Torpedo

to nemam. samo nozno. mnogo mi cudno da lamela. kardan sam navuko do pola nikad nije stavljan kardan jos ima po malo boje na njemu. sad citam upustvo pise mora da se zadrzi malo kvacilo pa onda da pomeris rucku
 
Taj traktor nije puno radio tako da mu lamela sigurno nije otisla, samo da se dosteluje, kada stisnes kvacilo pred kraj moras osetiti da ide teze, tu odvaja drugi stepen, tj lamelu za kardan. Ako nije tako onda se malo dosteluje lamela.
 
molim sve sa foruma koji imaju torpedo 48 ili poznaju nekog ko ima .da mi pomognu da nedjem semu upustva sa slikama.ja imam upustvo ali nemam ono drugo sa slikama de je sve detaljno objasnjeno.
 
Kardansko kvacilo na tom traktoru je lako nastelati.Jedini uslov je da korpa i lamela nisu previse pohabani.Legnes pod traktor i skines lim koji drze vijci kljuc 10. .Unutra ces vidjeti tri capne i na svakoj maticu kljuc 13.Njih otpustis i ispod imas stelujuce matice kljuc 14.Te matice 14 kljuc dotegnes tako da izmeđi njihovog naslona i capne bude luft oko 1,7 mm.Zatim probas kvacilo.Ako je sve ok ponovo stegnes kontra matice kljuc 13. Papuca se nastela na podesavajucoj stangi da ima oko 30mm praznog hoda.Stelanje se vrsi tako da nastelas jednu,okrenes motor do druge i tako do trece.
dsc08376.jpg

dsc08388-kopija.jpg
 
Ovakvog kolegu (mislim Lisnika) da nema na forumu trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast na savetima a i na slikama koje nama laicima dosta znače:bravo::bravo::bravo:
 
Koji su mu simptomi (osim generalne motora):haha: Rekao bi da nije dugo koriscen sto ce se uskoro promeniti.
Majstor Ivanu svaka cast. Preko 10 godina sredjuje Torpedo traktore a napredak je svakako uocljiv u poredjenju sa prvobitnom verzijom, koja opet nije ni malo losa.
 
ma sve smo radili to je bilo prosle godine, ali nikad da postavim slike..





da dugo je stajao inace bio je u carnexu.. stanje katastrofa.
 
Da li neko zna koje dimenzije je prikljucak za vazdusno crevo (za duvanje guma npr) na 7506?

Hvala
 
@alen1972: Hteo sam da napasujem brzi prikljucak od kompresora. Ima adaptera samo sto ih bas ne oznacavaju isto. Uglavnom u KND-u smo izmerili ~16mm na "kijavcu" kako rekose, i na to bi trebalo da pase 3/8 adapter... videcu da pazarim pa da probam.
 
Nazad
Vrh