Tovni pilići

Pozdrav, zavrsena ova tura sa 52 dana prosjek sredjenih piladi je bio 2.5 kg, sobzirom kakve sam probleme sa hranom imao zadovoljan sam, e sad imam 2-3 pitanja, ranije sam pilad prve dvije nedelje drzao u pregradama od 1 m2 , tad nisam imao vestacke kvocke nego samo sijelicu povise njih, sad planiram da uzmem 150 pilica a prostor u kom cu ih drzati je 16.5 m2 , napravio sam tri vestacke kvocke od lima precnika 64 cm pa me interesuje dali mogu u ovom prostoru da ih drzim od pocetka sa ove tri ves.kvocke a da nepravim pregrade kao ranije
1qhTim.jpg
[/URL][/IMG]
be1BtB.jpg
[/URL][/IMG]
wcnh7W.jpg
[/URL][/IMG]
Jel to sto visi sa strane su hranilice pravljene od cevi za kanallizaciju?
 
Danas pilicima bilo 8 dana i merio sam ih tezina im je 280 - 300 grama.
Kakvi su rezultati po vama?
 
Pa jednodnevni pilici naravno jeste da sam ih nabavio duplo jeftinije ali su jednodnevni direktno iz inkubatorske stanice i jedu Gebijevu jedinicu za sada.
Prosli ponedeljak ujutru sam ih doneo i jutros sam merio znaci jutros im je bilo 8 dana :ppozdrav:.
 
Ma nisu bre stariji drugar mi radi tamo pa mi sredio jeftinije uvek iam ponedeljkom jednodnevni pilici.
A vaga je dobra jer je kupljena nova i pre par dana digitalna tako da sta da kazem :osmeh:
Moracu da slikam pa da vidite :ppozdrav:
 
Ma nisu bre stariji drugar mi radi tamo pa mi sredio jeftinije uvek iam ponedeljkom jednodnevni pilici.
A vaga je dobra jer je kupljena nova i pre par dana digitalna tako da sta da kazem :osmeh:
Moracu da slikam pa da vidite :ppozdrav:
Interesantan slucaj,ja sam recimo imao petlice i po 220g prve nedelje ali nikad prosek preko 200.Mislim da je takvo nesto nemoguce a da se ne desi masovno otkazivanje srca usled naglog porasta.Cak i proizvodjac hibrida coob 500 recimo daje proseke prve nedelje oko 190gr,to je u idealnim uslovima.Pilici treba da imaju optimalan prirast,velika odstupanja od nekih tehnoloskih vrednosti nisu dobra pa makar ona bila i ovakve vrste.Jel to sa Sinkovicevog inkubatora?
 
Da Ross odatle su pilici naravno.

Ja ne znam sta da vam kazem ljudi ali eto i danas sam izmerio pile jedno i ima 320 grama.
Ako stignem sutra slikacu ih samo jos da vidim kako slike da postavim :ppozdrav:
 
Koliko je vremenski idealno da se pilici ciste psenicom, prekrupom I jecmom...sad ih hranim dvojkom, jednomesecni, pa obicno predjem na super zuti I prekrupu pa ih cistim mesavinom prethodno navedenog...ima li boljih ideja...hvala..
 
Poslednja izmena od urednika:
koliko je vremenski idealno da se pilici ciste psenicom, prekrupom I jecmom...sad ih hranim dvojkom, jednomesecni, pa obicno predjem na super zuti I prekrupu pa ih cistim mesavinom prethodno navedenog...ima li boljih ideja...hvala..
Kod mene kad pojedu dvojku 2,5-3kg,idem prekrupu i sojinu pogacu (pantelic) na 200kg hrane stavim 40kg pogacu(160kg zitarice i 40kg pogaca) nikakvi premiksi i drugo i zadovoljan sam i kako napreduju i kakvog je ukusa meso
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko je vremenski idealno da se pilici ciste psenicom, prekrupom I jecmom...sad ih hranim dvojkom, jednomesecni, pa obicno predjem na super zuti I prekrupu pa ih cistim mesavinom prethodno navedenog...ima li boljih ideja...hvala..

A od cega ih cistiti ili da prekomponujem, sta to mislite da ima u superu da bi ih trebalo cistiti? Jedino ako pise na deklaraciji da super sadrzi kokcidiostatik, mada ne verujem. U superu za pilice zasigurno nema ribljeg brasna. Zar nije dovoljno super sto se tice proteina razblaziti prekrupom i spustiti proteine na 16% i to bi bila zavrsna smesa za tovne pilice. Ako postoje neke finese sto se tice ukusa i socnosti mesa onda u redu.
 
Poslednja izmena:
Zato sto sam cula razna iskustva...Kazu da je super neki vid koncentrata...mesam ja pola, pola sa prekrupom...Ako cistim samo prekrupom budu mi dosta masni zato sam pitala za mesavinu psenice, jecma I prekrupe...Kazite mi jos koliko jabukovog sirceta na koju kolicinu vode...Hvala na savetima...Svako dobro...
 
Kazu da je super neki vid koncentrata..
Pa normalno da je koncentrat. ima proteina . minerala i vitamina .. ne znam u cemu je problem , ne moze se zvati splacine . jer nisu a to rece Dule ,nema potrebe davati samo kukuruz ,, je sa superom se i zavrsava i kolju

- - - - - - - - - -

Kazite mi jos koliko jabukovog sirceta na koju kolicinu vode
1 ml . jabukovog sirceta na 1 lit vode
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja bih zamolio iskusne odgajivace tovnih pilica zasto i u kojoj kolicini se daje jabukovo sirce.Kada poceti sa davanjem i koji procenat.Unapred hvala
 
Nazad
Vrh