Torpedo

treba menjam semening na zadnji tocak..neki mi kazu kad se sklapa mora se skidna i cizma pa da se zajedno uzubi ovako nemoze.pokusao sam ovako da uzubim i nece.dali neko menjao taj semening ?
 
treba menjam semening na zadnji tocak..neki mi kazu kad se sklapa mora se skidna i cizma pa da se zajedno uzubi ovako nemoze.pokusao sam ovako da uzubim i nece.dali neko menjao taj semening ?
Ja nisam,možda tako mora kao što su ti rekli,ako su ljudi to radili ili su ti to rekli odokativno,gledao sam kod mene nedelujemi da treba ali ako treba onda nevredi,šta se mora mora pozdravlja te tvoja Zora.
 
Pricao je prethodni vlasnik da je menjao semering zadnjeg tocka. Nije spominjao da je skidao cizmu (ili trubu kako je kod nas zovu):ppozdrav:.
------------------------
Sumadinac, sad tek videh volan. Gde si ga kupio i koliki je precnik rupe? Onaj sa rupom 22mm kosta 1500din, a ovaj sa 24mm (sto je kod mene) je oko 5000 ako ne i vise. Jbg, kad sam baksuz.
 
:ppozdrav:Nevolim auspuh gore samo zbog lomljenja,viđam to često donose mi ljudi kad pukne al obično slome izduvnu granu a ne auspuh,a tu su i grane u voćnjaku,pa one pored puta niko neće da seče međe tako da je zasad ovako,videćemo.

- - - - - - - - - -

Tomo volan sam poručio iz KND-a N.Sad i kod mene je 24mm. i cena je 3500din.a ona mala tabla sa kontrolnim svetlima je 450din. gledao sam kod ljudi koji sa trguju sa delovima volani od 3600pa navišea kontrolna tabla nećeš verovati 1500din. 3puta skuplja a ista proizvođač Indija,mislim da može daprođe,kod volana je bilo malo prepravke jer onaj fabrički je sa donje strane udubljen i nedohvata cev od volana,ovaj kad sam zavio nisam mogao da okrenem volan jer je"trljao"o cev pa sam ga prorezao da ne kači cev,ipak je to mala privreda,a da i poklopac novi nisam mogao da stavim jer je rupa za njega došla kao malo ovalna i kao da je uža pa sam vratio stari.
 
Ja sam kupio za 1500din Elkar (Turska) volan. Mekan kao na putnickim autima. Sve extra, ali dzabe kad je rupa 22mm:udri:. A za kontrolnu tablu mnogi traze 1500-200din, a u Juselu 3 puta jeftinije. Imaju i oni dosta delova za Torpeda, a ako kupis preko 10000, gratis dostava.
 
Prednji most na TD7506 nije dobar ima veliki luft u caurama[valjda su mesingane]kako se menjaju,sta bi trebalo sve da uradim da to dovedem u red hvala i pozzzzzz
 
Prednji most na TD7506 nije dobar ima veliki luft u caurama[valjda su mesingane]kako se menjaju,sta bi trebalo sve da uradim da to dovedem u red hvala i pozzzzzz
Ako je običan most (bez prednje vuče) izvadiš rukavce(to su one dve uspravne osovine na njima su glavčine točkova),i te čaure izbiješ donju na dole gornju na gore,ako nemaš gde da kupiš nove napravi ti strugar,rukavci su verovatno zajedeni na mestima gde su "trljali" o čaure,oni moraju ili novi ili postojeći da se navare i obrade na unutrašnju meru novih čaura.OBAVEZNO podmazuj redovno,bili su ti bez masti zato sad imaš problem.

- - - - - - - - - -

Prednji most na TD7506 nije dobar ima veliki luft u caurama[valjda su mesingane]kako se menjaju,sta bi trebalo sve da uradim da to dovedem u red hvala i pozzzzzz
Ako je običan most (bez prednje vuče) izvadiš rukavce(to su one dve uspravne osovine na njima su glavčine točkova),i te čaure izbiješ donju na dole gornju na gore,ako nemaš gde da kupiš nove napravi ti strugar,rukavci su verovatno zajedeni na mestima gde su "trljali" o čaure,oni moraju ili novi ili postojeći da se navare i obrade na unutrašnju meru novih čaura.OBAVEZNO redovno podmazuj,bili su bez masti zato imaš problem.

- - - - - - - - - -

Izvinite nešto sam z...... pa sam duplirao poruku.Tomo cene u JUSEL-u nisu važeće za maloprodaju,npr.ako su istakli cenu od 270din.to je u maloprodaji 400din. kod njih sam kupio lampe zato znam.
 
Caure su mesingane i mogu se uraditi kod strugara ili kupiti gotove. E sada pitanje je da li su rukavci zajedeni. Kod mene trap godinam nije video masti i slegao se za oko 15-20mm (toliko je virio rukavac odozgo ispod ruke za upravljanje). Strugar je nalivao rukavce (varenje pa obrada na strugu) i ugradjeni su aksijalni lezajevi. To vazi za most bez prednje vuce, a ao je sa prednjom vucom situacija je slicna, samo sto nemaju rukavci nego bolcne. Dobar strugar i materijal, redovno podmazivanje inema brige.

I one cene u Juselu su za veleprodaju, a za maloprodaju se dodaje jos 20% za PDV, a pojedine cene nisu tacne, pa je pozeljno nazvati i proveriti:ppozdrav:
 
Torpedo je sa prednjom vucom ,ove dve caure treba da izbijem pa da stavim nove,kako
Sa donje strane razbij stare caure uz pomoc nekog sekaca ili na vec neki nacin,impromizuj alat ali ih razbucaj da izadju napolje,to je mesing,kada se udara puca,posle toga nabijas nove,koje imas da kupis ili da pravis ali pre samog cina stavljenja novih caura proveri luft koji ti se javlja na bolcnu koju ulazi u cauru,ako je veliki luft i bolcni se pojeo morace da radi strugar i da ti to dovede kako treba,vodi racuna ako to radis jer caura kada se nabije na trap,ona se suzava,dakle proveri sve lepo pa montiranje:ppozdrav:
 
Pozdrav forumasi. Imam jedan problem kod torpeda,tacnije pusta mi ulje na cilindru i kad je ugasen .Da li postoji neka gumica ili sta vec ko je menjao verovatno zna o cemu se radi evo slike naznaceno
20zs7pf.jpg
je strelicom gde pusta.
 
Danas dosao majstor i otvorili Torpeda.
Cim smo skinuli one cepove u glavi (gde se priteze glava), video sam o cemu je rec. Matica na usisnom vodu je pukla a vakum prilikom usisavanja ju je povukao u cilindar kroz ventil i kada je klip isao ka GMT, dolazilo je do udarca, sto je i bio uzrok lupanja:osmeh:. Na svu srecu samo povrsinsko ostecenje klipa i malo na glavi. Ventili OK.
Glava oslajfovana (poravnjana) jer je i dihtung probio i vraceno nazad. Uhvatio nas mrak, pa mi je ostalo da namestim auspuh i jos koju sitnicu:ppozdrav:
 
frenky ja sam odvijao taj okrugli poklopac pre neku godinu ali nemogu da se setim tačno,gledao sam u katalogu i tamo kaže da posle "poklopca" gde tebi izlazi ulje ima O prsten,(broj 29 na slici),uzmi to i odšafi i vidi, nije to sveto pismo,logično bi bilo da ima gumica,šta ću kad sam zaboravio.
NewPicture-1-6c5453.png
[/URL][/IMG]
 
Mi smo to raskvarili dosta puta ima gumica u kompletu .Mogu da kazem da je tek treci put nije procurio.Jedno vreme je radio pa ponovo je procurio.Prosle godine je kompletno remontovana kod majstora za hidraoliku i posle pune sezone SUVA. Ocu da vam kazem da tesko naci kvalitetnu gumicu.Pozdrav

- - - - - - - - - -

Pozdrav forumasi. Imam jedan problem kod torpeda,tacnije pusta mi ulje na cilindru i kad je ugasen .Da li postoji neka gumica ili sta vec ko je menjao verovatno zna o cemu se radi evo slike naznaceno
20zs7pf.jpg
je strelicom gde pusta.
Mi smo to raskvarili dosta puta ima gumica u kompletu .Mogu da kazem da je tek treci put nije procurio.Jedno vreme je radio pa ponovo je procurio.Prosle godine je kompletno remontovana kod majstora za hidraoliku i posle pune sezone SUVA. Ocu da vam kazem da tesko naci kvalitetnu gumicu.Pozdrav
 
Nema tu kolega nikakvog semeringa.Tebi pusta ulje izmjenjaca na semerig spojnicke , sliva se tu kod osovine za kocenje i izlazi van..U tom dijelu gsje je ta osovina nebude nikako ulja.
 
Semening spojnicka se nalazi u donjem snopu?prema diferencijalu?ili ?Vidis ja sam nabio cep de je ona rupa ispod pedala kvacila.tu je izaslo ulje iz menjac dok sam se vracao kuci.izaslo je tu 7 kila. Znaci sad nema de nego na pedalu izbija..dali moguce da se ispred pedale stavi semening da nebi rasturao traktor sam za to?
 
Nazad
Vrh