Torpedo

a ciji je motor u njemu da li je deutz sestak ili???
 
Ja mislim da takav traktor ima kod mene u selu.nekada je radio ali se valjda pokvario i bio je rastavljen na pola i ja mislim da i dan danas tako stoji.Ja sam ga bio prekrstio u " Kamenko "
 

Evo kako je izgledalo siliranje sa mojim Torpedo 4806, kukuruz izdao radi suse pa se sve posiliralo :)
 
Tu sam isao drugom sporom jer je prikolica vec bilo punado vrha pa se propinjao traktor, inace u ovakom kukuruzu 3. spora ide bez problema dok ne napunim prikolicu 3/4. Silokombajn je Zmaj 310, tezak ko vrag al eto ide.
 
To je stari tip prednje vuce mislim da je italijanske proizvodnje. Imao je moj drugar ne njegovoj 75-ici.
 
Bas tako talijanska prednja vuca imam i ja na 75-ici.Za sada dobro sluzi kod mene je od 99-godine,bar jos ovoliko i zadovoljan sam.
 
fotografija0042v.jpg
Moja duga 9tka.
 
u subotu najverovatnije krecem sa rastavljanjem torpeda, treba mu se srediti menjac, iskakanje reduktora iz sporih, iskakanje iz 1. i 3. brzine

- - - - - - - - - -

torpedo je rasklopljen, dolazio je neki majstor koji se ne razume nesto u torpedove menjace ali smo sve rasklopili, rasklopljen je zbog iskakanja reduktora iz sporih, i 1 i 3 u bilo kom hodu, gornji snop je imao lufta napred, otisao mi iglicati lezaj pa mislimo da je zbog toga reduktor iskakao niz brdo, zupcanici su svi dobri ali se u donjem snopu na najvecem zupcaniku pojeli oni mali zubici na koji nailazi prsten kojinabija viljuska, za trecu nisam siguran sta je, lufta nema u lezaju a ipak on najlakse iskace i na najmanjoj nizbrdici, opruge i kuglice na onim osovinicama gore su uredu, jedino ako sve ovo iskakanje ima veze sa luftom u gornjem snopu ,koji je bas dosta imao lufta, molim za pomoc ?? hvala :bravo:
 
Jel ima neko naljepnice u elektronskom obliku za Torpedo Adriatic 48, bio bih mu zahvalan kad bi postavio. Naime, ovdje kod mene nemam gdje kupiti a cijeli traktor se farba. Hvala
 
Nazad
Vrh