Tomo Vinkovic

Pitanje za poznavaoce Tome Vinkovica i ostalih traktora.
Za par dana idem u Slo po TV 821. Nikakva iskustva sto se tice bilo kojih traktora.
Da li za TV 821 odgovaraju prikljucne masine od nekog drugog modela ili mora samo od tog modela i da li mozda odgovaraju prikljucne masine od recimo 533?
Gde se mogu kupiti dobre prikljucne masine za isti? Konkretno me zanima tarum i freza.
Ne može skoro ništa...što se priključka može se okačiti jer 821 ima sistem u 3 tačke,ali ni konstrukcijski,ni sa snagom i samom težinom TV ne može raditi sa tim mašinama.Odmah da znaš da su freze ili tarup za njega dosta skupi, ima ih po oglasima...pregledaj sve oglase i stavi sve na olovku, pa onda u kupovinu, srećno !
 
Sa vozom juče prvi koristan prevoz i to daske.Malo sam bio zabrinut zbog kočnica jer sad su preko sajle a prije na kurble i bilo sve ok.Daske sam dobio u selu na velikom brdu i za nazad velika nizbrdica ali dobro koči.Kočnice sam probavo več kad sam ga sastavio kod kuče ali nije isto kao kad je natovaren i na pravi nizbrdici.
screen capture software
 
Dobar voz. Ja sa ovim kolima nikad nisam bio siguran, mada sam u mladosti dosta vozio sa njima hrastovinu i seno po nasim gudurama.
Zna da izbaci na nizbrdici zadnji kraj od traktora, i onda je povuci-potegni.
 
narode imam neki plastenik dojadilomi asovit pokuso orat fergusonom visok tomu nema niko u selu kolko kosta neki solidan tomica
 
Solidan, + freze + plug, za tvoje potrebe onaj manji od 18ks (418,419,420), u zavisnosti od očuvanosti i godišta, od 1500 - 2000
 
Nedavno na otpadu naletim na zadnji kraj od420,koji je posluzio kao donor limarije za mog toma:sreca::riba:
20151030130156.jpg

20151103184007.jpg

20151103184056.jpg

20151103190438.jpg

A ovako ce to izgledati kad se zavrsi :osmeh:
20151103185724.jpg

Pošto ide limarija od novog tima,napravio sam i stope koje podsecaju na nov tip:haha:
20151110145614.jpg

20151111140924.jpg

20151111170815.jpg
 
Te donje poprečne cevi si trebo podići vislje, dizaće ti grtaču,nevalja da budu u donjem nivou kačiće ti i teze vući,jedino ako stavljaš deblji lim pa da ti prođe dole.
 
Opet moram reći,svaka čast...u pravu ste kad kažete da je takvih motora,uopšte TV 822 malo, po meni idealna kombinacija da 21ks ide na 2 cilindra, prede kao matori mačor.
 
Imam jedno pitanje. Hteo bih da ugradim alternator na 821 pa me interesuje od cega pasuje i koliko je to komplikovano namonirati? Jos kad bi bila neka slika bio bih zahvalan.
 
Koliko je meni poznato 821 ima alternator iza zamajca i spoljni regler,dakle ne pasuje ni jedan drugi, ali ljudi masovno ugradjuju spoljne alternatore (od yuga ili zastave), naprave držač sa španerom pa preko remena na suprotnu stranu od hid. pumpe.To sve treba spakovati da gabaritno ne izlazi mnogo od traktora i pokrova motora.

- - - - - - - - - -

nešto ovako
 
Nazad
Vrh