Torpedo

da,i to je bas ivanova 75ica.slikana u njegovoj farbari.
 
Koliko uzima za takvu preradu? Meni je mislim jedan iz Padine trazio 3000e, da preradi IMT 577 DV.
 
Gde mogu da se nabave zubcanici razvoda za 90ku polovni i koja bi bila cena?I kakva je procedura zamenuti zubcanik na bregastoj?Drugar ima pizdarije pa mu pomazem da to resi otisla caura na medjuzubcaniku i napravila sranje.

- - - - - - - - - -

Hvala na informacijama resili smo.
 
Ljudi treba da postavimo razvod paljenja na torpedu 90ka,kajstor je bio izadio medjuzubcanik okreno par puta radičicu i vise se nije pojavio....kupio je drzgar druge delove sd me zanima kako da postavimo razvod?Odakle da krenemo a kako da nesto ne zajebemo?
 
Kolega RatarHR se mucio sa tim. Majstor nije ufazio kako treba, pa je to sam resio. IMa slika kako ide, ali ne znam na kojoj strani
Evo jedna slika ako pomaze sta.
images
 
Ne mogu otvorit sliku sto je jedan član ručno nacrtao kad mi je trebalo, jednostavan je za ufazit :)
sve se vidi na slici u gornjem postu :ppozdrav:
 
dali se moze ugraditi na torppeda 48 .
motor od 55 tice/???dali je na 55 tici isti defencijal kao na 48 ili je jaci???
 
nemam nameru sad. nekad tek za jedno 10 15 god.posto on godisnje nemoz vise od 200 sata da napravi a tek 500 ima.cisto pitam iz radoznalosti.posto na imt moze nesto pa zato pitam.
 
Izgleda da je ovog brzo savladao pa prelazi na jači:haha::haha::haha:. Mala šala, nemaš potrebe za tom budzevinom, imaš ti snage i u ovom. Pre ti fali prednja vuča nego jači traktor koji bi ti kidao samo menjač.
 
a ta prednja vuca dali ona ostecuje menjac??? na 48 .pitam zato do sad nisam vido 48 sa 4 puta 4.???
a kad stavis prednju vucu jel bolje ore .sta tolko ima u njoj???
 
a ta prednja vuca dali ona ostecuje menjac??? na 48 .pitam zato do sad nisam vido 48 sa 4 puta 4.???
a kad stavis prednju vucu jel bolje ore .sta tolko ima u njoj???

Znaci dosta prva vuca na fiatu nemam prve vuce a 66 ks a deutz 60 ks ima prvu vucu, i u oranju se bas istice jos kad je mokro deutz prolazi a fiat se zna ukopati.
 
Prednja vuca je zakon za sve, jedina mana joj je sto je traktor neokretniji, a uvek dobro pripomogne, u brdu i fa ne pricam, ja sam imao samo sa zanjom, sad su oba sa prednjim i preporodio sam se.
 
imam dajca 4006 kupio sa ga skoro dali on ima 2 polozaja kardana tj da radi na 540 ili na 1000 obrtaja u min.
Kako moja knjiga od TD-4506 kaže da sa 1870 obrt./motora ima 540 obrt. kardana na TD 4006 ,pošto je tebi Deutz mislim da je to isto kao kod Torpeda,meni ima samo jednu brzinu to možeš sam da vidiš ručica za uključivanje kardanskog vratila je iza leve noge kad sediš ima 2 položaja za uklj./isklj.
 
Ja imam 4506 iz 86 nema polozaj na 540/1000,a na 2100 rpm je 540 kardana. Interesuje me da li je izvodljivo i kako ako neko ima slike neka izbaci ugraditi spoljnu hidrauliku tj klipove na poteznice povezivanje hidraulika. Mnogo bi mi znacilo da to ugradim na 6206 imam teskog orudja.
 
Nazad
Vrh