Toplotna izolacija kuce

Дрво значи лети и зими да заклони кућу од сунца и удара хладног ветра. Што већа крошња то боље али да не иде преко црепа. У дворишту разграната вишња, испод паркирам ауто, стакла не леде још. На улици је већ друга прича.
 
Дрво значи лети и зими да заклони кућу од сунца и удара хладног ветра. Што већа крошња то боље али да не иде преко црепа. У дворишту разграната вишња, испод паркирам ауто, стакла не леде још. На улици је већ друга прича.
A i koren je dobar za temelj :D
 
Само вештачки материјали, по могућности толико добро да дихтује да ваздух не пролази... Шта би тек рекао на мајсторе што навлаче 20-30 цм блата на плафон као изолацију... Али мора се нешто написати.
 
Само вештачки материјали, по могућности толико добро да дихтује да ваздух не пролази... Шта би тек рекао на мајсторе што навлаче 20-30 цм блата на плафон као изолацију... Али мора се нешто написати.
Uf stare catmare i tuglare po mom kraju ponselima, leti nije uopšte vrućina ali pored svake kuće ima drvo, orah, dud, kruska, trsnja.
Mi smo imali karatwvan, letvice i blato

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ја и сад имам такав плафон, и ишао сам да помажем пре пар година код комшије када је дизао блато. Нешто пуно кубика је отишло. Али изолација је врхунска.
 
Gde ste našli blato?
Ovde nema više toga,nema ni slame nema ni blata a ni radnika/majstora.
Ja hteo umesto betonske da uradim plocu fosnama i eventualno blatom ali ostade pusta želja

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Само вештачки материјали, по могућности толико добро да дихтује да ваздух не пролази... Шта би тек рекао на мајсторе што навлаче 20-30 цм блата на плафон као изолацију... Али мора се нешто написати.
Kamena vuna nije vestacki matrijal, dise kao i mineralna koja je vestak.
 
Милан, овде на телечкој заравни има жуте земље где хоћеш. Копали канале за наводњавање и само требало однети. Отпале ми руке од дизања на кров. Мешали у мешалици за бетон. Па у канте јупола па дижи.
 
Само вештачки материјали, по могућности толико добро да дихтује да ваздух не пролази... Шта би тек рекао на мајсторе што навлаче 20-30 цм блата на плафон као изолацију... Али мора се нешто написати.
Skoro sam kopao ljudima za drenažu, na 10m od kuće kesten,strana do kestena kad sam uleteo u žile kao panjeve da vadim.Temelj sav ispucao u donjoj zoni.
 
Da li moze iznutra da se postavi toplotna izolacija, na jedan zid samo, i kako bi to bilo najbolje?
Ne moze spolja, fasada. A u toj sobi taj zid na udaru vetra i uvek hladan. Razmisljam stiropor i rigips preko stiropora. Ili da ubacim dodatni radijator na taj zid?
 
Stiropor ako staviš na primer 3cm završio bi posao ali tako zatvaraš da zid diše,pa može biđa da se stvara.
Viđao sam to na par mesta po komšiluku da su tako radili. Ako se dobro sećam neki su stavljali stirodur jer je tvrđi, a neki stave 2cm stiropor pa onda stirodur preko.
Ne znam na šta bi ličilo ako na primer staviš stiropor, utopiš mrežicu pa onda preko ukrasni stiropor umesto gletovanja...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako stavljaš rigips onda ubaci mineralnu vunu a ne stiropor.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ta varijanta sa knaufom je jos bolja ako postoji mesta da se ne smanji previse soba. Ja sam zbog manjka prostora odustao od te ideje a hteo sam sve zidove u kuci da uradim vuna knauf pa onda spolja stiropor, na kraju sam samo malterisao
 
Taj zid ako je hladan i stavi stiropor unutra , sa sobne strane ce biti topliji ali iza stiropora ce i dalje biti hladan i tu ce se vjerovatno unutra stvarati vlaga .
 
Nazad
Vrh