Torpedo

Pozdrav ljudi,imam 90-ku-specijal.Pitao bih dali je dobro staviti turbo na njega,posto komsija ima isti takav sa turbom,nezna ni on dali je to fabricki tamo stavljeno,po meni nije... Sta vi mislite? Dali je to uopste i dobro raditi? Unapred se zahvaljujem...

Nazovi ivana na 062566880,on ima i turbinu i jos svasta doradjeno,i ide mu traktor bez problema..
 
I ovako su menjac i diferencijal slabasni za te konje, sa turbom ces mu samo jos dodatno skratiti vek,moje misljenje ,sad ti radi kako ti je volja...
 
Ne znam dali sam vec pisao,ima kod mene u komsiluku dva dajca umesto sestaka 90 ks dobili 4cilindra 100ks sa turbom,mislim iz nekih kamiona isto dajc motor..evo vec godinama idu bez problema..komsa bas radi dosta zemlje i usluga,nije da sad stoje traktori..kad sam ga pitao u cemu je fazon on mi objasnio da sad ima isto snage al drugaciji obrtni moment,sestak ima veliki o.m. na nizim obrtajima a ovaj turbo na visim i menjac manje trpi..
 
Ono zadnje je 90 tka ? Jel može kakvi više slikica ako je moguće ? :)
evo 90ka

2eam7b9.jpg
[/IMG]
28wcc39.jpg
[/IMG]
2zz5kzq.jpg
[/IMG]
21acroh.jpg
[/IMG]
t9jssp.jpg
[/IMG]


i 7506 i ivan,koji je odradio sve ovo...

2823s6c.jpg
[/IMG]
4uxgxu.jpg
[/IMG]
v8genb.jpg
[/IMG]
2chb5lg.jpg
[/IMG]
qybuhf.jpg
[/IMG]
esur6s.jpg
[/IMG]
29ut8qt.jpg
[/IMG]
oida37.jpg
[/IMG]
n33wbc.jpg
[/IMG]
219nlgl.jpg
[/IMG][IMG
 
na ovoj je tako,mda seni ne koristi,ovo je prvi traktor,na kojem su odradjene palice menjaca sa strane,ostali nemaju blokadu na pedalu,vec na polugu
 
Ta kabina nema veze sa kombajnom...vec je odradjena po uzoru na claas xerion,i obe kabine su pravljene iznova,znaci nije nikakva kabina preradjena,pa namontirana...
 
Da je fabrika nastavila sa proizvodnjom ovo bi bio pravi primer kako bi danas trebao ovaj traktor da izgleda,pravi restyling ,svaka cast.
 
Ta kabina nema veze sa kombajnom...vec je odradjena po uzoru na claas xerion,i obe kabine su pravljene iznova,znaci nije nikakva kabina preradjena,pa namontirana...

Pa dobro. Xerion ima kabinu kao kombajn pa ispada i ova da je kombajnska. Mada nije ni bitno jer je stvarno sve odlicno uklopljeno.
Meni nije jasno kako je rucice menjaca izmestio sa strane. Takodje mi se cini da je kabina sa komandama i upravljacem pomerena napred ili to samo tako izgleda zbog velike kabine?
 
Nazad
Vrh