Torpedo

Kod tebe je bio stari tip, nikako ga nisi mogao povecati da bude kao kod novijeg.
Rodjak je recimo imao 577P sa onim ogromnim gumama napred (ne znam po broju) i granicnici su bili fabricki tako postavljeni da je imao skoro duplo manji anslajg od mog traktora, a i kod mene su fabricki.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad ste svi već tu, kako odabrati dobar primerak? Čuo sam da postoje i dve vrste menjača, sa kosim i ravnim zubima?

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Obavezno sa kosim, to su ,,noviji". ,,Stariji" su sa ravnim zubima.
Nađi majstora koji se sigurno razume.
 
Kazu da menjac sa rasporedom A) ima ravne a B) onaj u H ima kose. Na ravni KT ne moze prednja vuca.

A)
5622-300x225.jpg

B)
2928-300x224.jpg
 
Moj je primerak pod A), kod mene je 10 godina, 82 godiste, sa njim orem, tanjiram i prevoz. Jako zahvalan a mator traktor, ako ga malo cuvas zna da vrati sa dugotrajnosti i malom potrosnjom....
 
Sveto trojstvo i ne znas sta ima unutra u menjacu!!!
Dal neko zna nekog a da taj neko zna nekog koje mozda nekad negde nekom prilikom videoili cuo za razbucan trobrzinac????
Znam ih po 25_30000h, sa'ranili 3_4 motora i jos idu i to na jacim motorima 585_579-588
Los izbor brzina ali radi bez greske!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Можда управо то чува мењач и мотор.Таман толико снаге има мотор да одређени посао могу радити у одређеној брзини.
 
Ми смо имали 575 тробрзинац ишао као ђаво и по путу и у орању три бразде леопард криви гредељ. Преко 40 година био у нашем власништву никад мењач пипан, а ни мотор. Једино што је пиштао мајко мила неки одвратан звук мозак проби.
 
Nisam nikad bio u Torpedu i sad sam prvi put čuo da postoji crni i beli zac. Za kornjaču i zeca čuo ali za boju zeca, priznajem, nisam nikad. Kod mog ferge nema tih životinja.
Šta mu znače te razlićite boje?
 
Црни зец - транспортне брзине
Бели зец - радне брзине
Корњача - спори ход.
Црни зец је дивљи и зато је бржи од белог.
 
Ja imam Torpeda 90 sa 112ks i nemam problema sa ,,zečevima". Treba imati malo osećaja, nije to Rus. Rus pri iole većem opterećanju dimi na auspuh, a Torpedo počne da dimi kada je baš, baš preopterećen, toliko da nešto mora da cikne. Torpedo treba voziti pri opterećenju na velikim obrtajima motora jer je vazdušar. Suština svakog menjača i diferencijala je da će pri istom opterećenju duže trajati ako se zupčanici brže okreću . Znači jedna glava manje.
 
Колико су то већи обртаји? Ја не прелазим 1700 обртаја било којим трактором, можда једино у транспорту а и то мало више од овога.
И, пре ће бити да је трактор 108 кс јер 7506 има 72кс а не 75. Мала је разлика али ипак је има.
 
Nazad
Vrh