Tovni pilići

Samo da javim poslusao sam veterinara i promenio super.
Vise se nije pojavljivala krv u stolici,preziveli su svi 8 nedelja..
 
Kako sam poceo da im gasim svetlo uvece, nije bilo vise uginuca. A i trojku sam razblazivao pola pola sa prekrupom.

Potrosili su mi svu hranu, ne bih da ih koljem jos, da li bi bilo dobro da uzmem jedno 100kg prekrupe i 100kg mekinja i zamesam i time da ih hranim jedno 10 dana do 2 nedelje max. Da se izciste, sto bi se reklo. Hocu reci dal bi bilo stete?
 
Ne treba ti toliko mekinja.Stavi 5%.Ubaci bolje soje oko 20% da ti ne kaliraju.S obzirom da je ta smesa siromasna kalcijumom,prati da ne pocnu padati s nogu.
 
Uzeo sam ipak peletirane zitarice, 10%proteina, na 49 kom.

A sada problem. Postala im je tesna prostorija pa sam ih prebacio u supu veliku. Nekima su se stvorile rane po tabanima. Menjam posteljinu od slame na 3 dana a svaki dan dodajem. Sta raditi?
 
Pozdrav,
Jedno pitanje za iskusne . Pilici su poceli da mi kijaju i nekako krkljaju . Prostorija je provetrena,nema vlage. E sad ,koristio sam susku sa malo vise prasine u njoj. Pa me interesuje sta mi savetujete da radim. Znam da je o tome vec pisano,tj znam da je SAMA o tome pisao ali sad ne mogu da nadjem. Hvala unapred na odgovorima...
 
Jel dahcu kad krce?Tj,jel im vruce.Verovatno je to.Prenaseljenost i povisena temperatura.Prestace samo od sebe.Postoji lek TilogalB,ali nemas potrebe za tim.Ako su nedaj Boze nakostreseni i imaju proliv,onda je ozbiljniji nazeb.To bi se moralo tretirati.
 
Jel dahcu kad krce?Tj,jel im vruce.Verovatno je to.Prenaseljenost i povisena temperatura.Prestace samo od sebe.Postoji lek TilogalB,ali nemas potrebe za tim.Ako su nedaj Boze nakostreseni i imaju proliv,onda je ozbiljniji nazeb.To bi se moralo tretirati.

Ne dahcu. Ja mislim da im nije vruce. Nemaju ni proliv.Sumnjam na povisenu vlaznost. Jedan prozor mi je stalno otvoren,a drugi kad-kad,ne smem dugo jer snizi temperaturu mnogo. Pilici su starosti ,20 dana i 25 dana,u istom su odeljenju ali odvojenim boksovima.
 
Pilice zovem koke, jer su porasli.... I juce dodjem imam sta videti, pola njih ima meksu stolicu, sluzavu svetlo braon. Da li ce se samo od sebe srediti ili moram da im dajem nesto? Ne bih da ih kljukam lekovima, koljem ih za nedelju dve dana...
 
Potreban mi je savet. Planiram napraviti mini farmicu za cuvanje tovnih pilica kapaciteta od 400 do 500 komada.Dimenzije su :sirina 4m , duzina 10m, visina 4m. Pa me interesuje na kojoj visini da ostavim prozore,ventilatore,koliko ventilatora itd. Svak savet mi je dobrodosao. Hvala unapred
 
Uff. Vec sam jednom listao,ne secam se da sam video to. Ako nekom nije tesko nek napise,ako ne, prelistacu opet...
 
Ljudi znam da ste pisali dosta na ovoj temi, 150 strana,svaka cast ! Elem, da ne bih butao po 150 stranica ove teme,da li neko moze da mi napise sta treba da radim ,tj. na sta da obratim paznju kod uzgoja tovnih pilica u narednim vrelim danima. Sad imaju 8 dana , i ima ih 90 komada. Inace sam voćar , pa sam u ovoj oblasti tako-reci beba . Svaki savet mi je dobrodosao, oko hrane , napajanja,vetrenja.... Hvala u napred!!!
 
Nazad
Vrh