Torpedo

Tako je i kod mene ona rucica pore one za podizanje poluga je za ukljucivanje plivajuceg hoda.
 
boki je napisao(la):
Tako je i kod mene ona rucica pore one za podizanje poluga je za ukljucivanje plivajuceg hoda.
Da , o toj ručici pričam. Znači kad je u gornjem položaju onda je plivajućem.
Post je spojen: [time]1294679686[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
e a lijepo mu stoji ova boja , na brzi pogled čovjek bi rekao da je SAME :D
To mu je orginalna farba. inače ja tražio zeleni a nisam ni znao da postoje ovi narandžasti.
 
žiki je napisao(la):
pozdrav svima! Novi sam ovdje i imam jedno pitanje, a to je: Kako pojačati torpedov motor? Znači imam torpedo 75 ali mi se motor čini slab, pa bi ga pojačao. Koji je najjednostavniji način (a da to mogu sam doma napravit)?
Post je spojen: [time]1294598905[/time]
_________________________________________________
žiki je napisao(la):
pozdrav svima! Novi sam ovdje i imam jedno pitanje, a to je: Kako pojačati torpedov motor? Znači imam torpedo 75 ali mi se motor čini slab, pa bi ga pojačao. Koji je najjednostavniji način (a da to mogu sam doma napravit)?
Post je spojen: [time]1294687331[/time]
_________________________________________________
Na par 75 kod nas su stavljeni motori sa pet cilindara ,tako da se dobije 85,sve paše samo karter mora da se doda jedan deo_Ovih peta ka ima za 700-800 eura ičini mi se da su sa kamiona.Neki su pokušavali da ubace turbine ,ali efekat nije baš neki.Ova rešenja što su pisana u vezi odvrtanja pumpe ne bi ti preporučio .
 
ma nema veze....ja bi ga odvrno u proljeće za baliranje, pa nakon toga ga vrtaim na normalno, al kako da to učinim? Inače, motor je generalno urađen (kod mene) prije 3000 sati rada, i od onda samo pjeva na auspuh kad stisnem gas, al opet je malo.
 
Nemožeš da ga "odvrneš" na licu mesta, mora da ide na probni sto za pumpe, pa da mu bošista poveća punjenje, ali može da se desi da ne dobiješ ništa, samo veću potrošnju i crni dim. Mora da bude ekstra kompresija da bi se nešto dobilo povećanjem punjenja pumpe.
 
Punjenje i predpaljenje moze da se podesava na licu mesta ali samo ko ima iskustva sa time.
Znam jednog sto je nastelovao 7506 sa prednjom vucom stari tip da 'dobro' vuce 3-brazdnog Leoparda u dubokom oranju. Kad ga je 'namestio' traktor isao kao lud ali je slajfovao pa su mu dodali tegova i onda su ga doslepali kuci sa oranja zbog menjaca...

Sve ovo moze da potvrdi clan Tesin, a i mozete doci da vidite i probate kako rade traktori nastelovani na licu mesta!
 
slažem se u potpunosti da sam neiskusan ali ne potpuno, naime na traktoru o kojem je riječ (mom 7506), sam ja radio generalnu motora, i prilikom iste sam pomaknuo paljenje za 3 stupnja prije (31 stupanj), tako da ipak nešto kužim(ili se samo tješim). I to mi je bilo jedino šta sam slagao na njemu.
 
Bubu, znam da može da se pomeri zupčasta letva na licu mesta, ali mislim da ipak nije preporučljivo zbog jednakog punjenja svih elemenata.
 
jel nije zupčasta letva uzubljena u sve (4) elemente i u regulator. Pa bi bilo ako pomaknes u regulatoru elementi ostaju međusobno jednako uzubljeni
 
Onda ćeš dobiti više obrtaja motora na punom gasu.
Da bi se povećalo punjenje treba da se pojedinačno svaki element pomeri za jedan zub, a da se ne dira regulator. Regulator zaustavi hod letve kad motor ima odredjeni broj obrtaja.
 
Kolega Worm mozes ubaciti drugu motor kod mene rodjak ubacio euro 2 sa magdajca 128 ks ali onda pazljivo sa menjacem. Pise ne pise se mnogo o malim torpedima a mene interesuje koji je motor u tom imt sa dajc motorom .
 
pijandura je napisao(la):
Kolega Worm mozes ubaciti drugu motor kod mene rodjak ubacio euro 2 sa magdajca 128 ks ali onda pazljivo sa menjacem. Pise ne pise se mnogo o malim torpedima a mene interesuje koji je motor u tom imt sa dajc motorom .

pa njemu je puno i ovih 90 konja za menjac a ne 128
Post je spojen: [time]1294780064[/time]
_________________________________________________
jel ovo tx 70 ili 80 ?
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/642128

jel cemu ova masina
 
Nazad
Vrh