Torpedo

Bio nam je u porodici 32 god,kupljen nov 81 god. sklopljen kompletan od deutz dijelova.Nema ručno kvačilo a ja sam ga prodao baš radi sporog kardana.Daje 540 na čini mi se 2100 obrtaja što je stvarno previše.Mjenjač nikad nikakvih problema,kvačilo uvjek tvrdo mada sam sve mu mijenjao,potrošnja kao upaljač sve u svemu dobar traktor.
 
Nema ručno kvačilo kardana ima dvostepeno.Traktor je dobro uštimovan motor ima snage ,nema problema sa menjačem i diferelncijalom,malo paziti na vazdušni filter i uz neko pristojno održavanje ,zamena ulja i filtera služiće te dobro. Mane su nešto slabije kočnice spor je,i nema u kvalitetu delova za njih to da znaš.Za te priključke koje si napisao imaćeš najmanju potrošnju goriva i gledaj ako se odlučiš za ovaj traktor da bude model sa klipnom Ac pumpom jer drugačiji je sitem povezivanja creva nego kod membranske pa moraš češće menjati naftni filter( taloži u kućištu filtera prljavštinu) i samu Ac pumpu (ožulja se nos na pumpi).Ovo ti pišem iz mog iskustva jer imam model 45 sa membranskom Ac pumpom a i pisao sam o tome u ovoj temi...

- - - - - - - - - -

Bio nam je u porodici 32 god,kupljen nov 81 god. sklopljen kompletan od deutz dijelova.Nema ručno kvačilo a ja sam ga prodao baš radi sporog kardana.Daje 540 na čini mi se 2100 obrtaja što je stvarno previše.Mjenjač nikad nikakvih problema,kvačilo uvjek tvrdo mada sam sve mu mijenjao,potrošnja kao upaljač sve u svemu dobar traktor.

Kvačilo se šteluje, kod mene je od prvog dana tvrdo do kod rođakovog druga priča,kad vozim njegovog treba mi pola dana dok se ne naviknem
 
Ima jedan u Vrbasu za 2750 evra, toliko trazi covek, 81 god.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/traktori/7448228/deutz-fahr-torpedo-i-prikolica
Konkretno ovaj traktor me interesuje.
 
onomad otiso 539 bez kabine gume prve obilicevo 2 iljde sati za 2750.e
trktor boli glava .da si malo pre napisao .
 
Au brate. Pa ti si jos gori od mene I Cire92. Prvo si hteo 577, sada Torpedo od 45ks.
 
Mislim da se neces pokajati sto se tice 45, a najbolje original dajc. Kod mene ih ima dosta u selu, komsije ga imaju od sedamdeset i neke, i jos uvek nije otvaran motor a naradio se dosta. Jedino sto je dosta spor traktor za transport.
 
Ja mislim da to nije original Deutz Fahr, da je to Torpedo, nije ni on los, ali moj savet je da nadjes original, pa neka je i stariji. Imas i model 4006.
 
Zovemo se ih bocni lanci, spaner kazemo za nesto drugo.... Moram videti sa nekim clanom foruma koje u blizini traktora, ako mize da ode da baci pogled, cisto da vidi vredi li da dolazim...
 
Slažem se sa Montoyom. Dvoumio sam se nedavno između 549 i TD 55, a i TD-TX 75 je bio u igri. Kupljen je IMT-549, al idući u planu je TX 75. Za sve lakše poslove (sjetva, kultivacija, prskanje, rasipač...) jako dobar traktor sa dobrom kabinom.
 
Nazad
Vrh