Torpedo

Mene trenutno zanima odnos cene i kvaliteta.Mislim da na trzistu ima dosta napucanih cena,iz neznam kog razloga.
Trnutno najvise razmisljam za Torpeda (45,48 i55) Mislim da su pogodni za voce , ali mi je najveci problem jer ih nisam
video u vocnacima i u mom kraju ih uopste nema bar ovih modela.Dobra stvar je sto imaju duplo kvacilo i dosta jako izlazno vratilo.
Mada mi svi pricaju da su mana lamele dosta su male, ali svaki traktor ima po neku manu.Po mom misljenju nema los traktor
samo je bitno dobro odrzavanje ali i da vozac bude normalan i da zna sta mu moze traktor.Ja poznajem ljude koji bi i tenk rashodovali za par meseci.
 
Kvalitet imaju to je sigurno, a cene umeju da budu preterane, ali zna i da naleti dobar primerak a povoljan. Koliko sam ja uspeo da primetim, ljudi ne vole ove traktore jer imaju vazdušno hlađenje pa samim tim i zahtevaju malo ažurnije održavanje (zahtevaju da budu čisti, jer se u protivnom greju). Potrebno im je povremeno izduvati vazdušni filter i motor, i teraj dalje bez brige.
 
U planu mi je kupovina Torpeda 4806 Adriatik.
Imam par pitanja u vezi dimenzija i odrzavanja.
Interesuje me sirina spoljna i unutrasnja na zadnjem delu.
Da li ga neko koristi u vocarstvu.
Kolika je snaga izlaznog vratila.
I kakvo je odrzavanje kako je sa rezernim delovima.
Unapred hvala.

imam je 48 iz 89, dodji da vidis, riknula lamela ali sve ostalo je ok
mogu i da ti prodam ako hoces
 
kako se mijenja grijač na torpedu 45,kod mene je riknuo ima 20god. i pali bez njega,malo duže vergla ali sastavi.Skidao sam usisnu granu i vidim da je pukao,zamijeno bi ga ali nmp. kako,on bi trebao biti izolovan od grane.jel ima to za kupit u kompletu sa izolatorima?
 
Jel ima netko u Srbiji da pravi rezervoare za traktore ja bi onaj od devedesetke skinio uglavnom stavio bi kad kod desnih vrata dolje, a originalni je malo bez veze, po mogučnosti kupio bi plastični, zato jer bi kabinu izolovo od motora al nije moguce ako se rezervoar ne izvadi !
 
Jel ima netko u Srbiji da pravi rezervoare za traktore ja bi onaj od devedesetke skinio uglavnom stavio bi kad kod desnih vrata dolje, a originalni je malo bez veze, po mogučnosti kupio bi plastični, zato jer bi kabinu izolovo od motora al nije moguce ako se rezervoar ne izvadi !
Ivan Holubek 062566880
VLadimir 0621347078
njih dvoje preradjuju torpedo traktore kao na ovom zadnjem videu
 
S lijeve strane motora (gledano iz traktora), odmah ispod alnasera, bude aluminijska pločica s podatcima, o tipu motora, zapremini, snazi.
 
meni je ta plocica otpala, nema je, a u saobracajnoj imam broj motora, ne znam hoce li me zezati sta za registraciju?
 
pogledacu opet sutra malo bolje, farban je nekad pa se mozda zato ne vidi

- - - - - - - - - -

hvala vam, nasao sam broj, bilo je malo zamasceno pa nisam video dok nisam malo ocistio :osmeh:
 
Nazad
Vrh