Torpedo

Moze li neko da kaze gde je najbolje uzeti pumpu hidraulike za torpeda 75?
 
Prednje gume su ako se nevaram 9.00-18. Ako može neka slika tranportne blokade hidraulika.::svaka cast::
Gume su kao što kaže Bane 9.00-16, a blokada hidraulika nije mehanička već hidraulična. Kada podigneš poluge zatvoriš ventil kroz koje prolazi ulje u pomoćne klipove i totije to, pumpa i hidraulik su rasterećeni
 
Pozdrv svima, bruji lager ventilatora turbine inace nema 'lufta' dal moze da se podmazuje ili mora nov? Traktor TD 6206. Hvala!
 
Zna li neko sta moze biti da ne radi hidraulika na torpedu 75. Volan radi i kipa radi a ne dize poluge. Ja skidao onaj poklopac ispod sedista i onde ne vidim nista da fali.
 
Zna li neko sta moze biti da ne radi hidraulika na torpedu 75. Volan radi i kipa radi a ne dize poluge. Ja skidao onaj poklopac ispod sedista i onde ne vidim nista da fali.

Pogledaj da nadjes u temi , ima neki ventilic ili sta je ispod sjedista ,koji se izvuce , pazi da ne pogubis ima jako sitne djelove, ima malu kalibriranu rupu i kod kipovanja ulje se zaprlja i ta rupica se zastopa i pocnu problemi, treba ju izduvati , meni su pokazivali kako se otklanja kvar, ali kako nemam torpedo zaboravio sam tocno kako se to radi.
 
Skidao sam ja taj ventil malo ga ocistio i sad radi dize poluge . Vodenu smirgu i malo ga ocisti i rupicu ocisti sitnom zicom.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrv svima, bruji lager ventilatora turbine inace nema 'lufta' dal moze da se podmazuje ili mora nov? Traktor TD 6206. Hvala!
Najbolje ti je da zamenis lezajeve. Nezgodno ih je podmazati. Ja sam menjao preprosle godine, a ako se secam idu 6204 (ili cak 6203, ali pre ce biti ovo prvo). Ja sam stavio Francusi SKF koji saam imao u rezervi. Nije neki posao zameniti, mozda 2 sata uz lagan tempo:ppozdrav:
 
Pogledaj da nadjes u temi , ima neki ventilic ili sta je ispod sjedista ,koji se izvuce , pazi da ne pogubis ima jako sitne djelove, ima malu kalibriranu rupu i kod kipovanja ulje se zaprlja i ta rupica se zastopa i pocnu problemi, treba ju izduvati , meni su pokazivali kako se otklanja kvar, ali kako nemam torpedo zaboravio sam tocno kako se to radi.

A jel normalno da radi kipa a hidraulika ne, jel tako kod tebe bilo.
 
Moj torpedo je konacno zavrsen juče. Zamenjeni delovi: trkaci komada 4.srce diferencijala. krst, podloske 4. Dva konusna veca koji idu na poluosovine. Ukljucna caura za blokadu, zubcanik cetvrte, i jedan iglicasti lezaj .Delovi i ulje 57000din.
64d1a9cff9fde7570045b2dfec0d0666.jpg
48e851c20d7fe24235379d0f99a5d150.jpg
9ee4a2f13d17cf6f57713e5b77677c3a.jpg
e20fde31e3811c43627b197be651767e.jpg
34b1671d7e49cb20d656fb0590d8b3c3.jpg


Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Torpedo je 6206 .Delovi su Ruen .Poslacu adresu prodavca u inbox ko zeli.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima, na Hrvatskom forumu sam objavio slike prerade Torpeda i sad je krenula rasprava dali je moguče registrirat traktor koji nema originalnu kabinu? tj dali je kod vas bilo kakvih problema kod registracije takvih prerađenih Torpeda?
 
Kolega, ako kabina nema atest, mozes se slikat s registracijom. Moras im pokazati dokument i racun od bravarske radionice koja je kabinu pravila te istu moras atestirati po vazecim zakonima RH.

Ista stvar i sa zastitnim lukovima na traktorima bez kabine, u pocetku je mogao biti i rucni rad, znam za slucajeve gdje su drveni zastitni lukovi ishoblani i fino obojani prolazili na tehnickom. Sad ne samo da mora biti atestiran luk, nego mora biti i originalan koji je bio na traktoru iz tvornice.
 
Kolega, ako kabina nema atest, mozes se slikat s registracijom. Moras im pokazati dokument i racun od bravarske radionice koja je kabinu pravila te istu moras atestirati po vazecim zakonima RH.

Ista stvar i sa zastitnim lukovima na traktorima bez kabine, u pocetku je mogao biti i rucni rad, znam za slucajeve gdje su drveni zastitni lukovi ishoblani i fino obojani prolazili na tehnickom. Sad ne samo da mora biti atestiran luk, nego mora biti i originalan koji je bio na traktoru iz tvornice.
E sad ima jedna rupa po meni ovdje, tvornica ne postoji, oni nemaju nigdje podatke dal je to originl kabina ili ne, drugo postoji pločica u kabini na torpedu sa lijeve strane je kod mene mislim sa pop netama pričvrščena, jednostavno se premjesti na ovu kabinu i problem rješen. Mislim da onda oni nemaju osnovu da te ne puste na tehničkom. Dal možda znaš koji su uvjeti za prolazak na atestu?
 
Ne znam nikakve detalje ni da li ce ti proci ovo s premjestanje m plocice u drugu kabinu. Ako te skuze, tek si onda u frci. Nadji si neku stelu na tehnickom i prolazis ;)

Sto se atesta tice, kod nas je to dosta "mekano" samo uzmu pare i lupe stambilj. Bar se kod nas tako prica, nisam nikada atestirao ni jedan poljoprivredni stroj...
 
Nazad
Vrh