Totalni herbicidi

Olalija gledao sam ovaj tvoj snimak sa prskanja. Zar nije moglo ranije da se prska ili si s razlogom cekao da poraste? Zar nije malo poveci sirak? Ako mozes snimi tu istu parcelu kad bude sve unisteno i navedi posle koliko je dana to.
I ja imam neku parcelu da isprskam totalom. Ima dosta sirka ali je manji. I uvek idem sa dozom od 5 l/ha. Uspe da unisti svaku travku. Pa cak i zubacu koja je najgora.
 
Olalija gledao sam ovaj tvoj snimak sa prskanja. Zar nije moglo ranije da se prska ili si s razlogom cekao da poraste? Zar nije malo poveci sirak? Ako mozes snimi tu istu parcelu kad bude sve unisteno i navedi posle koliko je dana to.
I ja imam neku parcelu da isprskam totalom. Ima dosta sirka ali je manji. I uvek idem sa dozom od 5 l/ha. Uspe da unisti svaku travku. Pa cak i zubacu koja je najgora.
Sirak je najosetljiviji kad vlata ,onda treba najmanja doza da bui crkao.
 
Sto toplije to je potrebna manja doza totala. Hladnoca je najveci problem. Kad je uslovno radila je doza od 2 l/Ha. Obicno 3 do 4 l/Ha radi sve.
 
Ovde kod mene je ustaljeno 3 litre totalitisa po jutru.....
Ja turio 4 litre na lanac i 4 deci nikosulfurona, i 4 deci 2,4-D , sirak je , katastrofa , ima i nešto štireva i usr*** kerećeg grožđa...
Utrošak vode , 250 litara na 0.7 Ha...
Strnjište...
 
Ječmište pretanjirano, krenulo svašta pomalo, ali nije još za prskanje.
Dali još jednom pretanjirati pa orati kasnije ili prskati pa orati?
 
Pored divljeg sirka na strnjištu imam i podosta ambrozije. Treba li da dodam još neki herbicid pored totala? Jel ima neko iskustvo sa ambrozijom?
Ovo mi je novokupljena pacela, nisam se do sada suočio sa ovim zlom.
 
Nazad
Vrh