Torpedo

montirao sve i vidim da se slabo pomera kazaljka na traktoru . reko ajde da proverim ovo indijsko srnje,
pa uzo da testiram ovaj termometar sat ,zagrejao vodu na 90-95 C , i slabo pokazuje. skazaljka jedva na 1/4.
ostaje da ubacim u neku staru soljicu kafe i sipam malo motornog ulja da drzi temparaturu ,onda u rernu na 150 C , pa da izvadim i vidim dokle penje kazaljku.
akumulator kako treba 12,5v palim na njega. proverio instrumentom sve radi.
i povezao sam kako treba
minus na srednji kontakt [Ii ,
a plus na donji +,
oznaka G je za izvod sa sonde.
mislio sam da slucajno nije G za minus ili zemlju, ali nije , zakucava kazaljka unazad.
kad je hladna sonda na 20-30 C onda se podigne skala 2-3 mm.

 
Poslednja izmena:
Konacno je se resio rolo prese za ovu godinu...
10b6b1294f50c46dd5eb6891fb0bdd86.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Jel zna neko ko rastura Torpeda, hteo bih da nu stavim maaku od Adriatica? Pre znam da je bio covek u Salasu Nocajskom kod S. Mitrovice koji je te make pravio od lima, ali nemam nikakav kontakt.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Šta bi mogao biti uzrok iskakanja iz brzine, tacnije brzohodne, na Torpedo 75 ravni zubi mjenjač? Unaprijed hvala

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Jel zna neko ko rastura Torpeda, hteo bih da nu stavim maaku od Adriatica? Pre znam da je bio covek u Salasu Nocajskom kod S. Mitrovice koji je te make pravio od lima, ali nemam nikakav kontakt.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Ja znam za lika zovu ga Tiko bosanac, iz Bosne je i to je sto znam o njemu.
Donosio nam neke delove do Badovinaca, cale me slao kao klinca u Badovince da preuzmem od njega.
Mogu ga pitati sutra da li jos uvek ima kontakt...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel zna neko ko rastura Torpeda, hteo bih da nu stavim maaku od Adriatica? Pre znam da je bio covek u Salasu Nocajskom kod S. Mitrovice koji je te make pravio od lima, ali nemam nikakav kontakt.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Probaj pozvati u Golubince Dragana on rastura i oporavlja Torpeda
 
Covek je extra,salje dobre delove i mnogo dobar. Svaka preporuka bar je meni ok.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Ja nemam skampe na torpedu? Kako da skinem rezervoar sa 7506 sta sve treba da ide dole? (ima kabinu)
 
Hvala Vam na pomoći, pozvaću sutra da pitam za savjet. Imam i ja nekih dijelova od mjenjača pa ću viditi ako nešto fali. Ja sam posumnjao možda na ležaj neki da nije, mada prije da će biti i ležaj i zubčanik

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Na starom tipu kabine sam morao izdizati prednji kraj kabine da bih ga izvukao. Nov tip nzm.
A šta je sa tvojim? Ispucao kod donjeg držača?

Novi tip kabine je, ima onaj L profil popreko koji se moze skinuti. Nemam ideju odakle da krenem, jel se taj deo haube sto ide u kabinu odvaja od donjeg dela?

Curi izgleda na vise mesta, kada naspem preko pola to je uzas curi u kabinu.
 
Ne mogu da se setim kako izgleda taj deo kod novog tipa kabine (ima 20 godina kako sam to radio) ali u svakom slučaju taj profil skini. Skidaju se i limovi sa strane a koliko se sećam i prednje staklo. Možda onda izađe bez izdizanja kabine. Mada, ako ti curi kada imaš pola rezervoara, to se može na licu mesta zavariti, ne moraš ni prazniti skroz rezervoar. 99% su ga falčevi na limovima sa strane prožuljali. A ti falčevi dolaze ispod falca rezervoara, ujedno ga drže u gornjoj tačci i tu je verovatno problem.
 
Nazad
Vrh