Totalni herbicidi

Momo svaka cast!10 dana od prskanja nikakve znake nije davao,a sada za 2 dana kako je sunce sinul,tako i trava uvenula! LAkse mi je puno:osmeh:
 
Ja sam koristio total clinic. Preporuka je bila 200ml tj casa jogurta na 10L. Uspesno sam otklonio manje korove u vocnjaku.
E sada, planiram dosta velike medje (vrzine) pored puteva da isprskam totalnim herbicidom, kako bih ih zaustavio u rastu i lakse unistio tj pocistio do kraja godine.

Imam ledjnu prskalicu za ove zahvate od 16L. Koliko mililitara da sipam u nju tj na recimo 15L?
Da li je dovoljno oko 300ml na ovu kolicinu? Ili je bolje da stavim recimo 400ml? U pitanju su teze visegodisnje biljke.
Znam da je bolje ici sa jacom koncentacijom, al opet, da nadjem neku granicu da bas i ne preterujem bez potrebe.
300ml? 350ml? 400ml?
Da li svi totalni neselektivni herbicidi imaju zastupljen isti odnos aktivne materije tj glifosata, ili postoje jace i slabije varijante?
 
Ja sam čistio vrzinu oko baste i bilo je višegodišnjih korova.čak i bagrem ..sve se to posušilo sa 1/4 glofosava na 12l vode...možda sam pogodio pravi momenat za prskanje ali je reagovao krajnje efikasno!
 
Neko nepisano pravilo je 10-12 l Totala na 180-220 L vode,sa tom dozom cistis bukvalno sve korove.
 
Što se tiče totala ima jedna zanimljivost.
Nakon setve kukurza i sve površine sam prskao totalom u dozi 3 lit/kj i prilikom jednog sipanja herbicida upala mi je plastična flaša od herbicida u prskalicu.
Mrzelo me je da se zavlačim da bih je izvadio napolje. I tako je ostala unutra i nakon punjenja nekih desetak prskalica setim se ja te flaše, ali nje više - nema.
Sve mislim, da li je moguće da se istopila od dejstva herbicida, ili šta već?
 
Ja kad dodajem kolicine herbicida , 3-4-5 deci i slicno, koristim one case od jogurta, i primetio sam da ih herbicid rastvara, tj omeksaju, a cesto i puknu, pa uzmem drugu casu...sad flasa od herbicida je tvrdja , ali izgleda da je moguce
 
Flasa je hermeticki zatvorena u prodavnici,i nema dostupa sa kisikom u Brankovom slucaju moguce da je to uzrok razlaganju
 
interesujeme posle kolko vremena od upotrebu herbicida smeju zivotinje da se pustaju na pasu, na jednom manjem delu livade je trnjak pa bih ga iskrcio ali nije ogradjen od ostatka livade a zivotinje ko zivotinje idu po celom imanju pa ne bih da ih otrujem
unapred hvala
 
Što se tiče totala ima jedna zanimljivost.
Nakon setve kukurza i sve površine sam prskao totalom u dozi 3 lit/kj i prilikom jednog sipanja herbicida upala mi je plastična flaša od herbicida u prskalicu.
Mrzelo me je da se zavlačim da bih je izvadio napolje. I tako je ostala unutra i nakon punjenja nekih desetak prskalica setim se ja te flaše, ali nje više - nema.
Sve mislim, da li je moguće da se istopila od dejstva herbicida, ili šta već?

Branko koje dizne koristiš ? Da nisu prevelike? :haha:
 
Dobro ako pricamo o prevelikim dozama Totala u poljoprivredi,a koje su to najmanje doze Totala a deluju naprimer na tek izniklu travu recimo sirak iz semena.
 
Do sada nisam imao nikad losiji ucunak sa totalom,doza je bila uvek ista,jedino mislim da je total izmrzao i to mu je smanjilo efikasnost.
 
Da li neko zna koliko je radno dejsto glifosala 480??Planiram sad da isprskam njivu a,uvece da je uzorem.Da li ce za to krako vreme delovati??
 
Cveja kad uzoreš poravnaj zemlju (drljačom,setvospremačom...) i ostavi da trava krene pa onda udri totalom, nije kasno još za to,šteta da se đubrivo osuši.
 
Nazad
Vrh