Tovni pilići

Po konverziji je moguce,al nije bas normalno.:osmeh: Stavljaju u hranu aditiv,koji ubija osecaj sitosti.Ako pile nije lenjo,fakticki je stalno gladno_Otuda i takav prirast,ali i povecan rizik od sloga,tj infarkta.Ako nastavis sa tom hranom,imaces problema sa uginucima sa 2,5kg,pa na vise.
 
Od sutra kuvam psenicu i mesam koncentrat sa stocnim brasnom, mislio sam da pojedu II po 1kg pa onda da im mesam ali me iznenadio ovaj prirast pa cu morati da ga razblazujem i cim pojedu II koju sam kupio (120kg) kupujem III da im ne mislim
 
tako i mom kumu kad je hranio sa stoposto, 30 dana, 2 kg.. kad pocese da lipsuju od 40tog.. to je bilo za plakati. svaki proizvodjac koncentrata ima neku manu izgleda! ja sam sa suboticim prezadovoljan! :ppozdrav:
 
Meni nocas lipsalo od 4kg pile to je tek za harakiri.. :) Poceo sam sa fc koncentratom i sta reci osim blagi uzas lipsalo 3 pileta,pa sam nastavio odma sa inberg i nije bilo problema hranjeno finiserom na kraju i do sinoc sve je bilo u redu.
 
Poslednja izmena:
tako i mom kumu kad je hranio sa stoposto, 30 dana, 2 kg.. kad pocese da lipsuju od 40tog.. to je bilo za plakati. svaki proizvodjac koncentrata ima neku manu izgleda! ja sam sa suboticim prezadovoljan! :ppozdrav:
To je dokaz sta se sve tura u te koncentrate.Hormoni i aditivi,zlo savremenog nacina ishrane stoke uopste.Nije to normalno.Stavite soju u hranu i da stavite 40%,ne mozete postici tu konverziju,niti prirast,al zato je zdravije.Ko voli,nek izvoli.
Naravno pod uslovom,da nam i tu ne uvale GMO.:osmeh:
 
Danas 60-i dan poklali turicu i od toga pola prodali, druga polovina nama u zamrzivac. Pojeli 9,1 kg hrane po piletu a prosek uredjenih je 2,910 kg. Mislim da su pojeli vise nego sto je potrebno za to vreme, a i musterije mi se zale da jedu kao pocepani.
 
Upravo sam naso 4. stradalo od infarkta ceo stomak mu je ljubicast cak mu je i neko crevo izaslo na trticu ono tesko 2,6kg, danas temperatura 25 c, sirce u vodu dajem ima 2 nedelje, vec nedeju dana koncentrat razblazujem sa kuvanom psenicom i stocnim brasnom a od pre 2 dana im ubacujem III imam jos 20kg II i do kraja tova jesce samo III, kuvanu i naklijalu psenicu a ako nadjem sojinu sacmu zavrsicu tov sa njom. Stari 38 dana prosek 2,5kg uopste mi se ne svidja prosek, prednjace na predhodne ture za 300gr, pojeli po 2,6kg i 1.3kg II sto mislim da nije previse ali ocigledno su promenili recepturu koncentrata jer sam i ranije uzimao pilice u istoj prodavnici i cuvao sa 100% i nisu ovako napredovali
 
Ja hranim "Gebi" koncentratom,uzeo tronedeljne 24.04.merio sam ih u subotu,jedno vece 2,350kg,pojeli 20 kg "jedinice",a potom mesavinu 30 kg kukuruza sa 10 kg supera(malo vise kukuruza,ali ok)
A jednodnevni,uzeti 01.05. do sada pojeli 35 kg "jedinice",njih 50 komada,bez gubitaka.
 
30 komada, stari skoro mjesec dana svih 30 živo.

33eiuqw.jpg



11qjlmh.jpg
 
Pozdravljam.Da se javim nakon nekog vremena...danas je 47 dan kako sam uzeo jednodnevne pilice,najveci primjerak ima 3.150 kg ostali su prosjek 2.800-3.000 kg,prije dva dana sam poceo da im dajem sami srot,pa me interesuje koliko dana da ih procistim da ih mogu poklat.prije srota su 7 dana jeli super od gebija sa srotom.hvala unaprijed... Lijep pozdrav
 
Najmanje jos 10 dana, ako Gebi nije menjao recepturu pilici su puni vode tako da za to treba jedno 10 do 15 dana ciscenja
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta bih dobio kao bih u finisu napravio smesu 10kg sojine sacme, 10kg suncokretove sacme, 10kg stocnog brasna, 70kg prekrupe(kukuruz psenica 50:50 ili mozda i 30:70)?
 
I sta smo ustanovili na kraju zato se pilici prevrcu na ledja ?

Ja do sad nisam imao uginuca osim kad su mali po nekad,ali za 3 dana su mi uginula 2 od srca..Imaju skoro 8 nedelja i sad su na 1:3 hrani super zuti je u pitanju?

Ne znam jel ima neke veze,ali ja pilicima svaki dan dam Zivocin u 2 litre vode.Cim preskocim jedan-dva dana sutra jedno rikne,i pojavljuje se crvena boja u izmetu
 
Verovatno dajes zivamicin sa antibiotikom.To bas i nije jestivo :osmeh: Crveni proliv ti je kokcidioza.Zagadjen ti je objekat i obavezno ga dobro dezinfikuj.Pilici moraju jesti koncentrat sa preventivom od tog crvenog proliva,ali se isti izbaci pred klanje.Karenca 7 do 14 dana.
 
Lira zivicin je u pitanju,sa probiotikom,ne pise da ima antibiotik.U objektu gde su pilici nikad ranije nije bilo nista pernato,vec su bile samo svinje,a i posle toga je oprano i stajalo otvoreno 2 meseca.

I nije proliv u pitanju vec normalan izmet samo sa primesama crvene boje
 
Zavrsena tura, prosek 3,2kg, oko 8kg hrane je pojelo svako pile, cuvani 58 dana, uginuca na zalost nikad veca od 75 8 uginula, kaze veterinar isforsirao sam ih u pocetku a i lose vreme je doprinelo povecanju uginuca, svi nastradali od infarkta. Cistio sam ih naklijalom psenicom, kuvanom i barenom koprivom kazu musterije ukusnija su ova nego li ona od prosle godine tovljena sa agromilovim koncentratom sto sam i ja primetio.
 
Prosek 3,2 zivih, ili ociscenih? pa dobro, malo se mozda i losa turica pilica zadesila, i tako.. sve u svemu nije lose :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ociscenih, najjbolja tura do sada a najjduze su jeli III cak 2 nedelje
pojeli po 2,5 kg I,II i III, stim sto sam nekoliko dana nakon prebacivanja sa I mesao II sa prekrupom (psenica, kukuruz 70)
Odnos kokica i petlica 1:1 samo 3 rahiticna, jedno sam preventivno zaklao nekoliko dana pre klanja, jedno me zeznlo i uginulo a 3. je bilo najmanje i ujedno jedino pile isod 2,5kg
Super sam prosao meni ostala 22 kom preko 60kg mesa za 10k dinara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh