Torpedo

danas drugaru rx 170 stao o oranju sve ide u brzine radi normalno,ali nece da se pomeri,lamela nije....sutra rasklapanje , sada samo nagadjamo sta je....
 
Posle pranja ,TD 4806 ostavljen u garažu.Juče trebali nešto da premestimo ali traktor neće da primi ni jednu brzinu.Kvačilo normalno tvrdo.Ubacim ga u brzinu i startujem,isteram ga iz garaže ali kvačilo se isto ponaša.Na oruk ga vratimo u garažu i jutros se spremili da ga rastavimo.Danas sam ga nekoliko puta startovao dok je bio u brzini i na 5 -6 pokušaj je proradio.Izgleda da je je "zalepio" lamele.
 
Zaledio nije pošto je juče bilo dosta u plusu a traktor je u zatvorenom.
 
Imam Torpeda od skoro, upitanju je 7506. Pre jesenjih radova sam mu pretresao i uradio komplet elektricnu instalaciju, a sada bi preko zime da odradim jos par sitnica pa idemo redom.

Kada sam radio instalaciju kupio sam nov obrtomer RTD i zamenio sajlu obrtometra (mislio da je stara pukla), namontirao ali sat neradi, pogledao sam malo bolje i utvrdio da se sajla uopste ne okrece po jest ne dobija pogon od motora. Kako se ovaj problem resava, sta pokrece sajlu pinjon ili nesto drugo? Gledao sam u katalogu rez. delova ali nevidi se nista?

Proletos stavio novu pumpu hidraulika 22l caproni i promenio filter hidraulike trouglasti, nakon toga hidraulik vise nedrzi podignut kad je ugasen, molim objasnjenje, ako je moguce obrazlozeno slikama kako se menja manzetna na klipu hidraulike, stric mi je mehanicar i poseduje td45 kojeg je nebrojano puta rasklapao i ubedjuje me da mora zaba (kuciste hidraulika) da se skine da bi se to odradilo, a u radionicko prirucnku je to drugacije objasnjeno ali se nevidi najbolje jer je fotokopija? Za regulacioni ventil sam ukapirao kako se radi.

Na velikim usponima kad idem uzbrdo poceo da secka volan, otvorim poklopac hidraulika, ispustim ulje sve to lepo ocistim i vidim da je mrezasti filter na usisu ulja celokupan ispao iz lezista, tako da kada se nagne traktor ulje ne dolazi do otvora za usis. Filter ociscen i vracen pravilno u svoje leziste i vise nema problema na nagibu. Takodje vuce mi malo vazduh u hidrauliku, u pocetku nema vazduha ali kako duze radi kada se podizu poluge zuji u cevi kroz koju pumpa salje ulje u kuciste hidraulika. Promenjeno crevo koje spaja usisnu cev, odzracen hidraulik ali isto. Orbitrol radi kako treba ali malo slini na onom prikljucku na koji dobija ulje pod pritiskom od pumpe, potrebno promeniti bakarne podloske. Da li je moguce da on vuce negde vazduh, a posto je povrat ulja sa njega direktno na usisnu cev pa da direktno salje vazduh u pumpu? Inace pumpa i sve ostalo sem njega je suvo.

Traktor ima elktro ventil i grejac ali fali dovod nafte, odakle da dovedem naftu za grejac?

Odgovorim mogu i na PP.
 
Nazad
Vrh