Torpedo

Ja zavrsavao poslednju njivu i stade mi traktor,odnosno kao da je pokidao nesto u menjacu jedva sam ga kuci doslepao_Ovih dana sledi otvaranje.
 
Malo sam prelistao stranice ovog odeljka vezane za Torpedo traktore i nisam naišao na ono što bi me zanimalo. Naravno, ne sumljam da od ovoliko postova ima nešto o tome ali malo bi mi više vremena trebalo da ih sve pročitam pa bih zato molio da me neko uputi na post ili posavetuje u vezi delova menjača i GP. Na mom T90 u oranju počelo nešto strašno da lupa u menjaču. Na malim brzinama je došao kući a kasnije i do majstora i malo pre mi je javljeno da je konusno-tanjirasti par skroz pojeden. Možda to nije sve, kada je već rasklopljen majstor će da ga pregleda svog i da se izmenja šta je potrebno.
Trebao bi mi neki savet ako je neko još imao takav problem i radio na tome pogotovo o odabiru dobavljača rezervnih delova. Mani najbliži su ovi ljudi iz Novog Sada ali vidim da ih neki ovde kude.
Vlasnik sam Torpeda od 2008 i od samog starta mi je delovalo da je on prespor, njegova maksimalna brzina je po mojoj proceni do 25km/h. Da li je to normalno stvarno ne znam, onaj ko ih bolje poznaje može to reći, traktor je inače valjda 84god jer je remontovan verovatno od više njih (radio Mašinopromet Bečej) a mene zanima može li se sad kada je već problem sa KT parom staviti neki drugi da traktor bude za nijansu brži. Prepostavljam da bi u tom slučaju i KT par prednje vuče trebalo menjati ali o tom po tom.
 
Sto se delova tice najbolje bi bilo da odes u Vajsku i pogledas neke polovne stare delove ali ni za njih se ne moze garantovati da nisu mala privreda pa kasnije izvadjeni iz neke rashodovane masine. Imas u Zrenjaninu Baculova koji pravi po narudzbini delove ali i za njega ima svakakvih prica neko ga hvali a neko kudi. Sve u svemu mogu ti reci da su na nasem trzistu svi delovi pribliznog kvaliteta a najbitnije ti je dobar majstor !
 
Torpedu je ta brzina,nema brze.

Ima i brže adrijatik ide 30 km/h, a specijal 25 km/h.Razlika je u broju zuba konusno tanjirastog para 7/38 ili 9/38 zuba.

@savle Slobodno možeš staviti konusno tanjirasti od adrijatika, neće biti nikakav problem sa prednjom vučom.A što se tiče izbora dela Ruen je zadovoljavajućeg kvaliteta a cena je oko 21000 dinara kako se gde nađe.
 
Malo sam prelistao stranice ovog odeljka vezane za Torpedo traktore i nisam naišao na ono što bi me zanimalo. Naravno, ne sumljam da od ovoliko postova ima nešto o tome ali malo bi mi više vremena trebalo da ih sve pročitam pa bih zato molio da me neko uputi na post ili posavetuje u vezi delova menjača i GP. Na mom T90 u oranju počelo nešto strašno da lupa u menjaču. Na malim brzinama je došao kući a kasnije i do majstora i malo pre mi je javljeno da je konusno-tanjirasti par skroz pojeden. Možda to nije sve, kada je već rasklopljen majstor će da ga pregleda svog i da se izmenja šta je potrebno.
Trebao bi mi neki savet ako je neko još imao takav problem i radio na tome pogotovo o odabiru dobavljača rezervnih delova. Mani najbliži su ovi ljudi iz Novog Sada ali vidim da ih neki ovde kude.
Vlasnik sam Torpeda od 2008 i od samog starta mi je delovalo da je on prespor, njegova maksimalna brzina je po mojoj proceni do 25km/h. Da li je to normalno stvarno ne znam, onaj ko ih bolje poznaje može to reći, traktor je inače valjda 84god jer je remontovan verovatno od više njih (radio Mašinopromet Bečej) a mene zanima može li se sad kada je već problem sa KT parom staviti neki drugi da traktor bude za nijansu brži. Prepostavljam da bi u tom slučaju i KT par prednje vuče trebalo menjati ali o tom po tom.

Kao sto ti je odgovorio kolega sremac88 mozes povecati brzinu sa drugim parom konusno tanjirastog ali moras menjati jos jedan zupcanik od prednje vuce ako odes u KND oni to imaju i znaju koji zupcanik ti treba!!!

- - - - - - - - - -

Malo sam prelistao stranice ovog odeljka vezane za Torpedo traktore i nisam naišao na ono što bi me zanimalo. Naravno, ne sumljam da od ovoliko postova ima nešto o tome ali malo bi mi više vremena trebalo da ih sve pročitam pa bih zato molio da me neko uputi na post ili posavetuje u vezi delova menjača i GP. Na mom T90 u oranju počelo nešto strašno da lupa u menjaču. Na malim brzinama je došao kući a kasnije i do majstora i malo pre mi je javljeno da je konusno-tanjirasti par skroz pojeden. Možda to nije sve, kada je već rasklopljen majstor će da ga pregleda svog i da se izmenja šta je potrebno.
Trebao bi mi neki savet ako je neko još imao takav problem i radio na tome pogotovo o odabiru dobavljača rezervnih delova. Mani najbliži su ovi ljudi iz Novog Sada ali vidim da ih neki ovde kude.
Vlasnik sam Torpeda od 2008 i od samog starta mi je delovalo da je on prespor, njegova maksimalna brzina je po mojoj proceni do 25km/h. Da li je to normalno stvarno ne znam, onaj ko ih bolje poznaje može to reći, traktor je inače valjda 84god jer je remontovan verovatno od više njih (radio Mašinopromet Bečej) a mene zanima može li se sad kada je već problem sa KT parom staviti neki drugi da traktor bude za nijansu brži. Prepostavljam da bi u tom slučaju i KT par prednje vuče trebalo menjati ali o tom po tom.

Kao sto ti je odgovorio kolega sremac88 mozes povecati brzinu sa drugim parom konusno tanjirastog ali moras menjati jos jedan zupcanik od prednje vuce ako odes u KND oni to imaju i znaju koji zupcanik ti treba!!!
 
Predpostavljam da je i kod mene otisao konusno tanjirasti sta vi mislite jel bolje kupiti nov u knd ili polovan u vajskoj.Jel bolji taj brzi ili sporiji?Ja trenutno imam spori.
 
Sta mu bi ? Koliko si platio ovaj traktor kad mu za manje od godinu dana od kad si ga uzeo (ako se ne varam) radis generalnu

- - - - - - - - - -

Predpostavljam da je i kod mene otisao konusno tanjirasti sta vi mislite jel bolje kupiti nov u knd ili polovan u vajskoj.Jel bolji taj brzi ili sporiji?Ja trenutno imam spori.

Nije toliko los kvalitet zupčanika u KNDu koliko se loši ležajevi ugrađuju pa oni brzo stradaju. Imas svakakvih majstora. Ko ti radi traktor jel neki poznati Torpedo majstor ili ?
 
Predpostavljam da je i kod mene otisao konusno tanjirasti sta vi mislite jel bolje kupiti nov u knd ili polovan u vajskoj.Jel bolji taj brzi ili sporiji?Ja trenutno imam spori.
U Vajskoj možeš naći i novih delova koje su pokupili iz magacina nekih kombinata. Ja sam letos našao spojničku novu sa sve magacinskom karticom na njoj. Samo treba otići tamo i kod par njih potražiti

- - - - - - - - - -

Evo i nekoliko slika sa letošnje akcije, zamenjena lamela, druk ležaj, spojnička i zupčanik koji ide u paru sa spojničkom
3313dxw.jpg

bgaipc.jpg

iqv72v.jpg

2uqkn06.jpg


241r28o.jpg
 
ja bih te zamolio ako hoces da uslikas sistem hidro volana posto je meni pokvario mehanicki pa sada bih da ugradim hidro uzeo sam sve delove nov orbitrol nov klip regulator pritiska ali me muci kako to sastaviti pa bih te zamolio ako hoces unapred hvala
 
Nazad
Vrh