meni se otkinula ta pečurka .Ja sam izgleda jesenas kosio bez tog noža i odlično je radila ali volim da ipak dovedem u red ako sam već video.Jesenas sam je kupio-u pitanju je Sip 195 sa 3 diska.
 
Nisam imao priliku da vidim tu 195. I ona ima 3 noza na bubnju? Onda samo skini donji tanjir i taj nosac i zavari drugi stubic (nadji neki kvalitetniji metal da je par mm tanji od rupe na nozu i zavaris na to mesto) ako nisi vest za varenje najbolje to strugar da ti odradi, i najbolje bi bilo kad je vec prevces i skidas da prekontrolises sve stubice posto su sigurno i ostali potroseni cim je ovaj pukao.
 
Nisam imao priliku da vidim tu 195. I ona ima 3 noza na bubnju? Onda samo skini donji tanjir i taj nosac i zavari drugi stubic (nadji neki kvalitetniji metal da je par mm tanji od rupe na nozu i zavaris na to mesto) ako nisi vest za varenje najbolje to strugar da ti odradi, i najbolje bi bilo kad je vec prevces i skidas da prekontrolises sve stubice posto su sigurno i ostali potroseni cim je ovaj pukao.
Retke su
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_97117610_IMG_20151009_180759.jpg
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_364191053_IMG_20151009_180835.jpg
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_104054589_IMG_20151009_180818.jpg
 
Zanima me kako se dolazi do držača noža na SIP-ovoj bubnjari.Ne vidim spolja gde su pričvršćeni za trubu.

Kada skinete tanjir i odsrafite te 24 matice skinucete nosac tog noza gde je stubic. Stubice mozete kupiti na rumskom vasaru nisu tako retki kao sto se misli. I moj savet vam je,ako ce te stavljati fabricke stubice, nemojte ih variti vec zanitujte,ja sam prvi put vario pa otpali na varu.
 
Kada skinete tanjir i odsrafite te 24 matice skinucete nosac tog noza gde je stubic. Stubice mozete kupiti na rumskom vasaru nisu tako retki kao sto se misli. I moj savet vam je,ako ce te stavljati fabricke stubice, nemojte ih variti vec zanitujte,ja sam prvi put vario pa otpali na varu.

Slažem se sa tobom.
Nisam mislio na stubiće da su retki nego na kosačicu
 
poz dragi forumasi ja sam dejan dosta me vas i zna a dosta i ne!uvek ovde kada nesto pitam sa zadovoljstvom mi svi odgovore a recimo na BALKAN KINOLOGY kada nesto pitam niko nista nece da podeli nemoj niko da me shvati pogresno u vezi bk sajta samo mi je krivo sto ljudi nece da pomognu!inace necemo vise o tome!hteo sam da pitam da li neko blize meni ima da proda zadnju OLT kosacicu?naravno da bude u dobrom stanju!
 
Nazad
Vrh