Totalni herbicidi

Jedno pitanje.Da li prskate strnjista gde od trave ima samo jednogodisnji korovi??Imam neke parcele gde ima samo jednogodisnji korovi pa neznam da li da prskam sa totalom,da li ce dogodine biti manje trave,ili da ustedim pare jer svakako u kukuruzu prskam protiv jednogodisnjih korova.
 
Jedno pitanje.Da li prskate strnjista gde od trave ima samo jednogodisnji korovi??Imam neke parcele gde ima samo jednogodisnji korovi pa neznam da li da prskam sa totalom,da li ce dogodine biti manje trave,ili da ustedim pare jer svakako u kukuruzu prskam protiv jednogodisnjih korova.
ako je sitna trava isetospremiraj jeee
 
danas sam isprskao parcelu 2.2 ha , skinut kukuruz, ima sirak i divlja kupina,5l po ha totala. prva godina zakupa ,sledece god. planiram soju na toj parceli. pre par dana prskao sam sojiste 10 lit.po ha totala , bilo pirevine na opkolis
 
Potreban savet,pre nekih20-ak dana smo skinuli kukuruz i korovi su masovno krenuli,najvise pirevina i ponegde zubaca,hteo bih sve da isprskam totalom u dozi od 10 l/Ha,ali me brine da li ove velike oscilacije temperature (dan-noc) mogu u nekoj vecoj meri smanjiti dejstvo Totala?i jos da li bi delovao ikako ako mrazevi krenu recimo 7-10 dana od prskanja?
 
Što ne uštediš da ne prskaš uopšte , skup je total. Ako su samo uskolisni korovi , ja bi riješio da sijem sledeće godine nešto širokolisno npr soja. Poslije lako riješiš te korove svejedno bi moro nečim prije nicanja a poslije recimo focusom .
 
Znam da je skup,ali su me jos vise kostali Equip i Fokus Ultra ove godine,ali se korovi nisu unistili u potpunosti,da su neki laki uskolisni ne bih brinuo,ali pirevina i zubaca su bas problem.
Sejao bih mozda i soju,ali u nasim ataru se ne seje,jer je jedan od najsusnijih delova Vojvodine.
Da bi ih potpuno sredio,mislio sam da sada poprskam kukuruziste,a da sledece godine pripremim zemlju ranije,da korovi krenu,pa da ih posle setve,a pre nicanja opet poprskam totalom,tada se nadam da ih vise nece biti.
 
Ne mozes da posejes suncokret sledece godine? Pitanje je da li bi se zubaca i pirevina potpuno unistile ako bi ih sad oprskao totalom ili bi ih bilo i sledece godine?
 
Razmisljao sam o tome,ali ce ipak ici kukuruz jos jednu godinu.
Herbicidima od ove godine su se i pirevina i zubaca prilicno potisle,ali izgleda kako je skinut kukuruz i palo to malo kise,njiva je bukvalno pozelenela,pa bih hteo da se resim te napasti jednom za svagda,pa makar prskao totalom i sad i u prolece,opet je jeftinije i tako,a efekat je sigurno bolji nego da prskam kad nikne kukuruz.
 
Ako poprskam totalom sad,posejem psenicu,a na prolece na toj njivi gde je psenica posejem detelinu,da li ce sta smetati detelini zbog totala? Na toj njivi je problem zubaca i pirevina,zato bi da prskam.
 
E sad si nas zbunio , teško je odgovoriti na tvoje pitanje.
1. Sto puta smo pisali već da total ne smeta ničemu što već nije niklo u momentu prskanja.
2. Ako poprskaš sad moraš čekati bar 10-15 dana da total ima efekta pa onda pripremati za pšenicu , dal je to pametno?
3. Kako sad misliš da na proljeće posiješ djetelinu tamo gdje je pšenica ??
4. Ako već planiraš djetelinu u njoj je lako uništiti piriku i zubaču ima dosta sredstava a i ona sama će dosta toga ugušiti.
 
Ja sam prekjuce poprskao,nisam hteo da cekam sa prskanjem,sacekacu tih 15,mozda i 20 dana,a onda posejati psenicu,pa sta bude,prosle godine sam je posejao 15 novembra,bila odlicna,a psenicu cu da siliram na prolece i onda da sejem lucerku.
 
ja sam prskao ove godine suncokretista sa 2,5l/kj i nisam odusevljen uradjenim poslom!
prosle god. isto tako 2,5l i bilo je 99% unisten sirak, kad se oralo nisam primetio ni jedan rizom na povrsinu, tako je bilo i u prolece, divljeg sirka nije bilo.
ove godine kao sto je bilo ocigledno rizom izlece na povrsinu oranja, dal nije bio dobar herbicid ili je ove god tvrdlji sirak od one suse...
 
Kojim herbicidom zauvek istrebiti kiselo drvo? Ima li neko iskustva sa ovim drvetom? Prskam ga totalnim herbicidom svake godine trenutno ga osmudi ali za petnaestak dana izbijaju novi izdanci i tako u krug prosto ne mogu da ga se resim. Ove godine sam prskao bar 5 puta i nista novi i dalje izbijaju prava napast.
 
Kojim herbicidom zauvek istrebiti kiselo drvo? Ima li neko iskustva sa ovim drvetom? Prskam ga totalnim herbicidom svake godine trenutno ga osmudi ali za petnaestak dana izbijaju novi izdanci i tako u krug prosto ne mogu da ga se resim. Ove godine sam prskao bar 5 puta i nista novi i dalje izbijaju prava napast.
Pokušajte sa dupliranjem doze, meni le uspelo kod bagrema.
 
Nazad
Vrh