Torpedo

Poznavaoci torpeda koji tipovi pumpe visokog pritiska su se ugrađivali na Torpeda znam za Rikar Benčić ali ne znam da li je bila još neka? Na koji tip može da se stavi klipna Ac puma,kod mene je membranska a hteo bih da stavim klipnu,kako da saznam koji tip pumpe imam?
Ugradjivale su se jos i IPM Beograd pumpe. Na pumpu Rikard Bencic (koja je kod mene) ide klipna AC pumpa. Na RB pumpi imas na onm poklopcu gde se nalaze elementi pumpe natpis RBR (Rikard Bencic Rijeka)
Ovako izgleda RBR: http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/bosch-pumpa-torpedo-6006-7506-oglas-14040201.
Inace RB je na vecini torpedovih serija, a mislim da klipna AC pumpa odgovara i sa nekih (ako ne i svih) FAP ili TAM kamiona koji imaju RB pumpe
 
Ugradjivale su se jos i IPM Beograd pumpe. Na pumpu Rikard Bencic (koja je kod mene) ide klipna AC pumpa. Na RB pumpi imas na onm poklopcu gde se nalaze elementi pumpe natpis RBR (Rikard Bencic Rijeka)
Ovako izgleda RBR: http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/bosch-pumpa-torpedo-6006-7506-oglas-14040201.
Inace RB je na vecini torpedovih serija, a mislim da klipna AC pumpa odgovara i sa nekih (ako ne i svih) FAP ili TAM kamiona koji imaju RB pumpe
Moja je IPM Beograd i saznao sam da na tim pumpama idu Ac membranske a na Benčić klipne kod mene ne može da se stavi klipna a ove membranske su obično sranje::jako_besan:: Za buduće vlasnike Torpedo traktora veoma bitna stvar ja da gledaju koje su Ac pumpe na traktorima jer nije isto ,ove membranske izdrže par godina pa mora nova dok klipne su mnogo bolje...
 
Moja je IPM Beograd i saznao sam da na tim pumpama idu Ac membranske a na Benčić klipne kod mene ne može da se stavi klipna a ove membranske su obično sranje::jako_besan:: Za buduće vlasnike Torpedo traktora veoma bitna stvar ja da gledaju koje su Ac pumpe na traktorima jer nije isto ,ove membranske izdrže par godina pa mora nova dok klipne su mnogo bolje...
Ove klipne su zakon. Traju godinama, dok su membranske dosta kraceg veka. Koliko sam samo promenio membrana na Rakovici, dok je na Torpedu izgleda originalna pumpa.
 
U svom radnom veku imao sam dva nova torpeda veliki i mali,fala bogu otarasio sam se tih traktora.Imaju vrhunski menjac i kvacilo za jednokratnu upotrebu.
 
@VIVAK
I sa kojim traktorima sad radis? I koji su ti to Torpedi veliki i mali, jel imaju neku oznaku... Pozdrav! :ppozdrav:
 
Prvo kupim mali 45 pa odmah posle obican 75,sa 45 i nije bilo tako strasno ali su problemi postojali,a sa 75 muke zive,u garantnom roku radjen menjac i dva puta kvacilo pa hidraulika i to je opet otislo cim istekao garantni rok,a na 45 je radjen menjac cim je istekao gar.rok a hidraulika je u garanciji radjena nekoliko puta i nakraju se odustalo a i meni nije trebao za oranje,bilo je vazno da podigne i spusti.Odmah sam ja to prodao a u tom je i fabrika propala ako se dobro secam 89 ili 90,veliki sam prodao u Novi Sad i zavrsio je na otpadu,rasturen u delove a mali je u Sremu i danas i covek ga retko vozi,kaze da je cesto menjao lamelu,radio je menjac a hidraulika je i danas problem.On je zadovoljan jer je radio sa njim 3 jutra zemlje a sad ni to.

Posle njih sam kupio nov 560 i jedini problem sam imao sa palenjem zimi,sto sam resio kad sam radio generalnu prepravio sam motor na 65 konja,tacnije stavio glavu i klipove od 565 i sad to pali kao mina,zatim kupio sam sasvim slucajno izvozni 549 tacnije 545 sa 3 brzine i hidraulik volanom.Nikad problema sa tim traktorima,radili su dosta zemlje i usluga.Samo sitni kvarovi.U sankcijama 1993 sam kupio Rakovicu 65,tacnije ranije uplatio pa nisam dobio zbog rata i sreca u nesreci dobio sam traktor sa hidraulicnim volanom koji slabije koristimo samo prskalica,kultivator i tanjiranje,drljanje,vise je kao rezerva.Nisam imao problema sa njim a nije mnogo ni radila.Eto detaljno objasnjenje.:ppozdrav:
 
Vivak, ok, predpostavio sam da si kupio IMT:sjasi:... Kod nas totalno druga situacija, ne samo kod mene, vec i kod vecine u selu, dosta njih je prodalo IMT i kupili Torpeda... E sad ko je pogresio ostaje misterija...
 
Danas sam podešavao kočnice na torpedu 6206 desni tocak kove u mestu koci dok levi nikako ne mogu da podesim kao desni kao da ima malo lufta u onim polugama ili su se pojeli elementi. Paknovi su dobri imaju dosta mesa . Ima li ko kakvu ideju ili slican problem ili pak resenje ?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam pre par godina,na nekom hrvatskom forumu covek na torpeda od 60 ks napravio disk kocnice sve redno kandza glavni kocioni i kaze da koci vrhunski.. to nije losa ideja samo mislim da je dosta skupa!
 
Gde mogu da kupim podloske sto se stavljaju izmedju kucista i cilindra i cilindra i glave motora na Torpedu 75ici pozdrav
 
Nazad
Vrh