Tovni pilići

A koliko dana je najbolje davati zasecerenu vodu. Jedan covek mi je pricao da tokom celog tova daje i da pilici odlicno napreduju? Da li mogu promotor i secer da se daju zajedno?
 
A koliko dana je najbolje davati zasecerenu vodu. Jedan covek mi je pricao da tokom celog tova daje i da pilici odlicno napreduju? Da li mogu promotor i secer da se daju zajedno?
Ja to dajem samo pri useljenju i to zajedno.Pred vakcinaciju bez secera.Secer se u principu moze davati i stalno.Nema karence naravno.
 
Поздрав свима!
Мислио сам да почнем да држим пилиће, имам један спрат у дрвету где ми стоји део сена за краву, ту би им било топло и проветрено. Спрат је затворен али би можда неки пацов могао да се ушета. Да ли је то опасно?
Такође бих хтео да их храним што природније, можда да почнем од концентрата једно месец дана а касније житарицама. Не више од 20 комада за почетак. Пола за продају пола за себе.
Колико могу годишње тура да изведем? Да ли се ово исплати, да ли је уопште добра замисао и генерално сваки савет је добродошао. Хвала унапред
 
Pacov zna da bude veoma opasan i da napravi veliku,a nekad i totalnu stetu.Osim toga,drvo je poprilicno ne zahvalno za dezinfekciju,koja se mora obavljati i jedan je od najbitnijih faktora u proizvodnji.Za 20 komada,to naravno i nije neki problem,ali za vece kolicine najveci.Sto se tice turnusa,zavisi od duzine istog.Naravno da ne moze biti ista kolicina pilica izbacena,ako ih hranis do 2kg,kao one industrijske,ili do 4/5kg.Isplativost je trenutno katastrofa,ali se to u zivinarstvu menja skoro preko noci.Na tu kolicinu,pretpostavljam da bi isao u prodaju kao uredjene i verovatno po visim cenama od trzisnih.Tu se vec moze izvuci neka racunica.Predlazem ti da dobro prelistas teme u zivinarstvu,a ima ih poprilicno,pa da sam doneses konacnu odluku.Mi smo tu da pomognemo,ali da prepricavamo vec napisano,bas i nismo raspolozeni.:ppozdrav:
 
На жалост, немам времена да ишчитам тему, зато сам и потражио директан одговор. Хвала свакако. Против пацова сам мислио кавезе, а имам и бетонску просторију али у њој би пилићи били са домаћим кокошкама. Продао бих колико да вратим уложени новац.
 
Prva turica ove godine:

xeho4k.jpg
 
Prvi put uzimam jednodnevne pilice ,treba da mi stignu u cetvrtak pa mi treba par informacija.. Interesuje me koliko kila prekrupe da im naspem po dzaku supera i da li da im dodajem zivomicin ,premix 1% ?
 
Valjevac koliko su stari ovi pilici, jel mogu odma ovako da se stave ili moraju da se drze u kutijama od prvog dana dok malo ne odrastu? Ja sam spremio za 70 jednodnevnih pilica 1,5x1,5m kao podlogu sam im stavio piljevinu i dve sijalice od 150w iznad njih ali ove starije komsije me svi "savetuju" da ih stavim u kutije...
 
Poslednja izmena:
Mogu i tako mali da idu u taj prostor al da ga dovoljno ugrijes....bilo bi dobro kad bi napravio kakav ram na metar visine i preko prebacio nesto (cebe,najlon) da temperatura ne odlazi a sijalice upalit ranije da dovoljno zagriju ptrostor pre nego ubacis pilice....
Za male pilice imas gotov pocetni koncetrat
 
Tako nesto sam i planirao samo bez tog cebeta ali dodacu i to nije problem... Ok znam da ima 1 za male pilice ali da li mogu da im napravim hranu od supera ili mora da ide kec ?
 
Vecinom dizem 50 pilica i i odmah kupim i 50 kila pocetnog i tek onda prelazim na super...seceri vodu prvih par dana i koristi zivomicin
 
Kako je najbolje i najekonomičnije zagrejati prostoriju od 15 kvadrata sa prosečnom visinom od 1,5m a pri tom podići podmladak od jednodevnog do kraja tova? Hvala unapred. Pozdrav
 
Valjevac koliko su stari ovi pilici, jel mogu odma ovako da se stave ili moraju da se drze u kutijama od prvog dana dok malo ne odrastu? Ja sam spremio za 70 jednodnevnih pilica 1,5x1,5m kao podlogu sam im stavio piljevinu i dve sijalice od 150w iznad njih ali ove starije komsije me svi "savetuju" da ih stavim u kutije...

Pilići su jednodnevni.Stigli sat vremena pre nego je načinjena fotografija.Ja ih neko vreme držim u kutiajma, u zavisnosti od temperature u prostoriji i dužine njihovog puta, otvorim kutije, vakcinišem, stavim mlake vode - pošećerene a hranu im dajem posle 2 sata.Jako je bitno da uzmu vodu , zato sednem pa nekoliko njih donesem do pojilice da uzmu vodu.

- - - - - - - - - -

Na koji princip rade ove pojilice i koja je cena? mislim na ove pipalice kako li se vec zovu.

Verovatno si mislsio na prsten, pošto pored njega ima i običnih pojilica na fotografiji.Prsten je zakon za manji broj pilića.Napaja 240 pilića do pune starosti.Sa nekim inovacijama, zamena kanape za lančić, pogodan i d se #kvočka# stavi unutar prstena it ako zahreva.Proizvodi ga jedna firma iz Čačka ako treba naziv firme, telefon može na p.p.Nije neka cena - koštao me je koliko se sećam 68 EU.Malo plastičnog creva i bure na nekoj visini, slobodan pad.Dobro rešenje.
 
Imam problem, tj. ne znam da li je problem ili ne. Primerio sam danas da pilici jedu piljevinu , jel to dobro ili ne?
 
Da je dobro,nije,al nije ni opasno.Zato i ide krupna strugotina.U svakom slucaju,treba da jedu koncentrat a ne drvo.
 
Danas sam zatekao krvavo pile kome ostali pilici kljucaju straznjicu. Osvojio sam ga ali ne znam da li smem da ga namezem sa necim da se ne inficira. Da li neko mozda zna cime da ga tretiram?
 
Namazi ga sa viksom za cipele.To kad kljucnu,odustaju,a njemu ce rana zarasti.Problem je da se to ne prosiri na ostale pilice.Tzv kanibalizam i preporucujem da se u hranu umesa kanistop.Sluzi za smirivanje pilica.
 
Nazad
Vrh