Torpedo

i meni je to jako dosta,ja sam za 75-u placao nemacki Npr 65 eura po cilindru,sad za letece i lezece ne znam plus glave su kompletno radjene,svi ventili promenjeni,i zaista sve sa uljem i filterima i kompletom dihtunga ne verujem da je izaslo vise od 600-700 e jedino sto nisam radio pumpu posto je prosle godine odradjena kao i dizne,a radilica je na standradu i to nije dirano:ppozdrav:
 
Worm, traktor je placen 7350 evra! Pitao si koliko je full generalna, cena je 2000 evra ( sve novo, klipovi, karike, stubline, radilica da se obradi, lezajevi, dihtunzi, filteri.... sve)! Konkretno mene je izasla 1350, radio sam sledece, obrada radilice, bregasta je morala druga da se stavi, karike, lezajevi, dihtunzi, filteri.....
 
kako uključuješ blokadu jel u hodu ili zastaneš u hodu nekad ne ukopča dobro pa onda zna gurkat odozdo
Blokadu uključujem u hodu jer neće da uključi kad stanem probao sam više puta dok kod drugih traktora hoće tj. dovoljno je malo popustiti kvačilo i blokirač ukopča, kod mene ne samo u hodu i kad ukopča hoće da nešto lupi u onoj strani traktora koja je šlajfovala i onda ide ali mora da se drži dobro i kad mu je najpotrebnije on mi nekako izgura pedalu pa opet ponovo stiskaj, otpade mi noga.
 
Pozdrav svima. Ja sam Miroslav iz St. Pazove i ja imam TD 7506a i uglavnom nemam sa njim nikakvih problema.Interesuje me kako znate kad treba promeniti ulje u motoru, a kad NERADI brojac motocasova.
 
Ja neznam drugi nacin sem da namestis sat koji meri moto casove ili da belezis kad si koliko vozio...
 
Moram nesto da smislim kako da napravim neki drugi pogon za sajlu. Moglo bi sa osovine kompresora. On ima priblizan broj obrtaja kao bregasta, jedino dali je pravac dobar.
 
Blokadu uključujem u hodu jer neće da uključi kad stanem probao sam više puta dok kod drugih traktora hoće tj. dovoljno je malo popustiti kvačilo i blokirač ukopča, kod mene ne samo u hodu i kad ukopča hoće da nešto lupi u onoj strani traktora koja je šlajfovala i onda ide ali mora da se drži dobro i kad mu je najpotrebnije on mi nekako izgura pedalu pa opet ponovo stiskaj, otpade mi noga.

ja sam imao taj problem
zupce je zajelo koji drže blokadu skinio tj.zaokružilo ih je i gura van i odiže ti nogu
kad sam mjenjač radio to je bilo rasklopito i onda sam na diferencijalu popravio brusilicom a kanđu sam novu stavio i veše nema problema!

- - - - - - - - - -

evo koja fotka mog torpeda i bojanja


DSC00275.jpg


DSC00277.jpg


DSC00281.jpg


DSC00286.jpg


td55urepi.jpg


<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/CV9hGMjiDM8?list=UUyhSu4putU0B0oBe31bR2fQ&hl=en_US" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ako ko još ima 55-ticu nek kaže iskustva s njim

- - - - - - - - - -

evo koja fotka mog torpeda i bojanja


DSC00275.jpg


DSC00277.jpg


DSC00281.jpg


DSC00286.jpg


td55urepi.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=CV9hGMjiDM8&feature=share&list=UUyhSu4putU0B0oBe31bR2fQ

ako ko još ima 55-ticu nek kaže iskustva s njim
 
Imam ja takav, motor, prednja vuča i hidraulik nije bilo problema.Menjač se loše pokazao svake 2-3 godine se rastavlja i uglavnom mu strada zupčanik prve brzine i ležaj na izvodu za ručnu kočnicu.
 
Nazad
Vrh