Torpedo

I još dupla pumpa,i još da se podigne radni pritisak hidraulika,da na leru ugrejan ima 175bara
 
Ja bi rekao da je to malo puno,nebi trebalo da prelazi 200,ali ako traktor radi sa teškim oruđem možda i jeste opravdano,stim da je rizik da bilo gde procuri i da pre crkne pumpa doosta veći
 
Ljudi jos jedno pitanje za tu 4006-tu vidim da su jako retki jel nije problem za nabavku delova,video sam oznaku na haubi td jel ima turbinu??Dalje vidim ima i deutz takav slican traktor koje su razlike ?? Sad je deutz kupio fabriku torpedo jel da ili ?
 
A pa neznam pa da na turbo kompresor mi zovemo turbina,pa koje su razlike ima maltene isti model pod nazivom deutz a ima bas torpedo znaci u fabrici torpeda je sklapan model licenciran od deutz a
??
 
Razlika je u godini proizvodnje i u kvalitetu.Taj što ima oznaku TD40 to je Švaba(Deutz) i stariji je, a sa oznakom TD45 je Torpedo koji je nastao, kopija, Deutz 40.Za delove nema brige ima ih dovoljno u ponudi, potpuno su isti kao i za TD45.
 
Krasan traktor za lakše poslove.

35icdps.jpg
 
ja sam radio dosta sa stricevom 55-icom duplakom i mogu vam reci da nije losa on je bas siluje sa njom vuce plug 757 i rd 2 m i neda se jedino prosle godine mu je menjo spojku
 
Koliko ja znam ima i onih koji su orginal nemacki a samo sklapani u Rjeci i kasnije generacije koje su proizvedene u Rjeci
moja 45-ica je 81g.p sklapana u Rijeci od original deutz dijelova, nigdje na njemu nema da piše tirpedo svagdje deutz.Čini mi se da je tako išlo do 83 ili 84 a kasnije su ugrađivali i dijelove koji su atestirani u njemačkoj a od 86 ili 7 je počelo da se trpa svašta tada i počinju problemi.

---------- Poruka napisana u 11:15 ---------- Prethodna poruka je at 11:13 ----------

narandžasti su išli za grčku čak su ih radili i bijele jedno vrijeme za Alžir
 
moja 45-ica je 81g.p sklapana u Rijeci od original deutz dijelova, nigdje na njemu nema da piše tirpedo svagdje deutz.Čini mi se da je tako išlo do 83 ili 84 a kasnije su ugrađivali i dijelove koji su atestirani u njemačkoj a od 86 ili 7 je počelo da se trpa svašta tada i počinju problemi.

---------- Poruka napisana u 11:15 ---------- Prethodna poruka je at 11:13 ----------

narandžasti su išli za grčku čak su ih radili i bijele jedno vrijeme za Alžir


Crveni su išli za inozemstvu. Bijeli su bili koji su radili u komunalnoj, aerodromu i tako.

Proizvodnja torpedo počinje od oko 82 god kako ste rekli, pa sve do 98. Bile su dosta različie serije koje su pravili.
A licenca deutz od 76-80 god i to su samo sastavljali dva tpa. 4006 i 7506.
 
Serija TD adriatic, razlika između običnog i TD adriatic je u tome što su adriatic imali sinhroniziran menjač, brži su, manji modeli su imali hidraulične volane. Hauba bila drukčijeg izgleda, plastike i tako.
 
Molim poznavaoce Torpeda da mi kazu koje proizvodjac ove PVP, plocica je prefarbana?




Na slici su oznaceni brojevima>
1. crevo od rezervoara na AC pumpu
2. crevo sa AC pumpe na filter
3. crevo sa filtera na PVP
4. povratni vod

Imam i grejac i ventil-magnet, odakle treba da dovedem naftu na ventil-magnet, da li mora da se dovede cevcicom ili moze i pancir crevo?
 
Da si slikao i regulator,i da si malo čučnuo rekao bi ti zasigurno,a ovako slikano više odgore,sa sigurnošću mogu da kažem da RIKARD BENČIĆ nije,a da je ili BOSCH ili IPM
 
Nazad
Vrh