Torpedo

Dao bih mu trke 3500e. Vrijedi on toliko. Pa toliko je iole očuvan IMT 539. Bolji je uzivo dosta nego na slikama. Nisam stekao utisak da je farban mada moguće.
Najprivlačnije na njemu mi je to sto mi je veličina potaman i što ima hidraulik volan. Teži je i jači za povući od 549 a nije prevelik. Mjenjači su slabi kod oba.
Mada Torpedo je egzibicija kod nas, nema ih mnogo i nemam pojma kako za dijelove. Fabrika vise ne radi.
 
Motor je farban,razvodni ventil nije originalan na hid.pumpi....ima tu dosta materijala da se spusta cena.
 
Pozdrav, imam Torpeda 4806 89god Adriatic. Imam par pitanja, koja me muce :) Ovako, nemam odvojeno kvacilo kardana te mi je sve na noznom, sada me interesuje, kada pritisnem kvacilo nekih 2-3 cm zaustavlja se kardansko vratilo dok traktor ide i dalje, naravno kad pritisnem do kraja traktor staje.. Da li je to taj redoslijed ili treba da ide obratno, prvo voznu lamelu da zaustavi pa onda kardansku??
Zatim hidraulika, mijenjao sam gumice nedavno jer nije mogao podici 100kg kada se zagrije, kada sam pomijenjao sve ukljucujuci i mandzetnu na klipu podize silokombajn od 700-800 kg na leru sasvim brzo.. i ugasim traktor tako moze stojati cio dan i poluge su mi se podizale 3/4 visine od kako je to mijenjano. Medjutim nakon 3-4 mjeseca primijetim da mi ne drzi poluge kada ga ugasim i da sa plugovima spadaju za minut, te kada se zagrije sa silokombajnom podigne ga ali spusta.. ako povucem rucicu za kipanje na sekund (taman da osjetim ono da motor optereti) poluge lete u zrak sa kombajnom ali kroz 30sec on pada ponovo. Do cega bi moglo da bude ?? Unaprijed hvala
 
Oni boluju na hidrulike pošto su i ti novi dijelovi upitne kvalitete.
A danas je sve tako loše kad kupiš.
 
što se tiče kvačila posve ti je naopako.Jesi mijenjo lamelu ili m+nešta dole čaprko.Skini poklopac ispod i pogledaj kako su ti naštelane capice pa probaj doštelat.A hidraulika su gumice
 
što se tiče kvačila posve ti je naopako.Jesi mijenjo lamelu ili m+nešta dole čaprko.Skini poklopac ispod i pogledaj kako su ti naštelane capice pa probaj doštelat.A hidraulika su gumice

Jesam mjenjao vodilicu i druk lezaj pa je majstor to stelovao na capicama, bilo strasno tvrdo kvacilo, omeksao ga nekih 40 %, mada mi je jedan covjek rekao da mora biti jos mekse. Jel ima neko upustvo kako stelati capice ?
A hidraulika, kako tako brzo gumice da se potrose, za par mjeseci.. strasno
 
ja sam mijenjao lamelu i išao na onih 40mm od lamele co capice i bude meko ali ne odvaja kardan.Otvori ga dole i šarafe 17 ključ su za kardan a 13 za vuču.Ove velke otpuštaj a ove 13 malo dotegni i ganjaj ali prati da je razmak od lamele do vrhova capica isti na sve 3.kvačilo će biti tvrđe ali će raditi.
 
ja sam mijenjao lamelu i išao na onih 40mm od lamele co capice i bude meko ali ne odvaja kardan.Otvori ga dole i šarafe 17 ključ su za kardan a 13 za vuču.Ove velke otpuštaj a ove 13 malo dotegni i ganjaj ali prati da je razmak od lamele do vrhova capica isti na sve 3.kvačilo će biti tvrđe ali će raditi.

Morat cu probati prestelovati ponovo to. Jednom prilikom je nastelano tako da je kvacilo bilo bas mekano ali kada ukljucim sa grabljama ne moze ih okrenuti, skinem kardan i kada se vratilo pocne okretati mogu ga nogom zaustaviti.
 
nije poštelano kako treba zato i ne radi.A što se tiče mekoće ja ne znam ni jednog da ima baš meko kvačilo ovaj moj je kod nas došao nov 81god i otkad ja znam za njega potvrdo je kvačiloa tako i kod drugih.samo ti njega poštelaj polako iz više puta jer tu i pola kruga igra ulogu a u startu možeš po krug i po otpustit tj.ove druge dotegnuti.pazi na capice ako nemaš čime mjerit zazor onda dolako druk ležaj naprijed i vidi ćeš dali u isto vrijeme dolazi na capice.Jbg snađi se
 
zanimljiva cena za traktor od 120 ks pa i za fergusona vise traze,samo ne znam koliko je isplativo uzeti nesto ovako,jel moze neko od iskusnijih forumasa vise da kaze o ovom traktoru mislim na seriju kako se pokazala posto ih je u srbiji po mom misljenju jako malo:ppozdrav:
 
Uff takodje vidim da taj traktor nema servo volan.. Mogu misliti kako je tom sto ga vozi a da je ogroman jeste...
 
Nazad
Vrh